Taip nuo šeštadienio atrodys apsipirkimas parduotuvėje: neįsileis kosėjančių ir sloguojančių

Uždarose prekybos ir paslaugų vietose nuo rugpjūčio 1-osios, šeštadienio, privalu dengti nosį ir burną apsauginėmis kaukėmis ar kitokiomis priemonėmis. Prekybos ir paslaugų vietos privalo neįsileisti asmenų, kuriems pasireiškia sloga, kosulys, čiaudulys ar pasunkėjęs kvėpavimas.

Dengti veido prekybos ir paslaugų vietose nebūtina vaikams iki 6-erių metų amžiaus. Kaukių nedėvintiems asmenims prekybos ir paslaugų vietos gali atsisakyti parduoti prekes ar suteikti paslaugas.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parduotuvės vasarą

Prekybos ir paslaugų vietose įpareigojamos riboti pirkėjų ir klientų srautus, užtikrinti, kad pirkėjai eilėse laikytųsi ne mažesnio nei 1 metro atstumo vienas nuo kito.

Taip pat prekybos ir paslaugų vietose privalu suteikti galimybę klientams dezinfekuoti savo rankas, pagal galimybę suteikti vienkartinių pirštinių.

Prekybos ir paslaugų vietų darbuotojams atvykus į darbą turėtų būti matuojama kūno temperatūra.

Dažnai liečiami parduotuvių ir paslaugų vietų paviršiai – durų rankenos, turėklai, jungikliai, vežimėliai, krepšeliai ir kt. – turi būti dezinfekuojami ne rečiau kaip du kartus per dieną. O prekybos ir paslaugų erdvės turi būti vėdinamos ne rečiau kaip kartą per valandą, jeigu yra tokia galimybė.

Numatomos išimtys

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė grąžino prievolę nuo šeštadienio viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes. Dengti veidą bus būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Tiesa, kaukės nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose, kultūros ir sporto renginiuose. Taip pat išimtys numatomos tais atvejais, kai paslaugos negali būti teikiamos dėvint kaukę, pavyzdžiui, skutant barzdą, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė Covid-19 ligos plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo. 


Rašyti komentarą...
T
Tiek
2020-07-31 10:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
nusičiaudėjimas,tiek atsikosėjimas yra normalus gyvo žmogaus refleksas.
Atsakyti
-2

T
Tiek
2020-07-31 10:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nusičiaudėjimas,tiek atsikosėjimas yra normalus gyvo žmogaus refleksas.
Atsakyti
-1

L
Lukas
2020-07-31 10:14:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau 10 metų sergu lėtine sloga. Tai jau dabar...būsiu nulinčiuotas, jei netyčia nusičiaudėsiu?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų