REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnarpliota sukrečianti istorija – būtinos medicinos pagalbos laiku nesulaukusi moteris numirė namuose. Būtent į namus išsiųstai moteriai tąkart pasiūlyta kitą dieną pasidaryti tyrimus ir tik tada atvykti į ligoninės priimamąjį.

Teisme išnarpliota sukrečianti istorija – būtinos medicinos pagalbos laiku nesulaukusi moteris numirė namuose. Būtent į namus išsiųstai moteriai tąkart pasiūlyta kitą dieną pasidaryti tyrimus ir tik tada atvykti į ligoninės priimamąjį.

REKLAMA

Tokiomis aplinkybėmis šeimos nario netekę artimieji padavė Utenos ligoninę į teismą. Buvo siekiama prisiteisti po 30 tūkst. eurų neturtinės žalos ir prašoma įpareigoti atsakovę padengti visas bylinėjimosi išlaidas.

Chaosas priimamajame

Du ieškovai nurodė, kad jų motinai nebuvo suteikta būtinoji medicininė pagalba. Jų motina dar 2019 m. pasijuto ypatingai blogai ir nedelsdama, lydima kartu su ja gyvenančio sūnaus, atvyko pas šeimos gydytoją.

Kadangi šios gydytojos darbo laikas buvo pasibaigęs, pacientę apžiūrėjo jos kolegė, kuri įvertinusi pacientės skundus, bendrą sveikatos būklę bei skubos tvarka atliktą bendrą kraujo tyrimą, esant kritiškai pacientės būklei, nukreipė gydymui į stacionarą.

REKLAMA
REKLAMA

Moteriai su siuntimu nuvykus į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, jai buvo liepta grįžti pas šeimos gydytoją ir iš ten kviesti greitąją pagalbą, nors pacientės būklė buvo akivaizdžiai bloga, ji kalbėjo silpnai ir nerišliai, pati nejudėjo.

REKLAMA

Palikęs motiną vežimėlyje, sūnus nuskubėjo pas šeimos gydytoją. Paėmus pacientės dokumentus, vėl sugrįžta į priėmimo skyrių. Pakeliui Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų budintis hematologas rekomendavo atlikti tam tikrą tyrimą.

Galiausia pacientė į ligoninės stacionarą gydymui nebuvo paguldyta, o buvo išleista į namus, nurodant vykti kitą dieną daryti tyrimo, o po to atvykti į ligoninės priimamąjį. Sūnaus lydima moteris grįžo namo, atsigulė ilsėtis. Kitą dieną, apie 7 val. ryto, ji buvo rasta mirusi.

Pripažino aplaidumą, bet ne žalą

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija 2021 m. sausio 15 d. sprendime konstatavo, kad pacientei nebuvo suteikta būtinoji medicinos pagalba, nebuvo imtasi visų galimų ir reikalingų priemonių pagelbėti pacientei, kuri buvo kritiškos sveikatos būklės.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėje paslaugas teikę darbuotojai nebuvo tiek atidūs ir rūpestingi, kiek reikalauja profesionalaus sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo standartas. Pacientė, atvykusi su siuntimu į ligoninės priėmimo skyrių, nebuvo registruota, nevertinta jos būklė, nepildyta medicininė dokumentacija ir nesuteikta skubi medicinos pagalba.

Komisija priėmė sprendimą, kad žala sveikatai, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, buvo padaryta. Tiesa, nuspręsta abiejų nukentėjusiųjų prašymų dėl neturtinės žalos atlyginimo netenkinti.

Kreipėsi į teismą

Panevėžio apygardos teismas 2022 m. balandžio 5 d. sprendimu abiejų ieškovų ieškinį tenkino iš dalies. Vienam sūnui priteisė 2,6 tūkst. eurų, o kitam – 600 eurų neturtinės žalos atlyginimą. Taip pat atsakovai įpareigoti padengti 1,8 tūkst. eurų siekusias bylinėjimosi išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismas nustatė, kad pacientė, kuriai pagal siuntime nurodytus duomenis, esant kritiškai ligonės būklei, buvo būtina skubi ir neatidėliotina medicinos pagalba, nebuvo hospitalizuota, būtinoji medicinos pagalba jai nebuvo suteikta, nors tokią pagalbą įstaiga galėjo ir privalėjo suteikti.

Šios aplinkybės rodo didelį nerūpestingumą atsakovės, kuri, privalėdama teikti kvalifikuotą ir rūpestingą medicinos pagalbą, dedant maksimalias pastangas, t. y. užtikrinant maksimalų atidumo, rūpestingumo, atsargumo ir kvalifikuotumo laipsnį, net neužtikrino elementarių rūpestingumo ir atidumo reikalavimų laikymosi.

Nustatant neturtinės žalos atlyginimo dydį mirties atveju, esminę reikšmę turi ieškovų ir asmens, kuris mirė, tarpusavio santykis. Vienas sūnus gyveno su mama, jo pergyvenimai neabejotinai reikšmingi, jis patyrė labai didelį dvasinį sukrėtimą, netekęs jos, liko gyventi vienas po 11 metų gyvenimo kartu su mama. Todėl jam priteista 2,6 tūkst. eurų žala.

REKLAMA

Tuo metu kitas moters sūnus, sukūręs savo šeimą, auginantis dvi dukras ir gyvenantis skyrium su motina. Jis kasdien motina nesirūpindavo, bet su ja palaikė artimą ryšį, dažnai susiskambindavo. Šiam ieškovui padarytą neturtinę žalą teismas įvertino  600 eurų.

Siekė prisiteisti po 30 tūkst. eurų

Vis dėlto, tokį sprendimą ieškovai apskundė. Buvo pateikta apeliacija, kuria siekta, kad mamos netekusiems sūnums būtų atlyginta, jų nuomone, po 30 tūkst. eurų siekianti neturtinė žala.

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė Panevėžio apygardos teismo sprendimą palikti iš esmės nepakeistą.

Papildomai nuspręsta priteisti jiems abiem iš atsakovės 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo anksčiau paskirtų neturtinių žalų (atitinkamai nuo 2,6 tūkst. ir 600 eurų).

Sužvejota lydeka daugiau kainuoja, negu žmogaus gyvybe Lietuvoje. Lansbergistano realybe.
Licenziją atimti tokiems šundaktariams. Tegu eina gatvių šluoti.
Nėra gero daktaro - nereikia nei jokio.
Nužmogėjimas.Žmogus nepraeitų pro šalį,o čia medikai...vienas toks medikų požiūris nubraukia visų padorių medikų darbą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų