Kauno gyventojai LGBT eitynes vertina dvejopai: visi „normalūs“ žmonės nesireklamuoja

Stringa LGBT eitynių „Kaunas Pride“ laikinojoje sostinėje organizavimas. Savivaldybė neišduoda leidimo ir atmeta jau trečią organizatorių siūlomą maršrutą. Šie dėl galimybės rengti eitynes žada kovoti teisme.

LGBT eitynių, panašių į šias kokios kas trejus metus šurmuliuoja Vilniaus gatvėmis, Kaune, atrodo, gali nebūti. Eitynėms „Kaunas Pride“, kuriose esą dalyvautų apie 3000 žmonių, organizatoriai negauna leidimo.

Kauno savivaldybė atmeta jau trečią jų siūlomą maršrutą centrinėmis miesto gatvėmis – daugiausia dėl suplanuotų remontų

„Vilniaus gatvės rekonstrukcija bus vykdoma ir tikrai nėra galimybės toje gatvės atkarpoje judėti. Birštono – Gertrūdos gatvėmis pakeitimas šios trasos jisai negalimas dėl šiuo metu jau vykdomų Gertrūdos gatvėje darbų.

Tai būtų neproporcinga neigiama įtaka visam miestui, visam mieste sutriktų viešojo transporto eismas“, – sako administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Savivaldybė teisinasi, kad Laisvės alėjoje tuo metu esą numatyti grindinio defektų taisymai, be to, tūkstantiniam eitynių dalyvių srautui pėsčiųjų alėja čia būtų sunku judėti ir dėl plačių lauko kavinių erdvių.

Miesto valdžia sako, leidimą išduotų, jei eitynių rengėjai pasirinktų tinkamą maršrutą ar vietą

„Mes kalbame ne apie tai, kad draudžiama. Jeigu žmogus paklausia kelio, o tu sakai, kad ten duobė, neik, nes įkrisi. Tai protingas žmogus sako „ačiū“, ir pasirenka kitą maršrutą“, – sako P. Keras.

Patys „Kaunas Pride“ organizatoriai – kai kurie gegužės 1-osios profesinės sąjungos nariai su žiniasklaida bendrauti gyvai nesutinka. O raštu atsiųstame komentare, savivaldybės sprendimus vadina šališkais:

„Matome, kad savivaldybė veikia selektyviai ir eilinį kartą kreipia dėmesį į verslų ar sau patinkančių, o ne pažeidžiamų visuomenės grupių, interesus.“

Praeiviai tokias eitynes vertina dvejopai – vieni palaiko valdžios sprendimus, kiti kalba apie lygias galimybes visiems.

REKLAMA

„Tikrai nereikia, visi normalūs žmonės nesireklamuoja, o čia“, – sako gyventoja.

„Laisvės alėja taip ir vadinasi Laisvės, tai ne vien tam tikros grupės, bet iš principo pažeidžiamos žmonių laisvės ir turėtų būti išduodamas leidimas tik gal kitoje vietoje“, – sako kitas gyventojas.

Eitynių organizatoriai žada kreiptis į teismą:

„Šiuo metu su teisininkių komanda ruošiame skundą Lietuvos administracinių skundų komisijai. Savivaldybės argumentai atrodo abejotini, bent iš europinių susirinkimų laisvės standartų perspektyvų.“

Organizatoriai LGBT eitynes „Kaunas Pride“ nori surengti rugsėjo 4-ąją.


Rašyti komentarą...
H
Henrikas
2021-06-10 22:06:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai savivaldybė.
Atsakyti
-1

V
Viktorija
2021-06-10 22:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai kad neišduoda leidimų.Mums šiukšlių nereikia,prisirija narkotikų užkiš gatvės,trikdys gatvių darbininkus,gyventojus,studentija.Gyventojai blokuos atvykimą vaivorykštėm.
Atsakyti
-2

O
Onutė
2021-06-10 22:05:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko šitie ligoniukai siekia?Mylėkitės ir nesirodykit žmonėms prieš akis.Ko jums reklamuotis?Ar norit įtraukt kuo daugiau jaunimo? Pažiūrėkit į dangų, dievas iš jūsų vargšų juokiasi.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų