• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšalus orams kartais dar galime pasidžiaugti saulės spinduliais. Gamta suformuoja tam tikrus reiškinius, kurie priverčia akimirkai sustoti ir pasigrožėti. Šį kartą socialinio tinklo „Facebook“ „Orai ir klimatas Lietuvoje“ puslapis pasidalino saulės stulpo užfiksuotais kadrais.

Atšalus orams kartais dar galime pasidžiaugti saulės spinduliais. Gamta suformuoja tam tikrus reiškinius, kurie priverčia akimirkai sustoti ir pasigrožėti. Šį kartą socialinio tinklo „Facebook“ „Orai ir klimatas Lietuvoje“ puslapis pasidalino saulės stulpo užfiksuotais kadrais.

REKLAMA

Antradienį anksti atsikėlę gyventojai turėjo progą išvysti įspūdingą reiškinį. Vilniaus rajone prieš 8 val. ryto gyventojai užfiksavo saulės stulpą ir dalinosi įspūdingais kadrais.

Tiesa, gyventojai pastebėjo, kad vaizdas buvo matomas gana neilgai, vos kelias minutes.

„Saulė teka“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Orai ir klimatas Lietuvoje“  puslapyje ir dalinamasi kadrais.

Vienas gyventojas pakomentavo, koks tai reiškinys.

Saulės stulpas, tai optinis atmosferos reiškinys, vykstantis Saulei arba Mėnuliui esant netoli horizonto. Tai siauras, vertikalus šviesos pluoštas, atsirandantis spinduliams atsispindint nuo debesų ledo kristalų sienų, orientuotų lygiagrečiai su Žemės paviršiumi.

REKLAMA
REKLAMA

200 μm ir didesnio skersmens ledo kristalai palengva leidžiasi. Saulės stulpas atrodo efektingiausiai, kai Saulė jau būna pasislėpusi už horizonto ar panirusi į debesį. Panašūs stulpai gali susidaryti ir ryškiai šviečiant Mėnuliui.

REKLAMA

Būna dar Šviesos stulpai irgi panašiai atrodo tik turi būti pakankamai šalta“, – rašo gyventojas.

Perspėja apie ateinančią tikrą žiemą

Sinoptikai perspėja, kad žiemiškiausios dienos dar prieš akis. Antradienis ir trečiadienis savo oro temperatūra dar labiau primins žiemą. Link savaitės pabaigos iš Skandinavijos į Lietuvą slinks gilus ciklonas, kuris atneš daug pokyčių. Daugelyje rajonų drėbs sniego, o pajūryje sniegas maišysis su šlapdriba, lietumi.

REKLAMA
REKLAMA

„Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ video pasidalinusi Renata užfiksavo sudėtingas eismo sąlygas Kupiškio rajone, tačiau sinoptikai įspėja, kad orų kokteilis ir sudėtingesnės eismo sąlygos dar prieš akis.

„Šeštadienį vakare šiaurės rytuose esančiame kelyje atrodė štai taip, o šiandien (sekmadienį) vakare dalyje Pietų Lietuvos fiksuota silpna lijundra (dulksnojo prie –1...0 °C).

Vis dėlto, pačios žiemiškiausios dienos dar prieš akis. Antradienis ir trečiadienis savo oro temperatūra dar labiau primins žiemą. Ir nors pastaruoju metu skaičiavimai tarp orų modelių pakankamai nevienodi (tiek kalbant apie debesuotumą, tiek kritulius), tačiau ir toliau išlieka pasnyguriavimų tikimybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalis žmonių teisingai pastebėjo, kad savaitgalį debesuotumo prognozė neretai ėjo pro šalį: orų programėlės rodė „giedra", tačiau buvo debesuota. Nieko keisto, tai yra tipinė šaltojo metų laiko prognozių problema – nestori sluoksniniai debesys. Kur tiksliai jie praplyš orų modeliai dažnokai suklysta. Nežiūrint to, savaitgalį buvo vietovių kur Saulė bent trumpam pasirodė. Jeigu ją matėte – jums pasisekė“, – skelbė „Orų entuziastai“ grupėje.

REKLAMA

Kokie orai laukia artimiausiu metu?

Artimiausią parą Lietuva atsidurs anticiklono pietrytiniame pakraštyje, tad ir orų sulauksime sausesnių, be to, antradienio dieną vietomis pasitaikys daugiau pragiedrulių.

Vėjas bus rytų, šiaurės rytų, vidutinio5-10 m/s stiprumo. Oro temperatūra laikysis nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, su aukščiausiomis reikšmėmis pajūryje.

Naktį iš antradienio į trečiadienį, kaip ir trečiadienio dieną, kai kur truputį pasnigs. Vėjas bus silpnas, o dieną keis kryptį bei stiprės iki 6-11 m/s.

REKLAMA

Oro temperatūra vėsiausiomis nakties bei ryto valandomis nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, o dienos metu kils daugiausia iki 1 laipsnio šilumos, šalčiausia bus rytiniuose rajonuose, iki 4 laipsnių šalčio, o aukščiausios dienos temperatūros bus pajūryje, Kuršių nerijoje – iki 2 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį iš Skandinavijos į Lietuvą slinks gilus ciklonas, kurio šiltasis frontas atneš žymių orų sąlygų pokyčių, labiausiai kritulių kiekiu atžvilgiu. Daugelyje rajonų kris sniegas, intensyviausių kritulių sulauks vakariniai, pietvakariniai rajonai, o pajūryje sniegas maišysis su šlapdriba, lietumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Orų sąlygas sunkins ir stiprus gūsingas pietvakarių, vakarų vėjas, kurio greitis tiek nakties metu, tiek dieną gali siekti 15-20 m/s, o pajūryje jam yra tikimybė įsismarkauti iki 25 m/s.

Oro temperatūra naktį bus apie 2-7 laipsnius šalčio, pajūryje iki 0, o dieną pakils apie 3-8 laipsnius šilumos. Dėl šios priežasties dienos metu vyraus lietus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų