REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje esančioje požeminėje perėjoje tęsiasi vėliavų karai. Prieš keletą dienų sieną papuošė vaivorykštė, tačiau šiuo metu siena vėl perdažyta trispalvės spalvomis.

Sostinėje esančioje požeminėje perėjoje tęsiasi vėliavų karai. Prieš keletą dienų sieną papuošė vaivorykštė, tačiau šiuo metu siena vėl perdažyta trispalvės spalvomis.

REKLAMA

Trečiadienį ant Žvėryne prie prekybos centro „Panorama“ esančios požeminės perėjos sienos vėl atgaivintas vaivorykštės spalvų piešinys. Visgi jis išsilaikė neilgai, po kelių dienų siena vėl perdažyta Lietuvos vėliavos spalvomis. Nors pradžioje vaivorykštė nebuvo visiškai uždažyta, o įkomponuota į trispalvę, penktadienį siena jau buvo nudažyta vien tik geltona, žalia ir raudona spalvomis.

Perėjos vėliavų karas prasidėjo kovo mėnesį. Kovo 11 d. viena iš sostinės Saltoniškių gatvėje esančios požeminės perėjos sienų buvo perdažyta vaivorykštės spalvomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Po kelių įtemptų savaičių Lietuvos politikoje ir socialinėse medijose norėjosi kažką nuveikti – kažką spalvingo, gražaus ir didelio. Todėl ketvirtadienį, valstybinės išeiginės proga, pavasariškai nuspalvojom ~55 metrus vienos požeminės perėjos sienos“, – skelbė idėjos autoriai.

REKLAMA

Visgi menininkų Karolinos Rimkutės ir Lino Salučkos vaivorykštė išgyveno kiek daugiau nei savaitę – ji buvo perdažyta Lietuvos vėliavos spalvomis.

„Labai stengsiuosi, kad mano Lietuvoje sutilptų skirtingi ir įvairūs mano šalies žmonės. Kovosiu iš paskutiniųjų, kad mano trispalvė plevėsuotų kartu su mano vaivorykšte. Nes vietos Lietuvoje užteks visiems. Plyšta širdis, kai matau tai, ką matau“, – socialiniuose tinkluose rašė Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Visgi tuo mūšis dėl perėjos nesibaigė. Prabėgus mažiau nei parai, ant sienos jau atsirado užrašas: „NEUŽSPALVINKITE MŪSŲ – MES IRGI LIETUVOS VAIKAI! LGBT + širdelės simbolis“. Lietuvos vėliavos spalvomis sieną uždažę aktyvistai vėl perdažė sieną ir net ėmė ją saugoti.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausiu, tačiau veikiausiai nepaskutiniu, išsireiškimu ant sienos tapo K. Rimkutės ir L. Salučkos veiksmas. Trečiadienį menininkai ant trispalvės nupiešė rožinį trikampį ir užrašą „TYLA=MIRTIS“.

„Šiuo nauju mano ir Linas Salučka darbu referuojame į visame pasaulyje žinomą ir iki šiol naudojamą, 1987 m. ant Niujorko gatvių sienų pradėtą klijuoti „Silence=Death“ projekto plakatą, tapusį LGBT bendruomenės solidarumo ir pasipriešinimo homofobijai simboliu.

Atvaizduotas rožinis trikampis – nacių sukurtas identifikacijos ženklas, kurį homoseksualūs, biseksualūs vyrai bei transmoterys buvo priversti dėvėti koncentracijos stovyklose (homoseksualios, biseksualios moterys ir transvyrai taip pat buvo kalinami, tačiau naciai jų nesistemizavo).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš visų rožiniais trikampiais pažymėtų žmonių šiose stovyklose žuvo apie 60 proc., o kankinimus išgyvenusiųjų dauguma, po nacistinės Vokietijos pralaimėjimo, liko kalėti kituose kalėjimuose. Tačiau tiek minėtame plakate, tiek ant šios sienos, rožinis trikampis yra apverstas aukštyn kojomis - tokiu būdu perimant šį diskriminacinį ženklą ir jį paverčiant  pasipriešinimo homofobiškoms galios struktūroms ženklu.

Kiek galima mandagiai kentėti tokį tildymą? Kiek galima būti laikomais antrarūšiais žmonėmis? Mes visada  buvome, esame ir būsime dalis Lietuvos visuomenės. Mandagiai kenčiant ir laukiant, dalis visuomenės negatyvias nuostatas pakeitė tolerancija, tai yra labai džiugu. Tačiau yra žmonių, kurie savo tamsuoliškumo nepakeis. Žmogaus teisės nėra nuomonė. Nebegalime leisti būti stumiami į visuomenės paraštes“, – socialiniuose tinkluose rašė K. Rimkutė.

Tačiau perėjų karai tuo nesibaigė. K. Rimkutės ir L. Salučkos kūrinys ir vėl buvo uždažytas. Kovo 26 d., penktadienį, jau pagarsėjusi perėjos siena buvo grynai trispalvė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų