Trečiadienį, vasario 21 dieną, 14.45 val. prie Švietimo ir mokslo ministerijos (A. Volano g. 2/7) Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rengia piketą, kuriame dalyvaus apie iki 400 darbuotojų.
Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos rengiamą protesto akciją palaiko bei pritaria jos reikalavimams ir didžiausias profesinių sąjungų nacionalinis centras - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.
Profsąjungininkai kaltina Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM), kad ši nevykdo prisiimtų įpareigojimų, todėl rengia protesto akciją.
2005 metų lapkričio 10 dieną tarp LŠDPS ir ŠMM priimtam susitarimui realizuoti buvo sudarytos penkios darbo grupės. Tačiau švietimo darbuotojų profsąjungos teigimu, ministerija šias derybas tik imitavo, iš anksto žinodama, kad rezultatų nebus. Todėl profsąjungai, pavyzdžiui, vėl iš naujo tenka priminti ŠMM, kad iki 2007 metų rugsėjo 1 dienos turi būti parengtas mokytojų ir klasės auklėtojų apmokamų darbų aprašas, dėl kurio buvo suderėta, bet mokytojai jo vis nesulaukia.
Nepatenkinti naujos pedagogų apmokėjimo sistemos įgyvendinimo programa profsąjungininkai reikalauja patikslinti ir suderinti ją su profesine sąjunga. Švietimo darbuotojai taip pat pageidauja, kad išeitinės pašalpos, kompensacijos būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, bet iš jos steigėjo, t.y. savivaldybės ar iš valstybės, biudžeto.
Reikalaujama peržiūrėti bei keisti vadinamojo mokinio krepšelio sudarymo metodiką, nes ji nebeatitinka šių dienų reikalavimų.
Seniai reiškę nepasitenkinimą mokinių žinių vertinimo sistema, pedagogai reikalauja ją peržiūrėti ir pakeisti atsižvelgiant į pedagogų, tėvų ir mokinių pastabas bei rekomendacijas.
Profsąjungininkai mano, kad būtina reglamentuoti ir švietimo įstaigų vadovų darbo kadenciją bei taikyti rotacijos principą. Taip pat primygtinai reikalauja pradėti įgyvendinti 2006 m. birželio mėnesį priimtą Seimo rezoliucijos „Dėl Lietuvos švietimo politikos įgyvendinimo“ nuostatas.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos teigimu, yra ir naujų pedagogų teisėms gresiančių tendencijų.
Vaikų teisių apsaugos tarnybos vadovė R.Šalaševičiūtė inicijuoja teisės aktų priėmimą Seime, kurie turės neigiamos įtakos mokytojų darbo sąlygoms ir jų autoritetui. Žinant, kad tarp mokinių vis dažniau plinta nevaldomas elgesys, neretai besibaigiantis smurtu mokytojų atžvilgiu, laikas pagalvoti ir apie pedagogų teises, jų sveikatą, darbo sąlygas.
Apskritai, profsąjungos nuomone, švietimo įstaigų darbuotojai bei mokiniai turėtų būti privalomai draudžiami nelaimingų atsitikimų socialiniu draudimu.