• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šios savaitės vidurio į Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo skyrių pradėjo plūsti slidžių šaligatvių aukos.

REKLAMA
REKLAMA

Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė sako, kad Traumų centro medikams ypač daug darbo buvo ketvirtadienį, kai kiemai, šaligatviai ir gatvės buvo pasidengę slidaus ledo sluoksniu.

REKLAMA

Kai kur balų, kai kur sniego dengiamas ledas vertė iš kojų ir seną, ir jauną.

Budi visą parą

Nuo pat ankstaus ryto į Priėmimo skyrių plūdo žmonės – daugiausia su lūžusiomis, skilusiomis kulkšnimis ar čiurnomis. Pasitaikė ir sudėtingesnių traumų, ir dėl slidaus kelio įvykusiose avarijose susižalojusiųjų. Bėdų neišvengė ir vaikai.

REKLAMA
REKLAMA

„Griūvant dažniausiai, kaip visada, nukentėjo rankos ir kojos“, – sako Priėmimo skyriaus vedėja.

Penktadienį oro sąlygoms pasikeitus, paslydusių ir susižalojusių žmonių buvo mažiau.

Visi traumas patyrę žmonės patenka į Priėmimo skyriuje prieš metus įkurtą Traumų centrą. Kaip ir Priėmimo skyrius, Traumų centras budi visą parą. Jame yra rentgeno aparatas, kompiuterinis tomografas ir visa kita reikalinga įranga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai tik gatvės dėl oro sąlygų tampa slidžios, traumas patyrusių žmonių pas medikus patenka kelis kartus daugiau. „Kiekvienais metais, kai tik būna slidu, susižaloja dešimtys žmonių, jų traumos būna pačios įvairiausios. Ne visada užtenka ambulatorinio gydymo, neretai nukentėjusįjį tenka guldyti į ligoninę“, – sako J. Vokietienė.

REKLAMA

Traumų centre suteikus pirmąją pagalbą ir paskyrus ambulatorinį gydymą, ligonis toliau gydosi pas Konsultacijų poliklinikoje dirbančius traumatologus arba pas savo šeimos gydytoją.

Kaulai gyja vis lėčiau

Respublikinės Panevėžio ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas Robertas Lapka sako, kad per dvi šios savaitės dienas slidaus kelio aukas į skyrių guldė vieną po kitos. Šiuo metu skyriuje gydomi 52 ligoniai.

REKLAMA

„Kai būna labai akivaizdžiai slidu, nukentėjusiųjų pasitaiko mažiau, tuomet žmonės vaikšto itin atsargiai, saugosi. O dabar labai apgaulingas metas: ledas tarsi spąstai slypi po vandeniu, sniegu ar net ant, rodos, nuvalyto šaligatvio. Neatsargus žingsnis – žmogus paslysta, griūva, žiūrėk, kulkšnis ar riešas jau ir lūžo“, – pasakoja skyriaus vedėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas traumatologas atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu žmonių kaulai tampa vis silpnesni – daug greičiau lūžta ir sunkiau gyja.

„Anksčiau lūžus riešui jis, įdėtas į įtvarą, sugydavo per mėnesį, o dabar dažnai ir trijų prireikia“, – stebisi R. Lapka.

Žmogaus organizmo silpnėjimo priežasčių, pasak gydytojo, yra daug. Daug įtakos turi netinkama mityba, užteršta aplinka, fizinio aktyvumo stoka ir kt. Kiek įvairiausių nuodų suvalgoma su maisto produktais, ant kurių pakuočių smulkiomis raidelėmis surašytos ištisos eilutės sudėtinių dalių.

„Kaulų ir raumenų sistema yra vienas iš jautresnių organų, ją veikia visi neigiami faktoriai. Ypač kauliniam audiniui kenkia jame besikaupiančios toksinės medžiagos. Dėl to kaulai ir silpnėja“, – sako gydytojas traumatologas.

V. Janeliauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų