scania

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „scania“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „scania“.

Naujovė „Euro NCAP“ transporto priemonių saugumo bandymuose – bus reitinguojami sunkvežimiai

Nepriklausoma Europos automobilių saugumo lygio nustatymo organizacija „Euro NCAP“ paskelbė apie naują sunkvežimių saugumo testavimo sistemą. Esame įpratę šios organizacijos suteiktas saugumo žvaigždutes matyti lengvųjų automobilių kataloguose: šie jas  gauna po to, kai laboratorijose kaktomuša susiduria su sienomis ar kitomis rimtomis kliūtimis, taip pat visapusiškai išbandomi vairuotojų elektroniniai asistentai.
2024-06-13

Ugdys inžinierius: Vilniuje atidaryta „Scania“ laboratorija

Šią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete, transporto inžinerijos fakultete atidaryta „Scania“ praktinių užsiėmimų laboratorija. Pasaulyje pirmaujančios sunkiasvorių transporto priemonių sprendimų ir paslaugų teikėjos bei didžiausio sostinės inžinerijos universiteto bendradarbiavimo tikslas  – stiprinti verslo ir mokslo sinergiją, suteikti studentams ir dėstytojams naujausią techninę bei susijusios pramonės informaciją, ugdyti ateities talentus populiarinant transporto inžinerijo...
2024-05-04

Surengė ekologiškų sunkvežimių konkursą: nugalėtojas konkurentus pranoko taupumu

Europos sunkvežimių ekologiškumo teste „Green Truck“ geriausius rezultatus pademonstravo „Scania Super“ vilkikas, rašoma gamintojo išplatintame pranešime spaudai.  Nuvažiavus 100 kilometrų, vidutinis skirtumas, palyginti su antrąja vieta, buvo 0,41 litro degalų. Atsižvelgiant į tai, kad tolimųjų reisų vilkikas kiekvienais metais įveikia maždaug 150 000 km, „Scania“ per šį laikotarpį pranoksta artimiausią konkurentą sutaupydama daugiau nei 600 litrų degalų.
2024-05-01

Antrasis baterijų gyvenimas: kada, kaip ir kodėl?

Vis daugiau transporto pramonės žaidėjų kelia aukštesnius tvarumo tikslus. Itin dažnai jie savo veikloje ima taikyti žiedinės ekonomikos modelį, kad sumažintų paliekamą anglies pėdsaką. Ne išimtis – ir sunkiasvorio transporto gamintojai. Pastarieji suformuotose strategijose neretai pagrindinį dėmesį numato skirti senesnių sunkvežimių ir autobusų baterijų veikimo trukmės pailginimui. To siekiama perdirbant akumuliatorius ir pakartotinai naudojant vertingas jų medžiagas.
2024-02-07

Panevėžio rajone susidūrus krovininiam ir lengvajam automobiliams, per avariją nukentėjo trys žmonės

Panevėžio rajone trečiadienį susidūrus transporto priemonėms, per avariją sužaloti trys žmonės, pranešė policija. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 7 val. 41 min. Klebonų kaime krovininis automobilis „SCANIA“, vairuojamas vyro (gim. 1966 m.), važiavo šalutiniu keliu ir sankryžoje nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „AUDI 80“, vairuojamo moters (gim. 1975 m.) ir jį kliudė.
Kriminalai 2024-02-01

Tęsia elektrifikacijos plėtrą: Klaipėdoje keleivius vežios 13 naujų kiniškų elektrinių autobusų

Klaipėdos autobusų parką netrukus papildys 13 naujų, elektra varomų autobusų. Jie prisijungs prie šiandien naudojamų, dviejų lietuviškų „Dancer“ elektrinių autobusų, kurie Klaipėdos gyventojus vežioja nuo pat 2020-ųjų.  Šį kartą skelbtą konkursą elektriniams autobusams įsigyti laimėjo UAB „Busnex“ Lietuvoje atstovaujamo prekinio ženklo „YES EU“ ir koncerno „CRRC Electric Vehicle Co.
2023-12-13

Kaip Lietuvoje ir kitose Europos šalyse bus sprendžiami elektrinių sunkvežimių įkrovimo iššūkiai?

Kaip suteikti galimybes verslui įkrauti tūkstančius elektra varomų sunkvežimių, kurie galėtų pakeisti dyzelinius? Siekiant neapriboto elektrifikuoto sunkiojo transporto judėjimo šalia svarbiausių magistralinių kelių visoje Europoje turėtų būti įrengti tūkstančiai naujų itin didelės galios įkrovimo stotelių, o tokiai infrastruktūros plėtrai reikalingos didžiulės lėšos. Dėl to sutaria ne tik Lietuvos logistikos įmonės, bet ir įkrovimo tinklų operatoriai bei energijos tiekėjai.
2023-12-11

Į transporto sektorių įsisuko permainų vėjai: kokius kelius tenka praminti šios srities įmonėms?

„Akivaizdu, jog pramonė sparčiai keičiasi.“ Tokią žinią Vilniuje praūžusiame tradiciniame Transporto inovacijų forume buvo galima išgirsti ne kartą. Ir ją skleidė ne kas kitas, o minimos pramonės dalyviai, kurie ne tik po didinamuoju stiklu stebi šiuos pokyčius, bet ir patys yra aktyvūs jų iniciatoriai. Bene aiškiausiai transformaciją apibendrinęs Švedijos bendrovės „Scania“ vykdomasis viceprezidentas Stefano Fedelis išskyrė keturias esmines pokyčių kryptis.
2023-12-08

Alternatyviųjų degalų prieinamumas didėja: Lietuvos transportininkams siūlo ekologiškesnį dyzeliną

Ekologiškumo paieškos transporto sektoriuje įgauna pagreitį. Akivaizdu, kad didžiosios dalies komercinių parkų pakeisti vien netaršiomis transporto priemonėmis greitai nepavyks, todėl vis didesnį svorį įgyja alternatyvieji degalai. Vieni tokių – CO2 emisiją kardinaliai sumažinti leidžiantis hidrinto augalinio aliejaus (HVO) dyzelinas. Jo prieinamumas nuolat auga.
2023-11-08

Kodėl iki sunkvežimių elektrifikacijos dar ilgas ir vingiuotas kelias

Europos Komisija ir Europos Parlamentas nesibodi kelti ambicingų transporto šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimo tikslų ir žada, kad jau po kiek daugiau nei dešimtmečio visi nauji parduodami lengvieji automobiliai turės būti nulinės emisijos. Panašūs reikalavimai keliami ir sunkiajam transportui. Visgi rinkos žaidėjai neslepia, kad laiku pasiekti nubrėžtus tikslus mažų mažiausiai sudėtinga, o gal ir neįmanoma. Šias kalbas sustiprino atnaujinti sugriežtinti reikalavimai.
2023-08-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų