„Turime siekti stabilumo valstybėje, nesivadovauti emocijomis, nevaidinti kažkokių įsižeidimų, o kalbėtis, tartis ir susitarti“, - interviu BNS sakė M.Sinkevičius.
„Norėtųsi ne vien tik emocionalaus kalbėjimo, kad mūsų negirdi, bet didesnio aktyvumo. Jeigu norime būti matomi, tai frakcija ir pirmininkas turėtų generuoti politinės darbotvarkės klausimus, pirmiausia dėl socialinio teisingumo“, - pridūrė ministras.
M.Sinkevičius sakė šiuo metu pasigendantis aktyvesnės socialdemokratų frakcijos Seime pozicijos.
Ši ministro pozicija skiriasi nuo retorikos, kurią išsako partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, šiemet įveikęs M.Sinkevičių tiesioginiuose partijos pirmininko rinkimuose.
G.Palucko iniciatyva socialdemokratų vadovybė paragino partijos skyrius iki rugsėjo vidurio išsakyti nuomonę apie koalicinės sutarties su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga perspektyvas.
Partijos pirmininkas sako asmeniškai remiantis pasitraukimą iš koalicijos, nes, jo nuomone, „valstiečiai“ ignoruoja socialdemokratų poziciją. Gavusi skyrių nuomonę, sprendimą priims partijos taryba, jai priklauso apie pustrečio šimto partijos narių.
M.Sinkevičiaus teigimu, išankstinės nuostatos tik kenkia deryboms, o pasitraukdami socialdemokratai padėtų atverti kelią į valdžią savo tradiciniams konkurentams konservatoriams.
„Reikėtų mažiau emocijų, o daugiau blaivaus proto. Manau, kad visi po vasaros pailsės ir pradės objektyviai sverti argumentus už ir prieš. Aš manau, kad argumentų už yra daugiau. Trenkti durimis yra lengva, bet reikia pagalvoti, o kas bus toliau“, - kalbėjo ministras.
Socialdemokratai skyrių apklausą surengė po to, kai valstiečiai sutarė su konservatoriais dėl urėdijų reformos. M.Sinkevičius sakė manantis, kad nesutarimai dėl urėdijų buvo tik pretekstas, bet ne priežastis svarstyti apie pasitraukimą iš koalicijos.
„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų. Socialdemokratai yra delegavę tris ministrus - jiems taip pat priklauso užsienio reikalų ir teisingumo ministrų postai.