paštas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paštas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paštas“.

Lietuvos ir Singapūro pašto įmonės sutarė bendradarbiauti

Lietuvos paštas su Singapūro paštu „SingPost“ susitarė labiau bendradarbiauti pašto bei greitojo siuntų pristatymo versle. Susitarimas įtvirtintas gegužės 8 dieną Singapūre pasirašytu memorandumu, pranešė Lietuvos paštas.  „Partnerystė su Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono lyderiu bus itin vertinga ne tik atveriant bendradarbiavimo galimybes naujame regione, bet ir postūmis diegiant inovacijas ir vystant elektroninę komerciją“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
2024-05-14

Pavojaus ženklai – įspėja visus dėl situacijos Klaipėdoje: „Kraujo ir mirčių būtų neišvengta“

Griūvančio istorinio Klaipėdos pašto konstrukcijos nebeatlaikė. Gyventojai pasipiktinę, kad jei konstrukcijos būtų nukritusios ne iš vidinės pašto pusės, tai neišvengiamai būtų nukentėję gyventojai ir praeiviai. Kultūros infrastruktūros centras tvirtina, kad problema yra žinoma, ją siekiama kuo greičiau likviduoti. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas atsiųstame laiške piktinosi, kad griūvančio istorinio Klaipėdos pašto konstrukcijos ir rėmai taip pat sugriuvo.

Šventinį Velykų savaitgalį – pašto skyrių darbo pokyčiai

Šv. Velykų sekmadienį, kovo 31 d., nedirbs visoje Lietuvoje esantys pašto skyriai, praneša Lietuvos paštas. Tuo tarpu šventinį pirmadienį, balandžio 1-ąją, dirbs tik dalis prekybos centruose įsikūrusių pašto skyrių. Šiomis dienomis taip pat nebus teikiamos laiškininkų bei „LP Express“ kurjerių paslaugos. „LP Express“ paštomatai veiks, tačiau siuntos į juos nebus pristatomos ir išimamos iš jų.
2024-03-28

RRT: pašto rinkos pajamos per metus augo 6,5 proc. iki 273,8 mln. eurų

Bendrosios pašto rinkos pajamos 2023 metais siekė 273,8 mln. eurų ir buvo 6,5 proc. didesnės negu 2022 metais. Pagal pajamas didžiausias rinkos dalis užėmė Lietuvos paštas (26,4 proc.), „DPD Lietuva“ (19,6 proc.), „Venipak Lietuva“ (12,1 proc.), „DHL Lietuva“ (10,2  proc.) ir „Omniva LT“ (9,2 proc.), pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pernai išsiųstų pašto siuntų skaičius siekė 86 mln., didžiąją dalį (67,6 proc.) visų pašto siuntų sudarė pašto siuntiniai.
2024-02-23

Primena: turintiems šią kortelę – nuolaidos siunčiant per paštomatus

LP EXPRESS paštomatų tinklas jau antrus metus iš eilės yra socialinės iniciatyvos „Šeimos kortelė“ partneris. Tai reiškia, kad minėtųjų kortelių turėtojams siunčiant siuntas per LP EXPRESS paštomatus yra taikoma 5 proc. dydžio nuolaida. Pirmą sykį prie šios itin svarbios socialinės iniciatyvos Lietuvoje LP EXPRESS prisijungė 2023 m. „Džiaugiamės tęsdami sėkmingą bendradarbiavimą su šia socialinė iniciatyva, kurios dėka prisidedama prie gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų gerovės.
2024-02-13

Ant pirmųjų šiųmečių pašto ženklų – aukštaičių gentis

Penktadienį Lietuvos paštas išleidžia menininkės Irmos Balakauskaitės kurtą trijų pašto ženklų seriją „Baltų gentys. Aukštaičiai“. Pašto ženklų nominalai – 0,1, 0,35 ir 1,55 Eur, tiražas – po 100 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu pašto ženklų išleidimo dieną vyks Kauno „Akropolyje“ esančiame pašto skyriuje, adresu Karaliaus Mindaugo pr. 49. Šie pašto ženklai – pirmieji, kuriuos Lietuvos paštas išleidžia 2024-aisiais.
Aktualijos 2024-01-26

JK reguliavimo institucija: „Royal Mail“ laiškų pristatymo įsipareigojimas – netvarus

Jungtinės Karalystės reguliavimo institucija trečiadienį pareiškė, kad pašto operatorės „Royal Mail“ įsipareigojimas pristatyti laiškus šešias dienas per savaitę gali tapti netvarus ir pasiūlė paslaugą teikti rečiau.
2024-01-25

Lietuvos paštas atnaujina siuntų pristatymą į Izraelį

Lietuvos paštas nuo pirmadienio atnaujina visų siuntų – laiškų, atvirlaiškių bei pašto siuntinių – siuntimą į Izraelį. Klientai perspėjami, kad dėl apsunkintų pristatymo sąlygų šalies viduje siuntų pristatymo laikas gali būti kiek ilgesnis nei įprastai. Šios paslaugos teikimą Lietuvos paštas buvo laikinai sustabdęs spalio 11 d., po to kai siuntų pristatymas oro keliais į šią šalį tapo nebeįmanomas – apie skrydžių atšaukimą tuomet informavo siuntas lėktuvais gabenančios logistikos bendrovės.
2024-01-18

Lietuvos paštas atleidžia dar 73 darbuotojus

Laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 73 darbuotojus.  Pernai lapkritį apie atleidimą buvo įspėti 72 darbuotojai, o spalį – 85. Apie naują numatomą grupės žmonių atleidimą valstybės įmonė praėjusią savaitę pranešė Užimtumo tarnybai.  Atleis 13 proc.
2024-01-15

Paskutinės dienos išsiųsti kalėdines siuntas: to nepadarius, dovanos atkeliaus tik po švenčių

Norint, kad per LP EXPRESS paštomatus keliaujančios kalėdinės siuntos artimuosius ir draugus pasiektų iki Kūčių, gyventojai turėtų suskubti ir tai padaryti vėliausiai jau šį penktadienį, gruodžio 22-ąją. Vėliau išsiųstos šventinės siuntos iki gavėjų atkeliaus tik tarpušvenčiu, praneša Lietuvos paštas. Šiuo metu per LP EXPRESS paštomatų tinklą gabenamų siuntų kiekiai yra išaugę daugiau nei du kartus, lyginant su įprastu laikotarpiu. Nepaisant to, iki šiol per 97 proc.
2023-12-21
REKLAMA
REKLAMA

Laukiate siuntos? Primena – tai turite padaryti kuo greičiau

Per pirmąsias gruodžio savaites LP EXPRESS paštomatais pristatomų siuntų kiekiai jau išaugo daugiau nei dvigubai, teigiama pranešime žiniasklaidai. Sparčiai pildantis paštomatams gyventojai siuntas atsiimti kviečiami pernelyg nedelsiant – taip atlaisvinamos reikalingos vietos naujoms siuntoms. Šiuo metu virš penktadalio LP EXPRESS siuntų iš paštomatų paimamos per dvi valandas. Bendras siuntų atsiėmimo vidurkis – kiek daugiau nei 13 valandų.
Aktualijos 2023-12-13

Pašto tarnybomis apsimetančių internetinių sukčių neatpažintų kas septintas dirbantysis

Nacionalinis kibernetinio saugumo centrui (NKSC) prieš šventes surengus kibernetinio saugumo pratybas paaiškėjo, kad pašto tarybomis apsimetančių internetinių sukčių neatpažintų kas septintas dirbantysis. Kaip antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), pratybų metu daugiau kaip šimto Lietuvos organizacijų darbuotojų buvo išsiųsta virš 40 tūkst. imitacinių laiškų – taip buvo tikrinami jų gebėjimai atpažinti pašto tarnybomis apsimetančių internetinių sukčių žinutes.
Kriminalai 2023-12-12

Lietuvos paštas prašo 3,65 mln. eurų nuostoliams už periodiką padengti

Lietuvos paštas pirmąjį šių metų  pusmetį už periodinių leidinių prenumeratos pristatymą į kaimus ir mažus miestus patyrė 3,65 mln. eurų nuostolį – 15 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Todėl įmonė prašo Vyriausybės kompensuoti tokius nuostolius.       RRT vertinimu, Lietuvos pašto nuostolių suma turėtų sumažėti dar apie 4 proc., nes į prašomą kompensuoti sumą  nepagrįstai įtraukta per didelė investicijų grąža.
Aktualijos 2023-12-07

Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus

Laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus.  Spalio pradžioje apie atleidimą jau įspėti 85 darbuotojai. Apie naują numatomą grupės žmonių atleidimą valstybės įmonė praėjusią savaitę pranešė Užimtumo tarnybai.
2023-11-23

Brangs Lietuvos pašto paslaugos

Ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) leidus didinti universaliosios pašto paslaugos tarifus ir keisti korespondencijos siuntų kainodarą, Lietuvos paštas sako, kad nuo sausio siuntiniai brangs 20 proc.   „Vidutiniškai korespondencijos siuntimas Lietuvoje turėtų pabrangti apie 20 proc. Atvirlaiškio siuntimas dabar kainuoja 1,3 euro, nuo kitų metų sausio mėnesio turėtų kainuoti 1,55 euro“, – penktadienį LRT radijui teigė Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.
2023-11-10

Lietuvos paštas lapkritį atleis 52 laiškininkus

Laiškininkų tinklo pertvarką pradedantis Lietuvos paštas lapkritį atleis 52 darbuotojus, pranešė Užimtumo tarnyba. Anot jos, bendrovė apie atleidimą jau įspėjo 30 laiškininkų Vilniuje ir 22 laiškininkus Kaune, jie bus atleisti lapkričio 1–30 dienomis. Lietuvos paštas ir Užimtumo tarnyba praėjusią savaitę pranešė, kad traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams bendrovė iki 2024 metų pavasario numato atleisti 400 laiškininkų.
2023-10-05

RRT: universaliosios pašto paslaugos teikimo vietas keičia mobilūs laiškininkai

Per metus universaliųjų pašto paslaugų vietų Lietuvoje sumažėjo 40,2 proc., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) surinkti pašto tinklo duomenys. Iš viso šių metų balandį tokių vietų buvo 851. „Pastebime, kad kaimo gyvenamosiose vietovėse stacionariąsias pašto paslaugų teikimo vietas daug kur pakeitė mobilusis laiškininkas“, – teigė Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė Rita Liuokaitytė.
2023-09-27

Lietuvos paštas kviečia sukurti aštuonis pašto ženklus

Lietuvos paštas kviečia menininkus ir mėgstančius kurti dalyvauti kūrybiniame pašto ženklų konkurse, siūlyti savo idėjas aštuoniems kitąmet pasirodysiantiems pašto ženklams. Kaip skelbia bendrovė, visi jie atspindės įvairius Lietuvai svarbius įvykius, jos tradicijas, žmones ir vietoves. Kūrybinių sprendimų dabar yra ieškoma pašto ženklams, kuriuose bus įamžintos temos „Baltų gentys. Aukštaičiai“, „Lietuvos raudonoji knyga“, „Europa.

„LP Express“ jungiasi su „uDrop“, turės daugiausiai paštomatų Lietuvoje

Lietuvos paštas bendradarbiaus su pirmuoju Lietuvoje paštomatų dalijimosi tinklu „uDrop“ – tikimasi, kad paštomatų tinklas „LP Express“ jau iki šių metų pabaigos taps didžiausiu tinklu Lietuvoje. Lietuvos pašto generalinis direktorius Rolandas Zukas sako, kad tai leis efektyviau bei tvariau išnaudoti paštomatų infrastruktūrą.  Siuntų bendrovių sinergija su visiems rinkos dalyviams atvirais paštomatų tinklais yra kryptis, kuria juda siuntų sektorius visoje Europoje.
2023-09-12

Pelningai dirbančio Lietuvos pašto pajamos per pusmetį augo 12 proc.

Lietuvos pašto pajamos pirmąjį šių metų pusmetį siekė 55,6 mln. eurų – 12,2 proc. daugiau nei tuo pat laiku pernai, įmonė uždirbo 5,3 mln. eurų grynojo pelno, kai prieš metus patyrė 4,2 mln. eurų nuostolį, pranešė Lietuvos paštas.  Bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) šiemet siekė 10 mln. eurų, pernai nuostolis buvo 0,6 mln. eurų.  Pelningai veiklai didžiausios įtakos padarė išaugusios veiklos pajamos ir 5,9 proc.
2023-09-05

Pašto rinkos pajamos antrąjį ketvirtį augo iki 65 mln. eurų

Bendros pašto rinkos pajamos antrąjį šių metų ketvirtį siekė 65,3 mln. eurų – tai yra 5,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, penktadienį pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pasak tarnybos, daugiausia – 50,2 mln. eurų – pajamų gauta už siuntinių siuntimą – balandį–birželį jos sudarė 76,9 proc. visų sektoriaus pajamų. Tuo metu 13,6 mln. eurų, arba 13,5 proc. sektoriaus pajamų, gauta už korespondencijos pristatymą.
2023-08-11

Lietuvos paštas išleidžia pašto ženklą Lietuvos jūrinės istorijos tema

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininko Arvydo Každailio kurtą pašto ženklą Lietuvos jūrinės istorijos tema, pranešė bendrovė. Pašto ženklo nominalas – 1,40 euro, tiražas – 17 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto gatvė 7. Anot bendrovės, naujajame pašto ženkle pavaizduoti vėjų rožė ir kurėnas. Vėjų rožė – tai žvaigždės formos figūra, kurios spinduliai rodo vėjo kryptis.
2023-07-14

Pašto rinkos pajamos šiemet augo 20 proc. iki 69 mln. eurų – RRT

Bendros pašto rinkos pajamos pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 69 mln. eurų – 20,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pasak tarnybos renkamų rinkos duomenų ekspertės Linos Stasiūnaitės, daugiausia – 51,7 mln. eurų – pajamų gauta už siuntinių siuntimą – jos sudarė 74,9 proc. visų sektoriaus pajamų. Pagal pajamas didžiausią rinkos dalį užėmė Lietuvos paštas (28,3 proc.), toliau sekė „DPD Lietuva“ (19 proc.), „Venipak Lietuva“ (12,8 proc.
2023-06-06

Išleidžiamas Baltrušaičio 150-osioms gimimo metinėms dedikuotas pašto ženklas

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininkės Ugnės Žilytės kurtą pašto ženklą skirtą rašytojo ir diplomato Jurgio Baltrušaičio 150-osioms gimimo metinėms. Pašto ženklo tiražas siekia 20 tūkst. vienetų, jo nominalas – 1,50 euro. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Kauno pašte. 1873 metais gimęs J. Baltrušaitis – žymi kultūros ir valstybės asmenybė, poetas simbolistas, rašęs rusų ir lietuvių kalbomis, vertėjas, diplomatas.

RRT: pašto rinkos pajamos pernai išaugo 7,6 proc. iki 257,2 mln. eurų

Pašto rinkos pajamos pernai augo 7,6 proc. ir siekė 257,2 mln. eurų, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys. Anot RRT, tai didele dalimi lėmė pašto paslaugų kainų augimas, nes pašto siuntinių skaičius pernai išliko beveik nepakitęs – apie 45,5 mln., o korespondencijos siuntų kiekiai sumažėjo 14,4 proc. iki 39,8 mln. „Nepaisant to, infliacija akivaizdžiai atsispindi pajamų statistikoje. Nors pašto siuntinių kiekis išliko panašus, visgi pernai fiksuotas 7,4 proc.
2023-03-14

Vilniaus apygardos administracinis teismas nebeturi lėšų pašto išlaidoms apmokėti

Vilniaus apygardos administraciniam teismui (VAAT) metų pradžioje apmokėjus įsiskolinimą Lietuvos paštui už procesinių dokumentų pristatymą, jam nebeliko pinigų mokėti už pašto paslaugas šiais metais. Anot teismo pranešimo, šiemet VAAT pašto išlaidoms buvo numatyti 47 tūkst. eurų. Praėjusiais metais smarkiai pabrangus šioms paslaugoms ir išaugus paštu siunčiamų dokumentų skaičiui, teismas 2022 metus baigė būdamas skolingas Lietuvos paštui daugiau kaip 33 tūkst. eurų.
Aktualijos 2023-03-14

Lietuvos pašto vadovas Zukas: reikia gerinti įmonės įvaizdį

Lietuvos pašto paslaugų kokybė per pastaruosius dvejus metus iš esmės pagerėjo, tačiau reikia gerinti įmonės komunikaciją bei jos įvaizdį, sako naujasis pašto vadovas Rolandas Zukas. „Ko aš nežinojau dar neatėjęs į šitą įmonę, kad čia yra tikrai padaryta nemažai, paslaugų kokybė per paskutinius porą metų pagerėjo iš esmės.
2023-03-14

Lietuvos paštui pradeda vadovauti Zukas

Valstybės valdomai bendrovei Lietuvos paštas pradeda vadovauti buvęs energetikos grupės „Epso-G“ vadovas Rolandas Zukas. Naujasis Lietuvos pašto vadovas anksčiau BNS teigė, kad dėmesį pirmiausia skirs pašto paslaugų – siuntų ir laiškų pristatymo – kokybės gerinimui bei efektyvumo įmonės viduje didinimui.  R. Zuką penkerių metų kadencijai Lietuvos pašto valdyba paskyrė vasario pradžioje, jis pakeis Astą Sungailienę, kurios kadencija baigėsi ketvirtadienį.
2023-02-24

Gyventojai pyksta dėl augančių kainų pašte: „Žurnalų porą išsiunčiau ir jau 4,50“

Gyventojų pyktis ir nepasitenkinimas liejasi paštų skyriuose. Nusiųsti korespondenciją ar siuntą tapo trečdaliu ar net dvigubai brangiau nei anksčiau. Taip „Lietuvos paštas“ bando išlyginti savo patiriamus nuostolius, o kai kurie žmonės sako pašto paslaugų ir atsisakantys. Ryšių reguliavimo tarnyba atskleidžia, kad „Lietuvos paštas“ norėjo kilstelėti kainas dar daugiau, bet negalėjo pagrįsti, kam reikia tiek kelti įkainius.

Lietuvos paštas turės naują vadovą – juo taps Rolandas Zukas

Valstybės valdomai bendrovei Lietuvos paštas vadovaus buvęs energetikos grupės „Epso-G“ vadovas Rolandas Zukas. Jis pareigas pradės eiti nuo vasario 24 dienos, pranešė bendrovė. Naująjį vadovą penkerių metų kadencijai paskyrė Lietuvos pašto valdyba.
2023-02-08

Paaiškėjo, kas veiks vietoj Kauno centrinio pašto

Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą. Kultūros ministerija planuoja, kad nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje Kaune turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją. Sprendimą dėl to turi priimti Vyriausybė.
2023-01-30

Aktualu: pašto įkainiai gali augti daugiau nei trečdaliu

Nuo vasario 1 dienos gali didėti universalios pašto paslaugos tarifai, skelbia Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT). Didžiausi galimi tarifai nustatyti įvertinus Lietuvos pašto prašymą dėl šių tarifų didinimo ir taikomos kainodaros keitimo ir atsižvelgiant į šių paslaugų teikimo sąnaudas bei patirtus nuostolius. Maksimalūs Lietuvoje siunčiamų universaliųjų pašto siuntų tarifai vidutiniškai didinami apie 35 proc.
2023-01-23

Siunta dingo, bet už ją kompensacijos gali ir nemokėti – atlygins tik siuntimo išlaidas

Šventinis laikotarpis jau pasibaigė, bet gyventojai skundžiasi, kad siuntų vis dar laukia. Dalis jų dingo, o siuntų bendrovės neskuba skirti kompensacijų, prašo siuntėjų įrodyti siuntų vertę, pateikti čekius, tačiau ne visi gyventojai juos turi. Tuo metu Ryšių reguliavimo tarnyba įspėja, kad kartais siuntėjams tenka pasitenkinti tik siuntimo išlaidų kompensacija. Kompensacijos dėl dingusios siuntos vilnietis Nerijus (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) laukia jau keletą mėnesių.
2023-01-08

Siūlo didinti Lietuvos pašto tarifus: paslaugos brangtų 35 proc.

Norint išvengti nuostolingos Lietuvos pašto veiklos, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) siūlo apie 35 proc. didinti įmonės paslaugų tarifus, keisti korespondencijos siuntų svorio skirstymą ir suvienodinti vietos bei tarptautinių pašto siuntų tarifus. RRT, kuri tvirtina universaliosios pašto paslaugos didžiausius tarifus, paskelbė viešąją konsultaciją, kurios metu pašto rinkos dalyviai ir kiti suinteresuoti asmenys gali pateikti pasiūlymus ir pastabas, pranešė RRT.
2023-01-06

Klaipėdietė vos nepapuolė į sukčių pinkles: perspėja visus

Pastaruoju metu Lietuvos gyventojai vis dažniau pastebi gaunamas keistas žinutes. Neseniai įtarimą keliančios žinutės iš Lietuvos pašto sulaukė klaipėdietė Asta Poškienė, kuri nieko nelaukusi žinia apie siautėjančius sukčius pasidalino savo „Facebook“ anketoje. Išlikti budriems ir lengvai neatskleisti savo duomenų ragina ir pats Lietuvos paštas.
2022-12-09

Paštininkai įspėja: ši savaitė paskutinė, jeigu norime nustebinti savo artimuosius dar iki švenčių

Iki Kalėdų likus trims savaitėms, paštininkai įspėja – šios dienos paskutinės išsiųsti siuntą ar atviruką į svečias šalis, jeigu norime, kad siuntinys adresatą pasiektų iki švenčių. Kitaip Kalėdų senelis draugus ar artimuosius aplankys geriausiu atveju tarpušventy, arba ir dar vėliau – jau gerokai po švenčių. Viename sostinės pašto skyrių siuntą paslapčia ruošia vilnietė, kuri sako šiemet dirbanti nykštuku.
Aktualijos 2022-12-07

Ministerijos siūlo kompensuoti leidinių pristatymą ir miestuose

Leidėjams nerimaujant dėl Lietuvos pašto didinamų prenumeruojamų leidinių pristatymo, Susisiekimo ir Kultūros ministerijos siūlo, kad kompensacijos už tai būtų skiriamos ne tik kaimiškose vietovėse, bet ir miestuose. Iš viso būtų skiriama iki 10 mln. eurų kompensacijų: be jau skirtos 7,9 mln. eurų valstybės paramos 2023 metams bus numatyta iki 2,1 mln. eurų papildomų lėšų, antradienį pranešė Susisiekimo ministerija.
2022-11-22

„Lietuvos geležinkeliai“ žada bilietus pardavinėti pašte ir parduotuvėse, prekybininkai nieko nežino

Norint paskatinti žmones daugiau keliauti traukiniais, „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės bendrovės „LTG Link“ vadovas žada, kad nuo 2023 metų vidurio jų bilietų bus galima įsigyti prekybos tinkluose, kaimo parduotuvėse, pašte. Tačiau prekybininkai sako apie tokius planus dar nesantys informuoti.
2022-10-17

Lietuvos pašto administracija persikels į „Technopolio“ biurų kompleksą

Lietuvos pašto administracija persikels į Vilniuje esantį „Technopolio“ biurų kompleksą – paštas su komplekso valdytoju pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį. Į naująją vietą persikels darbuotojai iš dabartinio bendrovės administracijos pastato sostinės J. Jasinskio gatvėje, pranešė Lietuvos paštas.  Anot jo, sprendimą keisti administracijos darbo vietą lėmė 2023 metų balandį baigsianti galioti dabartinė nuomos sutartis, kurios pratęsti nebuvo galima.
Aktualijos 2022-10-04

Neįtikėtina: okupuotuose Ukrainos regionuose kaimų seniūnai kirsdavo fronto liniją, kad parneštų žmonėms pensijas

Kol Ukrainos kariuomenė kovoja su Rusijos kariais įtemptose ugnies kovose ir artilerijos dvikovose, kuklūs baltai geltoni furgonai, pilni siuntinių, maisto produktų ir grynųjų pinigų, važinėja arčiausiai fronto linijų esančiais izoliuotais ir atvirais keliais.
Aktualijos 2022-10-02

Kultūros ministerija siekia perimti Kauno ir Klaipėdos paštų pastatus už 6 mln. eurų

Kultūros ministerija siekia iš Lietuvos pašto perimti visuomenės poreikiams buvusius Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatus už 6 mln. eurų. Ministerijos registruotame Vyriausybės nutarimo projekte teigiama, kad perėmus šiuos pastatus, numatyta stabilizuoti jų techninę būklę, atlikti būtinus tvarkybos darbus jų vertingųjų savybių išsaugojimui bei pritaikyti juos visuomeninei veiklai. Už paimamus Kauno centrinio pašto rūmus ministerija siūlo atlyginti Lietuvos paštui 3 mln. 831 tūkst.
Aktualijos 2022-09-14

Pašto rinkos pajamos per metus augo 5 proc. iki 61,9 mln. eurų

Bendrosios pašto rinkos pajamos antrąjį ketvirtį siekė 61,9 mln. eurų – 7,8 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį ir 4,9 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Daugiausia pajamų – 48,4 mln. eurų – gauta už pašto siuntinių siuntimą, jos sudarė 78,3 proc. visų bendrųjų pašto sektoriaus pajamų, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Antrąjį ketvirtį iš viso išsiųsta 20,9 mln. pašto siuntų – 1,6 proc. daugiau nei prieš ketvirtį, bet 9,3 proc. mažiau nei prieš metus.
2022-09-06

JK streiką pradėjo tūkstančiai pašto darbuotojų

Jungtinėje Karalystėje tūkstančiai pašto darbuotojų penktadienį pradėjo streiką reikalaudami didesnio darbo užmokesčio stiprėjančios pragyvenimo išlaidų krizės fone.
2022-08-26

Pinigų perlaidos Lietuvoje siunčiamos vis rečiau

Tiek vietinių, tiek tarptautinių piniginių perlaidų pastaraisiais metais nuosekliai mažėja. Lietuvos paštas sako, kad tam didžiausios įtakos turi nuo kovo sustabdytos piniginės perlaidos į Rusiją ir Baltarusiją, o Lietuvoje atsiskaitymai grynaisiais retėja.   Kaip BNS sakė Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žukauskaitė, gautų tarptautinių perlaidų per šių metų pirmąjį pusmetį buvo maždaug 14 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, o išsiųstų – apie 35 proc.
2022-08-15

JK pašto paslaugų įmonės „Royal Mail“ darbuotojai rengiasi streikų virtinei

Didžiojoje Britanijoje darbo užmokesčio dydžiu nepatenkinti pašto darbuotojai artimiausiomis savaitėmis ketina surengti streikų virtinę, antradienį paskelbė juos vienijanti profsąjunga.
2022-08-10

Žiniasklaida: buvęs Panevėžio centrinis paštas – aukcione

Iš buvusio Panevėžio centrinio pašto paštininkai perkeliami į sandėlį, o pastatui ieškoma naujo šeimininko, penktadienį rašo portalas sekunde.lt.  Prieš šešis dešimtmečius pastatytų, prieš 15 metų rekonstruotų, o praėjusį rudenį uždarytų Panevėžio centrinio pašto rūmų pirmasis aukcionas turėjo įvykti šios savaitės pradžioje, tačiau pastatui su priklausiniais pirkėjas neatsirado. Aukcionas bus skelbiamas iš naujo.  Už pašto turtą prašyta 814,8 tūkst. eurų.
2022-07-22

Simonas Kairys pasirašys protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo

Kultūros ministras Simonas Kairys, penktadienį, Klaipėdoje pasirašys ketinimų protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo. Ministras ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas protokolą pasirašys 10 val. centriniame Klaipėdos pašte. Klaipėdos pašto pastatų kompleksas anksčiau buvo įtrauktas į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą, paskelbtas kultūros paveldo paminklu.
Aktualijos 2022-07-22

Lietuvos paštas išleidžia karo laivui „Sūduvis“ skirtą pašto ženklą

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą, skirtą laivui ,,Sūduvis“, informavo valstybės valdoma bendrovė. Pašto ženklo nominalas – 0,65 euro, tiražas – 25 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte (H. Manto g. 7). Tai – jau antrasis pašto ženklas Lietuvos jūrinės istorijos tema.
Aktualijos 2022-07-21

Lietuvos pašto pastatų Šiauliuose aukcionas neįvyko

Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas. Aukcione už 1,13 mln. eurų pradinę kainą buvo parduodami 1938 metų statybos trijų aukštų administracinės paskirties pastatas su rūsiu, dirbtuvės bei valstybinio žemės sklypo nuomos teisė. Tai buvo pirmasis turto aukcionas. Skelbta, jog Šiaulių Aušros alėjoje anksčiau veikė paštas, iš čia pas gyventojus išvykdavo laiškininkai.
2022-07-03

Skuodis su Lietuvos pašto vadove aptars įmonės veiklą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį susitinka su Lietuvos pašto vadove Asta Sungailiene aptarti įmonės veiklą ir lūkesčius.  „Ministras su A. Sungailiene kalbės apie pašto veiklą bendrai, vykdomus pašto pokyčius pertvarkant skyrių tinklą ir lūkesčius įmonei“, – BNS sakė ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.
2022-06-23
Į viršų