• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moksleivių tėvai trečiadienį piketuos prie sostinės savivaldybės, ketvirtadienį Vilniuje protestuos studentai.

REKLAMA
REKLAMA

Vidurinių mokyklų reorganizavimo vilkinimu nepatenkinti moksleivių tėvai trečiadienį piketuos prie Vilniaus savivaldybės, o ketvirtadienį protesto akciją sostinėje ketina surengti aukštojo mokslo reforma nepatenkinti studentai.

REKLAMA

Į piketą susirinkę sostinės J.Basanavičiaus vidurinės mokyklos bendruomenės nariai ragins savivaldybės tarnautojus greičiau spręsti perpildytos mokyklos problemas.

„J.Basanavičiaus mokykloje, talpinančioje apie 860 moksleivių, mokosi per 1454 vaikų, o antroje pamainoje mokosi 245 mokiniai . Dėl aplinkui statomų naujų namų bei mokyklai priskirtų naujų gatvių, artimiausiu metu mūsų mokyklą turėtų privalomai papildyti dar keli šimtai vaikų. Dabar J.Basanavičiaus vidurinės mokyklos administracija yra priversta organizuoti mokymosi procesą dviem pamainom ir talpinti vaikus sausakimšose klasėse: tai akivaizdžiai pažeidžia ne tik higienos sąlygas, bet ir žmogaus teises“, - teigiama mokyklos bendruomenės atstovų išplatintame kreipimesi į sostinės tarybos narius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak J.Basanavičiaus mokyklos bendruomenės atstovų, perpildytos mokymo įstaigos problemos būtų išspręstos reorganizavus greta esančią „Vingio“mokyklą, kurioje mokosi apie 300 mokinių iš galimų 680.

„Pagal Vilniaus miesto mokyklų pertvarkos planą „Vingio“ mokyklos mokiniai turėjo būti perkelti į Lazdynų mokyklą, o „Vingio“ mokyklos patalpos turėjo būti perduotos J.Basanavičiaus mokyklai. Tačiau, kaip jau ne kartą teko įsitikinti, aktyvi tautinių mažumų bendrijų atstovų lobistinė veikla sudaro sąlygas savivaldybės tarnautojams nevykdyti savo pareigų“, - teigiama kreipimesi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į piketą susirinkę J.Basanavičiaus mokyklos bendruomenės nariai ragins į posėdį susirinkusius Vilniaus tarybos narius priimti sprendimą dėl „Vingio“ mokyklos reorganizavimo, o problemos nepavykus išspręsti, žada kreiptis į teismą.

Ketvirtadienį protestuoti žada ir aukštojo mokslo reforma bei studijų apmokestinimu nepatenkinti studentai. Vidurdienį jie surengs eiseną nuo Vyriausybės rūmų, o vėliau piketuos prie Seimo rūmų.

REKLAMA

Panašų mitingą piliečių grupė „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ rengė gegužės 22 dieną. Tuomet protesto akcija dviem įsiaudrinusiems jo dalyviams baigėsi areštinėje.

Seime šiuo metu po pateikimo yra pritarta dviem alternatyviems reformą turintiems įgyvendinti Mokslo ir studijų įstatymo projektams. Vieną jų ruošė konservatorių lyderis Andrius Kubilius bei liberalsąjūdietis Gintaras Steponavičius, kitą - Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

REKLAMA

Mokesčio už mokslą klausimas panašiai apibrėžiamas abiejuose projektuose: tiek ministrų kabineto, tiek parlamentarų siūlymai studijų kainą leidžia nustatyti aukštosioms mokykloms, tačiau valstybės nustatytuose rėmuose.

Nustatytojo mokesčio abiem atvejais nemokėtų gerai besimokantys studentai, tačiau jų skaičiaus nustatymas procentais sukėlė diskusijas, mat Konstitucinis Teismas neseniai yra išaiškins, kad gerai besimokančiojo studentų skaičius neturi būti nustatomas konkrečiais procentais - esą neįmanoma iš anksto tiksliai numatyti, kiek studentų iš tikrųjų mokysis gerai, o kiek - ne.

Dėl mokslo ir studijų pertvarkos principų dar pernai birželį susitarė socialdemokratų, konservatorių, liberalcentristų, Liberalų sąjūdžio, valstiečių liaudininkų ir Pilietinės demokratijos partijos, tačiau galutinis sutarimas dėl konkrečių įstatymų nepasiektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų