Galimas pajamų ir pelno mokesčių slėpimo machinacijas FNTT tyrėjai atskleidė, kai išaiškino, kad minėti asmenys, nuomodami apie 1 000 geležinkelio vagonų įvairioms Ukrainos, Rusijos, Kazachstano bendrovėms, tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo įtraukė tarpininkaujančių ir jų pačių valdomų bendrovių grandinę. Lietuvoje registruota bendrovė visas už ekspedijavimo ir nuomos paslaugas gautas pajamas pervesdavo JAV ir Didžiojoje Britanijoje registruotoms bendrovėms, kurios turėjo sutartis su nuomojamų vagonų savininke – Lietuvos bendrove.
JAV ir Didžiojoje Britanijoje registruotos kompanijos formaliai tarpininkavo vagonų nuomos veikloje, Lietuvoje jos nebuvo registruotos mokesčių mokėtojomis ir mokesčių nemokėjo. Preliminariai paskaičiuota, kad vagonų nuomos kaina, pasinaudojus tarpinėmis bendrovėmis, padidėdavo 2–3 kartus ir dėl susidariusio skirtumo nebuvo mokami mokesčiai. Didžiausią pelną gaunančios tarpininkės bendrovės gautos milijoninės pajamos buvo pervedamos į lengvatinio apmokestinimo kompanijų (off-shore) banko sąskaitas, esančias užsienio bankuose. Pirminiais duomenimis, per kelerius metus iš geležinkelio vagonų nuomos verslo lobusios bendrovės nuslėpė daugiau kaip 93 mln. Lt pajamų ir į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 14 mln. Lt pelno mokesčio.
Tyrimo metu kompanijų, panaudotų apgaulės schemoje, sąskaitose areštuota daugiau kaip 3,5 mln. Lt ir beveik 1 tūkstantis geležinkelio vagonų. Nusikalstamą veiką organizavusiam Ukrainos piliečiui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams.