REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečių vaikų švietimo reikmėms papildomai skirta 6,7 mln. eurų

papildyta 15:57 val.

Vyriausybė trečiadienį pritarė gamtinio rezervato išplėtimui Alytaus rajone esančiame viename vertingiausių šalies miškų – Punios šile.

Vyriausybė trečiadienį pritarė gamtinio rezervato išplėtimui Alytaus rajone esančiame viename vertingiausių šalies miškų – Punios šile.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatyta rezervatą išplėsti nuo 456,95 hektaro iki 2237,13 ha – tokiu atveju rezervatas apims beveik visą Nemuno juosiamo miško plotą.

REKLAMA

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad išplėtus rezervatą, Punios šilo lankymas bus apribotas, tačiau ateityje ketinama rasti kompromisą.

„Pagal dabartinius reikalavimus rezervatų lankymas be galo stipriai apribotas, bet mes matome, kad iš esmės gyventojams galima ten lankytis, ten ir partizanų žieminės yra, žymūs ąžuolynai, už rezervato teritorijos yra gyvenamoji sodyba, tad perspektyvoje rasime tokį kompromisinį vidurį“, – žurnalistams sakė S. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, šiuo metu į rezervatus gali patekti tik mokslininkai arba asmenys specialiais tikslais.

Pakeitimų, anot ministro, galima tikėtis Seimo pavasario sesijoje.

Aplinkos viceministras Danas Augutis informavo BNS, kad dabar Punios šile bus galima lankytis su Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojų leidimu ir jiems patiems dalyvaujant arba pažintiniais takais.

Anot viceministro, regioninis parkas dar turės pažymėti vietas, į kurias eiti draudžiama.

Vyriausybės nutarimu taip pat išskirti ir Punios šilo pušies ir eglės genetiniai draustiniai, užimsiantys atitinkamai 236,88 ir 46,23 ha.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pietinėje dalyje išskiriamas Punios šilo kraštovaizdžio draustinis –160,12 ha.

Alytaus rajone Nemuno kilpos gaubiamas Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje plytinčių miškų masyvų. Jis yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis. 

Jame gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.

Tie xoxolai jau atsibodo veisiasi kaip tarakonai tegu vaziuoja is kur atkeleve
Nafik grusti lauk tos xoxlus . Jie visur ir poliklinikoj ir ligoninej ir uzimtumo tarnyboj ir sodroj plinta pirmi kaip maras . Vyt lauk!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų