Šalia suvažinėto Andriaus Motiejūno rastas ir jo mobilusis telefonas. Įtariama, kad neveikė ir transporto priemonės garsinė signalizacija.

Tragedija, kokios dar nėra buvę jau 15 metų gyvuojančioje Vilniaus UAB „Biseris“, įvyko ketvirtadienio rytą pakaunėje.

Liudytojų nėra.

Keturi bendrovės darbuotojai jau keletą dienų ženklino kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai (VIA BALTIKA) ruožą Garliavos apylinkėse. Tiesioginių tragedijos liudininkų nėra. Brigados vyresnysis Stanislovas Šalkovskis, sėdėjęs prie sunkiasvorės „Scania R14H“ vairo, važiavo atbuline eiga. Kiti du brigados nariai buvo maždaug už 20 metrų.

Įvykus nelaimei vienas iš jų kolegoms pasakojo matęs, kaip tolėliau stovėjęs A.Motiejūnas laikė ranką prie kepurės - atrodė, kad kalbėjo mobiliuoju telefonu. Tai vyko kelios sekundės iki tragedijos, kurios aplinkybių bendradarbis nematė - jau buvo nusisukęs.

Kaip LŽ pasakojo įvykį tiriantis Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus vyr. inspektorius Virginijus Vasiliauskas, S.Šalkovskis apie nelaimę sužinojo tik pamatęs iš po „Scania“ rato kyšančius kolegos drabužius. A.Motiejūnas žuvo vietoje - apie 7-10 tonų sverianti „Scania“, ant kurios užpakalinių ašių buvo pritvirtinti du katilai, pilni keliui ženklinti naudojamos masės, pervažiavo nelaimėliui galvą.

REKLAMA

Prielaidų - ne viena

Kad atvažiuoja sunkiasvorė technika, buvo galima negirdėti ir dėl kitų priežasčių. Ženklinta tik antroji šio judraus kelio eismo juosta - pirmąja ir priešpriešine kelio dalimi važiavo automobiliai. Jų keliamas triukšmas galėjo užgožti atriedančios „Scania“ garsą.

Tačiau, pasak V.Vasiliausko, viena pagrindinių tragedijos priežasčių - netvarkinga pačios bendrovės „Biseris“ technika. Pirminiais duomenimis, neveikė garsinė „Scania“ signalizacija, turinti įsijungti automatiškai vos įjungus atbulinę pavarą. Jos nebūtų užgožę ir pro šalį važiuojantys automobiliai.

Tačiau LŽ kalbintas bendrovės „Biseris“ technikos direktorius Algirdas Smalinskas prašė neskubėti daryti išvadų. Anot jo, versija apie neveikiančią signalizaciją galėjo atsirasti po nelaimės prie „Scania“ vairo sėdus kitam brigados nariui. Šoko ištiktą S.Šalkovskį jau buvo išvežusi policija, o jo kolega galėjo nemokėti šios signalizacijos įjungti. Tačiau paklausus, ar jis yra tikras, kad technika veikė nepriekaištingai, A.Smalinskas nebebuvo toks kategoriškas: „Nežinau...“

Geriausias darbuotojas

Pasak darbų saugos specialistų, jeigu versija dėl neveikusios signalizacijos pasitvirtins, visa atsakomybė dėl tragedijos teks bendrovės mechanikams. Tačiau ir pats S.Šalkovskis su tokia technika neturėjo dirbti.

Be tėvo liko A.Motiejūno 3 metų sūnus. „Buvo geras darbuotojas...“ - taip velionį apibūdino A.Smalinskas.


Rašyti komentarą...
g
gumas
2008-11-22 12:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
bukim realistai, pagrindine priezastis - ZIOPLUMAS, o visa kita tik niuansai.....
Atsakyti
0

;
;
2008-11-23 20:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
jis buvo pats geriausias :( mes pazystami tai zinom.
vienas Dievas zino kaip ten buvo. pasiilgsim ;(
Atsakyti
0

2009-05-22 15:07:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasiilgom Taves labai :(
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų