REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23
Vieta, kurioje rastas negyvas kūdikis (nuotr. TV3)

Dėl Klaipėdoje garažų masyve mirčiai palikto kūdikio atliekamas ikiteisminis tyrimas. Tiesa, nors sulaikyti du įtariamieji – galimi vaiko tėvai, tačiau šios informacijos teisėsauga patvirtinti dar negali.

23

Dėl Klaipėdoje garažų masyve mirčiai palikto kūdikio atliekamas ikiteisminis tyrimas. Tiesa, nors sulaikyti du įtariamieji – galimi vaiko tėvai, tačiau šios informacijos teisėsauga patvirtinti dar negali.

REKLAMA

Kol nėra aišku, kas yra kūdikio tėvai, vaiko teisių atstovai taip pat nelinkę komentuoti šios situacijos. Tiesa, užsiminta, kad įtariama moteris neturi daugiau vaikų už kuriuos būtų atsakinga įstatymo nustatyta tvarka.

„Šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, laukiame informacijos, duomenų. Galiu tik pasakyti, kad šios moters aplinkoje nėra vaikų, už kuriuos ji būtų atsakinga“, – pabrėžė Klaipėdos vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriaus vyriausioji patarėja Eglė Deltuvaitė-Kačalinienė.

Visada yra išeitis

Vaiko teisių atstovai naujienų portalui tv3.lt pabrėžė, kad šis įvykis – didžiulė tragedija, sukrėtusi visuomenę:

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvieno kūdikio mirtis yra didelė netektis. Gyvybė yra vertybė, todėl net ir esant krizinėje situacijoje, nusprendus neauginti vaikelio, svarbiausia yra išsaugoti jo gyvybę. Tad jei mama negali pati auginti savo vaikelio, geriau jį atiduoti į gyvybės langelį, kur kūdikiu bus pasirūpinta.

REKLAMA

Gyvybės langelis skirtas mamoms, neradusioms kitos išeities, pasielgti humaniškai ir suteikti gimusiam kūdikiui galimybę gyventi. Naujagimio palikimas yra anonimiškas ir policijos pareigūnai, kurie kviečiami užfiksuoti kiekvieną palikimo atvejį, mamų neieško. Tai jų pasirinkimas.“

Anot specialistų, padėti tokiose situacijose gali ir artimieji, kolegos, kaimynai, kurie matydami būsimą mamą neramią, išgyvenančią, turėtų būti neabejingi, paklausti, ar moteriai nereikalinga pagalba, prireikus pasiūlyti apsilankyti pas specialistus.

„Gimdyves prižiūrintys medicinos darbuotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į būsimos mamos būklę ir pastebėjus, kad ši labai liūdna ar apatiška arba priešingai – rodo labai stiprias emocijas, nepalikti jos vienos ir nukreipti pagalbos. 

REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjus kur nors gatvėje ar kitur paliktą vieną bet kokio amžiaus vaiką, nedelsiant reikėtų kreiptis pagalbos ir pranešti policijai ar vaiko teisių apsaugos skyriui. Apie jūsų minimą konkretų atvejį informacija dar nėra patvirtinta, atliekamas ikiteisminis tyrimas“, – teigė tarnybos atstovai.

Sukrečiantis įvykis

Naujienų portalas tv3.lt rašė apie sukrečiančią policijos žinią, kai antradienio vakarą Klaipėdoje, Šilutės plente, esančiame garažų masyve buvo rastas vyriškos lyties naujagimio kūnas be išorinių smurto žymių.

Iškart dėl šio įvykio buvo sulaikytas 1968 m. gimęs vyras, kuris atsidūrė areštinėje. Praėjus kelioms valandoms policijos rankose atsidūrė ir galima kūdikio motina – 1987 m. gimusi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Už tai Lietuvoje baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų. Neatmetama, kad tyrimo eigoje įtarimai dar gali keistis.

Klaipėdos policijos atstovų teigimu, vakar buvo gautas pranešimas prieš 18 val. apie garažų masyve galimai paliktą kūdikį.

Atvykę pareigūnai rado vyriškos lyties naujagimį be gyvybės ženklų. Buvo iškviesti ekspertai, sulaikytas įtariamasis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Paaiškėjo, kad apie kūdikį pranešęs vyras tapo įtariamuoju. Būtent jis paskambino pareigūnams, o vėliau buvo sulaikytas.

REKLAMA

Po kelių valandų buvo sulaikyta ir 35 metų įtariamoji. Ji galimai pagimdė kūdikį. Moteris buvo nuvežta pas medikus.

Tačiau, anot policijos atstovų, patvirtinimo, kad kūdikio motina yra sulaikyta įtariamoji gali tekti palaukti keletą dienų.

Šiuo metu moteris yra komisariate. Anot pareigūnų, pirminiais duomenimis, kūdikis gimė gyvas. Neatmetama versija, kad galimi kūdikio tėvai galėjo gyventi tame pačiame garažų masyve.

Krizinio nėštumo centro kontaktai, kur gali būti suteikiama pagalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų