V. Landsbergis: užtektų viena gatve pagerbti Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjus

 Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis pasisako prieš Kovo 11-osios akto signatarų pagerbimą gatvėms suteikiant jų vardus.

Pasak jo, tokio įamžinimo nereikia – užtektų pavadinti vieną gatvių Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų gatve, pranešė LRT televizija.

„Kai kurie buvo išrinkti, bet buvo išvažiavę į Maskvą, jų per tą balsavimą jau nebuvo, nes traukinys jau buvo išvažiavęs, darbotvarkė užsitęsė. Vienu žodžiu, čia yra visokių tokių dalykų, kurių neverta net nagrinėti po vieną, imant po vieną atskirai“, – teigė jis.

„Mano pasiūlymas būtų vieną gatvę, gražią, svarbią, ne kokiame nors užkampyje, pavadinti Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų gatve“, – pridūrė V. Landsbergis.

Specialistai sutaria, kad gatvių signatarų vardais vadinti nereikėtų. Jie siūlo šių žmonių atminimą įamžinti kitais būdais, pavyzdžiui, atminimo lentelėmis. Viena tokių Vilniuje, Didžiojoje gatvėje, jau įamžina signataro Kazimiero Antanavičiaus atminimą.

Vilniaus miesto savivaldybė pasiūlė kai kurias gatves Vilniaus rajone, netoli Naujosios Vilnios, kur kuriasi naujas miesto kvartalas, pavadinti anapilin išėjusių Kovo 11 -osios akto signatarų vardais, bet idėja suabejojo dalis tarybos narių.

Vilniaus miesto taryba į kitą posėdį rinksis po kelių savaičių, kur vėl svarstys gatvių pavadinimų klausimą. Vilniuje, Kairėnuose, jau yra vieno iš kovo 11-osios signataro – Česlovo Kudabos – gatvė.


Rašyti komentarą...
p
pupkus
2018-08-11 20:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai, kam ta gruce, daug ir nenusipelniusiu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų