Ilgėja Covid-19 paveiktų šalių sąrašas: tarp jų – ir Prancūzija, Ispanija, Belgija, Portugalija Grįžus į Lietuvą – privaloma saviizoliacija

12 Europos Sąjungos šalių bus įtrauktos į Covid-19 paveiktų šalių sąrašą. Tarp jų – Ispanija, Prancūzija, Švedija, Belgija, Portugalija, Rumunija, Austrija, Čekija, Bulgarija, Liuksemburgas, Kroatija ir Malta. Grįžus iš šių valstybių į Lietuvą, bus privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Sąrašas atnaujintas pagal naujausius Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis. Į paveiktų šalių sąrašą įtraukiamos valstybės, kur sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

„Kalbant apie Europos Sąjungos šalis, turėsime 12 šalių, kurios bus įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, kuriose sergamumo rodiklis yra daugiau kaip 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų. Tai yra dėl Maltos dar turėsime susiderinti su kolegomis latviais ir estais, nes situacija ten sudėtinga“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė.

Latvijoje ir Estijoje sergamumo rodiklis yra vienodas – 2,6 atvejai 100 tūkst. gyventojų, Lietuvoje – 5,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

„Tuo metu Lenkijoje – 15,7. Girdime, kad ten pas juos sergamumo atvejų registruojama daugiau. Reikia stebėti situaciją, bet rodiklis labai arti sergamumo ribos“, – įspėjo L. Ašoklienė.

Ilgėja pavojingų šalių sąrašas

SAM pranešė, kad nuo pirmadienio, liepos 27 d., paveiktomis Covid-19 ligos šalimis bus laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Iki šiol šis rodiklis buvo 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Vadinasi, ilgėja sąrašas šalių, iš kurių atvykus tiek Lietuvos, tiek užsienio piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Sergamumo rodiklis mažinamas siekiant suderinti sienų atvėrimo politiką su kitomis Baltijos šalimis ir Europos Sąjunga.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, asmenims, atvykusiems iš paveiktų šalių, taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Tačiau jei 14 dienų sergamumas siekia 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių užsieniečiams atvykti draudžiama, jei jiems netaikomos specialios Lietuvos Respublikos Vyriausybės numatytos išimtys. 

Primename, kad, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja pirmadienį.


Rašyti komentarą...
Valdemarėlis
2020-07-31 14:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
JUMORAI BAIGSIS PO RINKIMŲ VERYGOS, PATS ILSISI LATVIJOJE- TAI PRIVALĖTŲ IUZOLIUOTIS, PENKTADIENIAIS KAIP KOKS GENSEKAS DUOS PRIKAZUS TAUTAI.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų