Valentinavičius apie partijų pasiruošimą rinkimams: Skvernelis yra politinis turistas

Artėjant rinkimams aiškėja, kad vis daugiau partijų lyderiu vesiančiu į rinkimus renkasi ne partijos pirmininką. Konservatoriai paskelbė, kad juos į Seimą ves ne Gabrielius Landsbergis, o Ingrida Šimonytė. Į praeitus rinkimus valstiečius vedė Saulius Skvernelis. Ką reiškia tokia tendencija – ar partijų pirmininkai nėra tikrieji lyderiai?

Apie tai TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Šiomis dienomis išgirdome, kad konservatoriai į rinkimus juos vesti paskyrė ponią I. Šimonytę. Kaip vertinate tokį sprendimą?

Jie nepaskyrė, o pakvietė. I. Šimonytė ilgai galvojo ar jai verta tuo užsiimti ir galų gale apsisprendė. Manau, kad TS-LKD tuo labai sustiprina savo pozicijas prieš Seimo rinkimus, nes I. Šimonytė per Prezidento rinkimų kampaniją parodė, kad ji gali „pramušti“ vadinamąsias lubas TS-LKD, gali pritraukti rinkėjus, kurie už šią partiją nebalsuotų. Kitas dalykas, dabartiniame politiniame lauke mes matome, kad Saulius Skvernelis turi reputacijos problemų, buvę premjerai – kažkur Seimo paraštėse. Tai I. Šimonytė, kaip kandidatė į premjerus, atrodo labai stipriai. 

Vienaip ar kitaip, tai ne partijos pirmininkas. Atrodytų, kad jeigu partija eina į rinkimus, tai jos pirmasis asmuo – pats pirmininkas. Šį kartą ne pats G. Landsbergis. Kaip žiūrėti į tai? Ar čia silpnas partijos pirmininkas?

I. Šimonytė labai aiškiai pasakė, kad ji nepretenduoja į karjerą partijos viduje ar į pirmininko postą. Konservatoriai pirmininku išsirinko tai, ką išsirinko. Daug kas sutinka, kad tai nėra pats stipriausias lyderis, bet jau pats sprendimas pakviesti I. Šimonytę ir galbūt perlipti save rodo, kad užtenka proto nekartoti klaidos, kuri buvo padaryta per 2016 metų rinkimus. Tai padidina partijos šansus.

Mes turime ir daugiau panašių atvejų. Valstiečiai per praeitus rinkimus į Seimą ėjo su Sauliumi Skverneliu, o ne partijos pirmininku Ramūnu Karbauskiu. Dabar irgi vyksta derybos eis S. Skvernelis ar neis. Tai gal čia tendencija, kad partijos pirmininkai nėra populiarūs? Neapjungia savo galimų rinkėjų? 

S. Skvernelio atvejis yra visiškai kitoks, lyginant su I. Šimonytės atveju. Pati ji sako, kad iš esmės skiriasi, nes niekada savęs nestatė varžytinėse kitoms partijoms. Kiek I. Šimonytė užsiiminėjo politika – tiek ji buvo su konservatoriais. Tuo tarpu, S. Skvernelis, žinome, kad siūlėsi tiek vieniems, tiek kitiems ir iš varžytinių pasirinko valstiečius. Ponas R. Karbauskis mokėjo jam atlyginimą per rinkimus. Dabar vėl girdime, kad S. Skvernelis bandė pasisiūlyti socialdemokratams. S. Skvernelis kaip politikas yra daugiau politinis turistas, kuriam šiuo metu nebėra kur eiti. Jis turi vieną stotelę – valstiečius.   

REKLAMA

Bet gal jis dar pasvarstys? Gal su socialdemokratais eis?

Akivaizdu, kas socialdemokratai jau nebenori. Su jo asfalto reikalais, žmonos įdarbinimo reikalais. Kažin ar atsiras kitų partijų, kurios jį kviestų. R. Karbauskis lieka vos ne paskutinis ir vienintelis jo draugas, ypač, kai krito Skirmantas Malinauskas.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-03-09 23:53:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai netoli mato Valentinavičius. Jis klysta matydamas vienintelį premjero draugą -Karbauskį... Visai galimas atvejis, kad Skvernelis nesirinks sau partinių draugų eis savo keliu vienas.
Atsakyti
-4

n
nulis
2020-03-10 08:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neskaičiau šito straipsnio, bet jeigu jis turistas tai ar ne vieta jam kokioj Italijoj. Juk ten itin mėgstama turistų vieta
Atsakyti
-3

A
Alma
2020-03-10 06:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal as neteisi bet siaubingai nejauciu simpatijos Valentinaviciui,net ir akys daug ka pasako...
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų