Valstybės operacijų vadovu siūloma skirti Dulkį

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovu siūloma skirti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Tokį sprendimą trečiadienį svarstys ministrų kabinetas. 

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK), kuriai pirmininkauja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, nusprendė siūlyti Vyriausybei ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovu paskirti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

„Atsižvelgus į tai, kad šių metų gruodžio 11 d. darbą pradėjo aštuonioliktoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė, būtina paskirti naują valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl koronaviruso infekcijos plitimo grėsmės valstybės operacijų vadovą, kuris vykdys Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatyme nustatytas funkcijas“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

VESK posėdyje įvertinus tai, kad esamos epidemiologinės situacijos suvaldymui objektyviai būtinas operatyvių sprendimų priėmimas, vadovaujantis Civilinės saugos įstatymu, pritarta ir nuostatai, pavedančiai Vyriausybės paskirtam valstybės operacijų vadovui priimti sprendimus, reikalingus paskelbtai ekstremaliajai situacijai likviduoti.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybės operacijų vadovo pareigas ėjo Aurelijus Veryga.

Šimonytė turėjo kitokį įsivaizdavimą

Tiesa, lapkritį premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad šias pareigas turėtų eiti ne sveikatos apsaugos ministras, o ministras pirmininkas.

„Tikslas yra, kad, kai kuomet nauja Vyriausybė pradėtų darbą, tai šitos situacijos valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas. Nes dabar viena iš problemų, kad yra du tarsi galios centrai – sveikatos apsaugos ministras ir premjeras. 

Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas, kartais skirtingai informacija išeina iš dviejų šaltinių“, – yra sakiusi I. Šimonytė.

Jos teigimu, vadovų nesusikalbėjimas ir skirtingos situacijos pateikimas nekuria pasitikėjimo visuomenėje ir tokių situacijų apskritai derėtų išvengti.

„Centras turėtų būti aiškus – aukščiausias. O tematiniai centrai gali būti įvairiai dėliojami. O šalia gali būti patariamoji ekspertų grupė“, – svarstė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
N
Na, pons
2020-12-16 10:26:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
ministeri, - pirmyn! Padulkenk burtų lazdele, kad visi virusai išsilakstytų! Šitoks premjerės pasitikėjimas!
Atsakyti
-3

A
Alvydas
2020-12-16 10:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokiasi puodas, kad katilas juodas: kai specialistas Veryga buvo vadovu, Šimonytei buvo negerai- dabar ir ne specialistas gerai.
Atsakyti
-10

T
Tiesa
2020-12-16 10:42:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas koks ministras ? Kolkas ne vieno nebuvo kuris butu dirbes del Lietuvos zmoniu. Apsoliuciai visi sieke savo interesu ir svaiste visu mokesciu moketoju pinigus . O ypac kai skiriami i ministrus net nieko nenutuokiantys apie ta sriti
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų