Už pasaulinio lygio pasiekimus Vyriausybė sportininkus apdovanojo buteliukais

Buteliukas. Tokią dovaną Kūno kultūros ir sporto dienos proga sportininkams už aukščiausius pasiekimus pasaulio, Europos čempionatuose ir jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse skyrė premjeras Saulius Skvernelis. Vyriausybė sako, kad tai tėra simbolinė dovana, o politikos ekspertai tokios dovanos pasirinkimą peikia.

Spalio 2 dieną Kūno kultūros ir sporto dienos proga premjero padėkos ir simbolinės dovanos buvo perduotos geriausiems šalies sportininkams ir jų treneriams. Kaip rašoma Vyriausybės pranešime spaudai, padėkoti norėta sportininkams, 2019 m. spalio 1 d. – 2020 m. rugsėjo 1 d. iškovojusiems aukščiausius pasiekimus pasaulio, Europos čempionatuose ir jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse.

Sportininkams prie padėkų buvo įteiktas vardinis buteliukas, ant dėžutės puikuojasi S. Skvernelio vardas. Vyriausybės teigimu, tai yra praktiška dovana.

„Kaip ir kasmet, šalia Ministro Pirmininko padėkos yra įteikiama ir simbolinė dovana. Šiemet kaip ši simbolinė dovana sportininkams buvo pasirinkta gertuvė, kurią jie galėtų pritaikyti sportuodami“, – rašoma naujienų portalui tv3.lt atsiųstame Vyriausybės komentare.

REKLAMA

Pigi dovana

Politikos ekspertai tokią dovaną ir jos įteikimą yra linkę vertinti kritiškai. 

„Nejaugi jau visai nuskurdo?“ – klausia politologas Bernaras Ivanovas.

Politikos ekspertas sako, kad tokia dovana, atsižvelgiant į situaciją pasaulyje, yra kiek neapgalvota.

Sportininkai juk pastaruoju metu nesportuoja, pandemija. Nėra, kur jiems pasireikšti, todėl jie yra truputį vargšai. Tai kaip tik reikėtų juos paremti labiau, kaip tik reikėtų labiau paguosti“, – sako B. Ivanovas.

Iš kitos pusės, kaip teigia politologas, pigios dovanos mažiau atsieina valstybei.

„Pigiai apsisuko. Pigus reklamos darymas, ačiū Dievui, ne mokesčių mokėtojų sąskaita. Jeigu dovanotų BMW, tai gautųsi labai solidi suma. Gal ir gerai, mokesčių mokėtojams nekainavo“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja B. Ivanovas.

Reikėjo skirti daugiau dėmesio

Komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas sako, kad su dovana, kaip tik, viskas yra gerai. Jo teigimu, šioje situacijoje yra daug blogiau tai, kad sportininkams nebuvo parodytas tinkamas dėmesys.

„Atsižvelgiant, kokia yra situacija šalyje su pandemija, su darbo vietomis, akivaizdu, kad premjero komanda susidūrė su dilema. Jeigu apdovanotų žmones šioje situacijoje skiriant pinigus, kada Lietuva skolinasi didžiules sumas, premjeras ir jo komanda sulauktų labai daug kritikos, ar skirti ir dalinti pinigus dabar yra laikas. Matyt, buvo nuspręsta apsiriboti simbolinėmis dovanomis ir padėkomis“, – naujienų portalui tv3.lt sako A. Katauskas.

Eksperto nuomone, pasirinkus dovanoti buteliuką, reikėtų tokią dovaną atsverti parodytu dėmesiu. A. Katausko teigimu, šioje situacijoje to ir pritrūko labiausiai.

„Piniginė suma yra vienas dalykas, o dėmesys ir padėka būtų sutikta kur kas gražiau. Dabar visa situacija atrodo komiškai, kai žmonės, kurie daug dirba dėl savęs, dėl Lietuvos žinomumo, yra pasaulio lyderiai, gauna buteliuką dovanų be kažkokio pagrindimo, be stipresnio viešo palaikymo, tai gali atrodyti keistai. Suprantu, su kokia dilema susidūrė premjero komanda, tačiau manau, kad šioje vietoje pritrūko tiesiog geranoriško bendravimo ir dėmesio parodymo. Tai būtų panaikinę svorį nuo tos simbolinės dovanos“, – pasakoja komunikacijos ekspertas.

REKLAMA

A. Katausko teigimu, bet kokia premjero dovana galėjo sulaukti neigiamo atgarsio, tačiau svarbiausia, eksperto nuomone, elgtis nuoširdžiai.

„Žinoma, yra kita pusė. Jei premjeras ir jo komanda būtų pasakę, kad dėl situacijos Lietuvoje neįmanoma skirti finansų, tai greičiausiai viešojoje erdvėje būtų buvę svarstymų, kodėl lėšų užtenka skirti premijas valdininkams. Bet kuriuo atveju, neigiamo konteksto galėjo būti, bet manau, kad šioje situacijoje buvo praleista proga parodyti dėmesį ir į dėmesį sutelkti visų kitų dėmesį. Tokiu būdu būtų buvęs pasiektas didesnis efektas, nei pranešimas spaudai“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja A. Katauskas.

Dėl koronaviruso grėsmės renginyje Sauliaus Skvernelio padėkos buvo įteiktos ne tiesiai sportininkams į rankas, o buvo perduotos sporto šakų federacijoms. Per jas padėkos ir gertuvės turėtų pasiekti sportininkus ir jų trenerius. Tokio tipo dovanos, Vyriausybės teigimu, sportininkams yra skiriamos jau ne pirmą kartą.


Rašyti komentarą...
Šrekas
2020-10-09 17:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar skiriasi buteliukas nuo gertuvės ?
Atsakyti
0

T
Tu esi juk
2020-10-09 18:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Molis... Eik grioviu kasti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų