Nausėdos Lietuvos vizija: mažiau politikų rietenų, daugiau dėmesio saugumui

Prezidento posto siekiantis ekonomistas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pristatė savo rinkimų programos nuostatas. Jei pavyktų laimėti prezidento rinkimus, G. Nausėda daugiausiai dėmesio skirtų nacionaliniams susitarimams dėl krašto apsaugos bei atlyginimų, Lietuvos saugumo stiprinimui ir glaudesniems santykiams su Lenkija.

21

Savarankiškas kandidatas G. Nausėda pagrindines savo rinkimų programos nuostatas pristatė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI). Pristatymą moderavo profesorius Ramūnas Vilpišauskas, o kandidato programą komentavo instituto ekspertai.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdos Lietuvos vizija: mažiau politikų rietenų, daugiau dėmesio saugumui

Susitarimai dėl didesnių algų

Pristatydamas savo valstybės viziją, G. Nausėda pradėjo nuo to, kad daug metų praleido besimokydamas Vokietijoje, kur susidomėjo tuo, kaip ši šalis geba spręsti konfliktus tarp įvairių interesų grupių.

„Jau tada man krito į akis, kad tą balansą garantuoja tinkamas interesų grupių atstovavimas – darbdavių organizacijos, pramonės, prekybos ir amatų rūmų organizacijos. Visada buvo įdomu, kokią padėtį čia užima valstybė. Mano įsitikinimu, tai moderatoriaus vaidmuo. Todėl mes esame už tai, kad Lietuvoje vyrautų civilizuotas interesų grupių monologas, kur valstybė vykdytų moderatoriaus vaidmenį“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pretendentas į kandidatus pripažino, kad prezidentas neturi didelės įtakos atlyginimams ir pensijoms, tačiau, G.Nausėdos manymu, šalies vadovas turėtų siekti įvairių nacionalinių susitarimų.

„Nesvarbu, ar tai būtų krašto apsaugos finansavimas, ar mokytojų atlyginimų didinimas, ar dalykai, susiję su minimaliomis algomis. Prezidento institucija, nelįsdama į tuos dalykus tiesiogiai, galėtų tam tikrą socialinę viziją formuoti. Nes prezidentas yra visuomenės atstovas, kadangi yra renkamas visos tautos balsavimu“, – pabrėžė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie prezidento vaidmenį teisinėje sistemoje, G. Nausėda pažymėjo nelaikantis prezidento Konstitucijos garantu, bet manantis, kad prezidentas turi „garantuoti įstatymų viršenybę, užduoti tam tikrą toną politikams, interesų grupėms“.

REKLAMA

Glaudesni santykiai su Lenkija

Vienu didžiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų G. Nausėda laiko investicijas į saugumą ir glaudesnį bendradarbiavimą su NATO bei JAV.

„Lietuvą būtina toliau integruoti į vakarietišką geopolitinę erdvę, ypač į saugumo erdvę. Saugumo dėlionėje aš dėčiau didžiausią prioritetą konkrečiai NATO ir JAV. NATO man yra svarbiausias Lietuvos saugumo garantas, jokių substitutų, kitų patikimų mūsų saugumo garantų nėra. Manyti kitaip yra pavojinga mūsų nepriklausomybei ir socialiniam saugumui“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis taip pat sakė norintis plėtoti dialogą su kaimynine Lenkija.

„Galima manyti, kad kaip ir pagerėjo mūsų santykiai su Lenkija pastaraisiais metais. Tai nėra vien tik ekonominis ar energetinis bendradarbiavimas. Vis daugiau matau mūsų bendradarbiavimą saugumo srityje. Pirmasis mano užsienio vizitas būtų būtent į Lenkiją, Varšuvą“, – teigė pretendentas į kandidatus.

Kompromisas tarp partijų

G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad jam svarbi politinė kultūra Lietuvoje, kurią jis pats šiuo metu laiko nelabai skania.

„Per daug laiko praleidžiame ginčydamiesi, įžeidinėdami vienas kitą. Tada lieka labai mažai galimybių ir energijos ieškoti sprendimų, nacionalinių susitarimų. Prezidentas, ypač savo veiklos pradžioje, įgyja visuomenės ir partijų pasitikėjimo kreditą. Manau, man, kaip nepriklausomam kandidatui, būtų lengviau susodinti prie stalo įvairias politines partijas ir tam tikrais klausimais pasiekti kompromisą“, – tikino G. Nausėda.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2019-02-21 19:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur dėmesys TEISINGUMUI,PADORUMUI? Reikia piktintis ne politikų rietenomis,o jų PATYČIOMIS VIENI KITIEMS,TRUKDYMU DIRBTI.Vieni bando dirbti,kiti,pradedant prezidente,baigiant prastumtu anūku,tyčiojasi ir visaip trukdo.Ne banko klerkui tai suvokti ir įgyvendinti.
Atsakyti
-1

P
Petras
2019-03-02 18:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu Nausėda tave brudas dar neda svaiksti apie lenkus mes sujeis jau bendraujame maisto apsipirkimo srityje tu gal nezinojei praskiedus banko žiurkė !!!!
Atsakyti
0

T
Taip
2019-03-22 15:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam mums reikalingas Nausėda banko žiurkė jis Lietuvai niekad nedirbęs kam jis niekad tokie Lietuvai ir nedirbs caos lelios
Žmonės Būkit budrūs ce yra. abgaule
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų