Veryga: planuojama dar labiau išplėsti tyrimų galimybes

Registruotis tyrimui dėl koronaviruso mobiliajame punkte keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau galima ir internetu, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Profilaktiniams tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) keturių didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų – gydymo įstaigų bei socialinės globos įstaigų darbuotojai jau gali užsiregistruoti ir internetu. Elektroninės registracijos formą galima rasti tinklapyje 1808.lt“, – feisbuke paskelbė ministras.

Tai svarbu siekiant sumažinti Karštosios linijos 1808 apkrovas, nes ji per dieną sulaukia 12-13 tūkst. skambučių.

Pasak jo, nuo kitos savaitės planuojama dar išplėsti tyrimų galimybes: poliklinikos, savo teritorijoje įsteigusios specialius patikros punktus, galėtų gauti apmokėjimą už atliekamus tyrimus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

„Tokius punktus gydymo įstaigos gali ir dabar steigti, tačiau nėra suinteresuotos. Būtent todėl šiuo metu baigiama derinti apmokėjimo tvarka už tyrimų paėmimą, kad įstaigos būtų suinteresuotos bent finansiniu požiūriu atidaryti tokius patikros punktus“, – rašo A. Veryga.

Šiems tyrimams bus galima registruotis poliklinikose.

Iš viso Lietuvoje COVID-19 nustatyta 18 tūkst. 92 asmenims, 12 tūkst. 765 – tebeserga, 5082 – pasveiko.

Praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 59 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 1 mln. 50 tūkst. 223 ėminiai. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų