Veryga išskyrė, kur kaukės nebūtinos: dengti veidą darbe – nelogiška Papildyta 14.06 val.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šalies gyventojus ragina dėvėti apsaugines veido kaukes, tačiau pažymi, kad šios nėra būtinos visur. Anot ministro, dengti veido nebūtina bendraujant su žmonėmis, su kuriais kontaktas palaikomas nuolat, pavyzdžiui, darbo vietoje.

Vyriausybė grąžino prievolę nuo šeštadienio viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes. Dengti veidą bus būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

„Turėtume būti budrūs tiek viešajame transporte, tiek ten, kur sutinkame asmenis, su kuriais kasdien nebendraujame. Tikrai nėra labai didelės logikos saugotis ir dengtis tose vietose, kur mes nuolat bendraujame – darbo kabinete dirbantys žmonės ar panašiai. Bet ten, kur mes aptarnaujame žmones iš išorės, susitinkame su tokiais asmenimis, kurie nėra kasdieniai mūsų kaimynai, tikrai reikėtų pasisaugoti“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Ministro teigimu, nuo to, kaip atsakingai šalies gyventojai dėvės kaukes, priklausys, ar Lietuvoje reikės imtis griežtesnių apribojimų.

„Nuo to, kaip mes elgsimės, priklausys, ar reikės griežtinti kažkokį reglamentavimą ir nustatinėti papildomas sąlygas, ar ne. Nes viruso atveju, tokių, kurių užsikrėtimo šaltinio nustatyti nėra galimybės, yra. Tai reiškia, jis cirkuliuoja visuomenėje, tai nėra tik židininiai atvejai“, – pažymėjo A. Veryga.

Prievolės dėvėti kaukes visur kol kas nebus

Ministras ramina, kad tam, jog prievolė dėvėti kaukes atsirastų visoje šalyje, reikėtų skelbti karantiną. 

„Pagal teisinį reguliavimą reikėtų skelbti karantiną. Tokių atvejų gali būti nebūtinai valstybės lygiu, bet gali būti lokalūs karantinai skelbiami. Tokiu atveju galima daryti“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat tikisi, kad gyventojai išliks sąmoningi ir kaukių nedėvės nebent jas pamiršę.

„Manau, kad tikrai žmonės, jeigu ir ateis į prekybos ar paslaugų vietą be kaukęs, tai nebent pamiršę. Gali taip atsitikti, kadangi karantino metu visur reikėjo kaukę turėti, todėl žmonės jas turėdavo, nešiodavosi. Bet, manau, tai išsispręs. Greičiausiai prekybos vietos pasiūlys įsigyti ar kitą mechanizmą sugalvos“, – teigė A. Veryga. 

13 naujų atvejų

Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 2075, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 338 asmenys, pasveiko – 1644. Nuo Covid-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 94 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 176 asmenys.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4132 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta  519 tūkst. 929 ėminiai.

Privalu dėvėti kaukes

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė grąžino prievolę nuo šeštadienio viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes. Dengti veidą bus būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

REKLAMA

Tiesa, kaukės nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose, kultūros ir sporto renginiuose. Taip pat išimtys numatomos tais atvejais, kai paslaugos negali būti teikiamos dėvint kaukę, pavyzdžiui, skutant barzdą, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė Covid-19 ligos plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo. 


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2020-07-31 13:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur prasme ???? Autobuse su kauke , darbe ne , parduotuvei su kauke , stadijone ne ....
Atsakyti
-5

J
Justė
2020-07-31 13:59:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verygos darbo vieta seime... tai aišku kad jam nelogiška dėtis kauke :) Turbut per atostogas atprato dėtis antsnuki !
Atsakyti
-6

V
Veryga
2020-07-31 14:14:36
Pranešti apie netinkamą komentarą

Veryga išskyrė – kaukės nebūtinos: dengti veidą – nelogiška
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų