Užsienio politika pagal Nausėdą: siūlo Lietuvai atsisukti į Rytus

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda mano, kad Lietuva turėtų atviriau žiūri į santykius su už Europos Sąjungos sienų esančiomis valstybėmis, pavyzdžiui, Kinija. Jis taip pat neatmeta galimybės palaikyti dialogą su Rusija, tačiau tik nepaminant Lietuvos principų.

15

Rytų Europos studijų centras penktadienį surengė diskusiją su G. Nausėda apie nacionalinį saugumą ir užsienio politiką.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Nausėda pristato užsienio politikos viziją

Glaudesni santykiai su Kinija

Kandidatas į prezidentus G. Nausėda sako neturintis nė menkiausių abejonių, kokia yra Lietuvos vieta pasaulyje. Europos Sąjungą (ES) jis sako laikantis svarbiu instituciniu indu, leidžiančiu ginti ir saugoti žmonių teises. Be to, anot G. Nausėdos, ES yra didžiulė rinka, kurioje Lietuva plėtoja savo eksportą.

„Tačiau nenorėčiau, kad mūsų orientacija į ES būtų priežastis užsidaryti nuo likusio pasaulio, nes jis teikia tiek ekonominių, tiek kultūrinių galimybių. Todėl atviromis akimis turėtume žiūrėti į šalis pietryčių Azijos regione, Kinijoje, Lotynų Amerikoje, JAV, Šiaurės Amerikos regione“, – kalbėjo G. Nausėda.

Valstybės saugumo departamentas Kiniją šiemet įvardino grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui. Kalbėdamas apie Lietuvos galimybę plėtoti santykius su Kinija, G. Nausėda pabrėžė, kad šie santykiai pirmiausiai būtų ekonominiai.

„Aš už tai, kad ekonominis bendradarbiavimas su Kinija būtų plėtojamas, eksporto, importo operacijos yra visapusiškai plėtotinos. Investicijų požiūriu, nelygu, apie ką mes kalbame, bet esu už tai, kad tos investicijos praeitų nacionalinio saugumo institucijų filtrą. Šiuo atveju žiūriu į Kiniją kaip į bet kokią valstybę atviromis akimis“, – sakė kandidatas.

Dialogas su Rusija

Kalbėdamas apie santykius su Rusija, G. Nausėda sakė manantis, kad kalbėtis galima su visais žmonėmis, tačiau prieš kalbantis būtina deklaruoti savo principus.

„Principai neturėtų būti mazgotė. Manau, tokia politika nėra tinkama, ypač su tokiomis valstybėmis, kurios šiandien elgiasi agresyviai, kurios neatitinka mūsų supratimo apie demokratiją. Jeigu mes neatsisakome savo principų, mes galime mėgintis su jomis kalbėtis apie tai, kokios galimo bendradarbiavimo formos, mėginant diskutuoti apie tai, kiek laiko jos dar ketina tęsti ekspansyvią, agresyvią politiką Ukrainos ir kitų šalių atžvilgiu“, – sakė G. Nausėda.

NATO G. Nausėda laiko kol kas vieninteliu Lietuvos skydu nuo agresorių, todėl, kandidato manymu, solidarumas su organizacijos narėmis yra būtinas.

„Turime jaustis visateise NATO nare, todėl turime prisiimti įsipareigojimus, kurie išplaukia iš narytės šitoje organizacijoje. Tai yra nuoseklus Lietuvos įsipareigojimas nuosekliai didinti nuo BVP skiriamą procentą gynybai. Nesiimdami priemonių atgrasyti priešą patys, negalime tikėtis, kad mus imsis ginti kiti NATO nariai“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Jei būtų išrinktas prezidentu, G. Nausėda teigė ketinantis plėtoti dvišalius santykius su JAV, nes „daugelis klausimų yra labai efektyviai sprendžiami dvišaliu pagrindu“.


Rašyti komentarą...
E
Emilija
2019-03-15 12:17:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb. p. Nausėda , ačiū , į Rusiją ''buvom atsisukę'' beveik 70 metų , gana ! Mūsų Gerb. Prezidentės Grybauskaitės darbas ir meilė Lietuvai akivaizdi - gal Jums reikėtų pasimokyti , siekiant prezidento posto ...
Atsakyti
0

T
Taip
2019-03-15 13:51:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi Nausėda Oi Nausėda tave politinis brudas labai ėda tau tuta dar nepasakė taip tu Lietuvai nieko gero nenudirbes o kalbi nesąmones brude paskutinis !!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų