Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pranešė, kad jos seniūno pavaduotojas Virginijus Sinkevičius, susitikęs su susisiekimo viceministru Pauliumi Martinkumi ir pašto vadove Lina Minderiene, sutarė laikinai stabdyti projektą ir siūlo atlikti bandomąjį projektą.
„Mūsų frakcija šiuo klausimu vieninga: kol kas tokiai idėjai šalies mastu negalime pritarti. Iniciatoriams pasiūlėme paleisti bandomąjį projektą viename iš nedidelių Lietuvos miestų. Tikime, kad toks sprendimas padės atsakyti į visus iškilusius klausimus“, – pranešime teigė V.Sinkevičius.
Susisiekimo ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė BNS patvirtino, kad toks susitarimas pasiektas, nes klausimas socialiai labai jautrus.
„Kalbėta apie tai, kad klausimas socialiai labai jautrus, reikia atsižvelgti į žmonių nuomonę. Reforma turi būti vykdoma labai atsargiai, todėl kalbama, kad būtų įgyvendintas bandomasis projektas. Kol kas neaišku, kur jis bus atliktas, o jo rezultatai lems tolesnius žingsnius“, - BNS sakė V.Šmaižytė.
V.Sinkevičius BNS teigė puikiai suprantantis, kad ne frakcija turėtų nurodinėti valstybės įmonei, kaip dirbti, tačiau parlamentarai negali ignoruoti visuomenės nepasitenkinimo.
„Visi mūsų vienmandatininkai, kas grįžo į regionus, parsivežė tik neigiamą nuomonę. Dėl to mes ir kvietėmės pašto direktorę. Taigi, mes puikiai suprantame, kad čia ne frakcijos prioritetas valstybės valdomoms įmonėms rodyti, kaip dirbti. Bet jeigu mes girdime nepasitenkinimą, negatyvias nuomones, turime reaguoti“, - BNS sakė V.Sinkevičius.
Anot jo, tokio masto projektai turi būti vykdomi, pirmiausiai atsižvelgiant į visas aplinkybes, ne vien tik į skaičius, „nes yra ir daugiau dedamųjų“. Pasak jo, būtent todėl siūloma atlikti bandomąjį projektą ir pasižiūrėti, kaip jis veikia.
Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tadas Valančius BNS sakė negalintis komentuoti šio susitarimo ir žadėjo atsiųsti komentarą vėliau.
Portalas 15min.lt skelbė, kad, paštininkai gyventojams paprastai atneša ne tik laiškus ir korespondenciją, tačiau ir nuperka prekių, jei kaime nėra parduotuvės. Pavyzdžiui, Tiltų kaimo Trakų rajone gyventojai piktinosi, kad ne vietiniai paštininkai pasiklysta, nesugeba nuvykti nuo vieno kaimo iki kito.
Lietuvos pašto tinklo direktorė Inga Dundulienė anksčiau teigė, kad pertvarka suplanuota dėl demografinių ir socialinių iššūkių - regionuose mažėja klientų, ji turėjo vykti palaipsniui ten, kur pašto darbuotojai dėl mažo klientų srauto juos aptarnaudavo 2-4 valandas per dieną. Pertvarką buvo numatyta pradėti pavasarį ir baigti rudenį.
Lietuvos paštas teigė, kad pertvarkius tinklą kaimuose, paslaugos žmonėms būtų teikiamos namuose ar mobiliuose pašto skyriuose. Skaičiuota, kad investicijos į pertvarką sieks daugiau nei 1 mln. eurų, o per kelerius metus bus sutaupyta 6,5 mln. eurų sąnaudų. Lietuvos paštas buvo numatęs pertvarkyti iš viso 350 stacionarių ir 27 kilnojamus paštus.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 674 pašto skyriai, iš kurių 465 - kaimo vietovėse.