• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu Lietuvoje veikiančios užsienio įmonės sąžiningai mokėtų mokesčius valstybei, vien Klaipėdos apskritis per dvejus metus biudžetą būtų papildžiusi daugiau kaip 6,3 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Tokius rezervus atskleidė Valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, kaip Klaipėdos apskrityje dirba užsienio kapitalo įmonių padaliniai, praneša "Lietuvos rytas".

REKLAMA

Paaiškėjo, kad net dešimt jų neįsiregistravo veiklos, nemokėjo privalomų gyventojų pajamų, socialinio draudimo mokesčių.

Daugelio užsienio įmonių veikla susijusi su Klaipėdos jūrų uostu.

Neregistruotos įmonės per dvejus metus valstybei iš viso nesumokėjo apie 3,6 mln. litų mokesčių, joms priskaičiuota 1,7 mln. litų baudų ir delspinigių.

REKLAMA
REKLAMA

Viena Didžiosios Britanijos įmonė, įsteigusi filialą Lietuvoje, apgyvendindavo Klaipėdos uoste dirbančius Rusijos, Ukrainos specialistus. Paaiškėjo, kad ir ji pažeidinėjo įstatymus - su darbininkų poilsiu, paslaugomis susijusias išlaidas neteisėtai įtraukdavo į PVM ataskaitas.

Didmenine prekyba besiverčianti Latvijos bendrovė "Banalat" už anksčiau nesumokėtą PVM su delspinigiais valstybei turės atseikėti apie 100 tūkst. litų. Latviai savo sąskaitose faktūrose nurodydavo, kad Lietuvoje parduodamoms prekėms neva taikomas nulinis PVM tarifas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemaitijoje naftos telkinius žvalgiusi Vokietijos įmonė "Precision Drilling Technology Service Gmb" į pagalbą pasitelkė tėvynainius, kuriems atlyginimą mokėjo gimtinėje. Bet atlyginimas buvo įtrauktas į Lietuvoje įsteigto filialo sąnaudas. Nemokėjusi privalomojo gyventojų pajamų mokesčio ši įmonė per kelerius metus sutaupė 530 tūkst. litų.

REKLAMA

Panašiai elgėsi viena Švedijos bendrovė - neregistravusi savo buveinės Lietuvoje, samdė Bulgarijos piliečius, kurie Klaipėdos uosto įmonėse valydavo ir dažydavo laivus. Per trejus metus už šiuos darbuotojus nesumokėta 3,2 mln. gyventojų pajamų ir socialinio draudimo mokesčių.

Didžiosios Britanijos įmonė "TransImport Ltd" Klaipėdos uosto įmonėms trejus metus siuntė suvirintojus, nors Lietuvoje nebuvo įregistravusi savo nuolatinės buveinės. Taip gudravę britai į valstybės biudžetą nesumokėjo 180 tūkst. pelno ir kitokių privalomų mokesčių.

Kai kurių įmonių atstovai teisinasi nežinoję ar nesupratę Lietuvos įstatymų, prisimena dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartyse numatytas išlygas - esą užsieniečiai savo įmonių buveines gali registruoti ir mokėti mokesčius valstybei po pusmečio ar net po metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų