Veryga neatmeta galimybės karantinuoti atskirus miestus, bet ramina – kol kas to nereikia

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad prievolė dėvėti apsaugines kaukes visur grįžtų tik įvedus karantiną. Tiesa, šis neprivalo būti skelbiamas šalies mastu, o gali apsiriboti pavienių miestų ar objektų izoliavimu. 

Tačiau ministras ramina, kad kol kas prielaidų izoliuoti atskirus Lietuvos miestus ar vietoves nemato.

„Tokių atvejų gali būti nebūtinai valstybės lygiu, bet gali būti lokalūs karantinai skelbiami. Tokiu atveju galima būtų daryti“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

„Bet kol kas tikrai nėra kalbama. Kol kas mes tokios prielaidos daryti negalime nė dėl vieno miesto. Kad atvejų yra daugiau, mažiau, dar nereiškia, kad išplitimas yra labai didelis“, – pridūrė A. Veryga.

Kol kas židinių nemato

Ministras priminė, kad analogiška situacija balandį įvyko Nemenčinėje, kuomet buvo apribotas patekimas į miestą, užfiksavus ten spartų Covid-19 plitimą.

„Tada buvo didelėje įmonėje, kur buvo daug darbuotojų nustatytų infekuotų. Kadangi bendruomenė yra santykinai kompaktiška, labai daug kontaktų, buvo toks įtarimas, kad gali būti labai daug užsikrėtusių. Siekiant suvaldyti rizikas, buvo ir judėjimas apribotas, kol buvo visi ištestuoti ir išsiaiškinta, kokia buvo situacija“, – sakė A. Veryga.

Tačiau, anot ministro, kol kas būtų sunku įvardinti miestus, kurie galėtų būti vadinami Covid-19 židiniais.

„Jūs matote, kad keičiasi ir savivaldybės, labiau ar mažiau paveiktos yra, nuolat tas sąrašas patvirtinamas. Bet jų gal nelabai gali vadinti židiniais. Tai tvarka, kuri gerokai anksčiau patvirtinta, kad užčiuoptume galimus plitimus, tiesiog pastebėjus, kad yra didesnis skaičius, skaičiuojant santykiniam gyventojų skaičiui. Tai ten daugiau testuojama. 

Bet kol kas šita strategija kažkokių ypatingų židinių neišaiškino. Ar taip nebus ateityje, tikrai galime tik paspėlioti. Gali taip atsitikti, kad kažkur suintensyvinus testavimą, pamačius minimalų augimą, gali išryškėti židiniai. Bet ryškių nebūtų galima šiandien įvardinti“, – sakė A. Veryga.

13 naujų atvejų

Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 2075, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 338 asmenys, pasveiko – 1644. Nuo Covid-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 94 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 176 asmenys.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4132 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta  519 tūkst. 929 ėminiai.

Privalu dėvėti kaukes

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė grąžino prievolę nuo šeštadienio viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes. Dengti veidą bus būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

REKLAMA

Tiesa, kaukės nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose, kultūros ir sporto renginiuose. Taip pat išimtys numatomos tais atvejais, kai paslaugos negali būti teikiamos dėvint kaukę, pavyzdžiui, skutant barzdą, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė Covid-19 ligos plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo. 


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2020-07-31 14:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruošiama peticija dėl Vilniaus karantinavimo. Pasirašykite.
Atsakyti
-2

W
Www
2020-07-31 15:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cirkas tesiasi. Valio veryga tau pavyko! Išparduosim tas prasmirusias kaukes.
Atsakyti
-2

L
Lina
2020-07-31 14:44:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul savo smegenis karntinuoja
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų