Iškilminga ceremonija surengta trečiadienį Kyjive, kur, rusams užėmus Mariupolį, valstybinis universitetas šiuo metu tęsia veiklą, pranešė VDU.
Pasak J. Augučio, tai pripažinimas visam Vytauto Didžiojo universitetui už pagalbą Ukrainai ir Mariupolio universitetui.
Mariupolio universiteto rektoriaus Mykolos Trofymenkos teigimu, VDU ir jo akademinė bendruomenė buvo pirmieji atėję į pagalbą.
„Kai 1989 metais Lietuvos laisvės sąjūdis kartu su Lietuvos diaspora iškėlė idėją atkurti tarpukariu Lietuvoje veikusį Vytauto Didžiojo universitetą, man teko dalyvauti atkūrimo procese, kas davė neįkainojamą patirtį. Aš labai tikiu, kad galėsiu šia patirtimi dalytis su jumis, kadangi Mariupolio universitetas, kaip ir VDU, iš dalies kuriamas iš naujo. Labai gerai žinau, kiek vargo ir problemų tai sukuria jums. Tačiau tuo pačiu metu tai atveria ir naujas galimybes bei perspektyvas“, – savo kalboje teigė J. Augutis.
Pasak jo, Mariupolio universitetas gali tapti vienu iš lyderių tarp Europos Sąjungos idėjos skleidėjų Ukrainoje ir Ukrainos pristatymo Europoje.
„Tam galima panaudoti ir jau esamus kanalus – Mariupolio universiteto centrą VDU bei Ukrainos centrą Vytauto Didžiojo universitete Vilniuje“, – kalbėjo J. Augutis.
Jo teigimu, Rusijos propaganda stengiasi paniekinti Ukrainos kaip europinės valstybės vaidmenį, bando supriešinti Ukrainos ir kitų Europos šalių bendruomenes iškraipydama istoriją, todėl universitetų užduotis – padėti žmonėms suprasti tiesą.
Savo istoriją Mariupolio universitetas skaičiuoja nuo 1991 metų. Rusijai siekiant užimti miestą ši aukštoji mokykla pernai buvo subombarduota. Dabar ji veikia Ukrainos sostinėje Kyjive.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!