• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karas Ukrainoje tebeverda, tačiau šalis vis labiau priversta kovoti ne su išoriniais, o su vidiniais iššūkiais. Vienas jų – nenoras kariauti.

Karas Ukrainoje tebeverda, tačiau šalis vis labiau priversta kovoti ne su išoriniais, o su vidiniais iššūkiais. Vienas jų – nenoras kariauti.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs buvęs karo instruktorius Ukrainoje Sigitas Maliauskas teigė, kad tai yra ne tik dalies piliečių požiūrio, bet ir politikų, nesugebančių motyvuoti, problema.

Negauna atostogų

Buvęs instruktorių misijos Ukrainoje „Gyvačių sala“ vadovas Sigitas Maliauskas teigė, kad kare su Rusija Ukraina susiduria ne įvairiais vidiniais iššūkiais. Vienas jų – ukrainiečiai, kariaujantys fronte, negauna jokių atostogų, todėl yra išsekę ne tik fiziškai, bet ir morališkai. 

„Variantas yra tik vienas – jeigu po stiprių mūšių padalinys sunaikinamas iki tokio lygio, kad iš jo lieka 20-30 procentų, jis tampa visiškai nekovingas. Tokiu atveju jis metamas į užnugarį, kol suremontuojama technika, papildomas naujais kariais ir vėl metamas į priekį. 

REKLAMA
REKLAMA

Būna dvi savaitės, iki mėnesio. Bet tai ne atostogos. Per tą laiką jie turi kuo geriau pasiruošti būsimiems mūšiams“, – teigė Sigitas Maliauskas. 

REKLAMA

Neturi pergalės plano 

Kita problema, anot buvusio karo instruktoriaus, yra ta, kad Ukrainos kariuomenė nesugeba pritraukti naujų žmonių. Esą dėl to kaltas ne tik politikų negebėjimas mobilizuoti, bet ir pačių piliečių nenoras kariauti. 

„Nėra Ukrainos pergalės plano. Ukraina turėtų turėti vadinamąjį pergalės planą – kalbu ne tik apie kariuomenę, bet ir apie visą tautą – kuriame būtų pažymėti punktai, ką mes turime padaryti, kad laimėtume. 

REKLAMA
REKLAMA

Kas dabar vyksta su karu – truputį priėmė dėl mobilizacijos, truputį ten padarė, truputį taip. Tokie mažmožiai. Bet rimto, kompleksinio reikalo nėra. 

Daroma labai daug visokiausių klaidų – tiek politiniame lygmenyje, tiek kariniame lygmenyje. Pirmaisiais karo metais aš sakydavau, kad tai visiems staigmena, kad tai yra katastrofa, viskas vyksta labai greitai, daug kas nežinoma ir taip toliau. 

Antraisiais metais jau turėjo būti patirtis, jau kažkas turėjo pasikeisti ir keitėsi, bet labai lėtai. Rusija spėja su Ukrainos tempu. Duosiu elementarų pavyzdį – paskutinio paramos paketo davimas užtruko pusę metų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi žino posakį „tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam“. Tai Rusija žinojo, kad anksčiau ar vėliau paramos paketas bus patvirtintas. Vadinasi, Rusija žino, kad anksčiau ar vėliau Ukraina įgis karines galimybes sunaikinti Krymo tiltą, kuris buvo ir logistikos taškas. Per tą laikotarpį Rusija tikrai prisivežė tiek, kiek reikia atsargų“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo Sigitas Maliauskas. 

Nenori kariauti

Buvusio karo instruktoriaus manymu, naujas mobilizacijos įstatymas nepadės Ukrainai padidinti karių skaičių tiek, kiek tikimasi. 

REKLAMA

„Jeigu žmogus nenori kariauti, jis visada ras priežastį, kaip tos tarnybos išvengti. <...> Yra tokie dalykai, kaip išsipirkinėjimai iš karinės tarnybos, yra pabėgimai į užsienį, yra užsirašymai į tokias tarnybas, iš kurių tiesiog neima. <...> 

Neįmanoma priversti žmogų kariauti. Bet galima žmogų sumotyvuoti ginti savo šalį. Reikia žmonėms išaiškinti, kad jeigu mes nedarysime šiandien taip, tai tik laiko klausimas, kada jie ateis į tavo butą, į tavo kiemą ir bus viskas. 

REKLAMA

Žmonės nenori mirti. Situacija yra tokia, kad trečius metus vykstant karui, vis dar reikalinga tokių savanorių, kaip mes, pagalba. Mano supratimu, taip neturėtų būti. Per tą laikotarpį viskas turėjo būti sustyguota ir visa kita. <...> 

Yra dvi Ukrainos. Yra tie, kurie kariauja ir tie, kurie gyvena taip, kaip gyveno. Jiems nuo karo pradžios niekas nepasikeitė“, – teigė Sigitas Maliauskas. 

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Sigitu Maliausku žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

tv3.lt

1 tie kurie milijonuose vartosi ir BBD ant visu nes jie sunauja
2 tie kurie dirbdami keliose darbuose galo su galu nesuduria.
P.S. todel galima sakyt tokios kaipo Lietuvos defakto jau nera. Yra tik iliuzija muilo burbulas ir tiek
Bet paziurek teisybei i akis Lietuva irgi is dvieju daliu,invalidai pamirsi uz 200 euru,pensinykai,jaunos seimos su paskolom kratosi kaunasi darbe kad tik uzdirbt vaikui ir paskolai bankui,ir like kas su kofeinn visa diena po centra vilniaus vaiksto valstybes tarnyboij kur nei darbo birza nei sodra nei poliklinika nekelia telefono ragelio pas juos pietus sventas reikalas uzsakyta pica ir kava,o privatus sektorius be pietu ir nera laiko pamyžti,tik kad mokescius apmoket,dvi lietuvos
Tai yra ir dvi Lietuvos. Vieni tie karjeristai kurie užėmę aukštus postus vagia, plėšia ir naikina Lietuvą bei kiti, kurie bando išlikti ir išlaikyti Lietuvą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų