Tik stipriausių nervų žmonėms: siūlo pagulėti ant „bičių lovos"

Pajūryje įsikūręs bitininkas siūlo ne tik paragauti šviežio medaus, bet ir išbandyti neįprastą poilsiui vietą – bičių lovą. Ant 12-os avilių stovinčiame namelyje įrengti gultai, po kuriais dūzgia šimtai tūkstančių bičių. Tokios terapijos metu esą dauguma nurimsta ir užmiega. Tačiau medikai įspėja, kad kai kuriems toks poilsis gali baigtis reanimacijos skyriuje.

„Užeinam į didelį avilį. Kur čia yra 12 šeimų, gyvena bitės, yra gultai padaryti, kaip pirty“, – pasakoja bitininkas Giedrius Kalnius.

Tačiau ne karščiu pasimėgauti, ar medaus paragauti žmonės į šį vadinamąjį avilį užsuka. O pagulėti ant medinių gultų, po kuriais dūzgia šimtai tūkstančių bičių:

„Čia atsidaro, eina visas kvapas, dūzgesys pilnas ir ant šito viršaus atsiguli. Žmogus užuodžia medų, vašką, pikį, visą bičių gyvenimo mišrainę.“

Bitės sparnais mosuoja labai greitai – apie 200 kartų per sekundę. Tad klausydami dūzgesio bei užuosdami ką tik sunešto medaus kvapą, žmonės čia išguli po kelias valandas:

„Užmiršta visus rūpesčius, išeina atsipalaidavę ir galvoja, reikėtų dar pagyventi kokią savaitę čia. Nuo viso to pasaulio pabėgti. O užmiega, užmiega, užmiega, didžioji dalis pamiega pusė valandos mažiausiai.“

Namelis pastatytas ant 12-os avilių. Viename iš jų apie 50 tūkstančių bičių. Nuo jų medinis gultas apsaugotas tinkleliu. Tokia dūzgianti lova, pasak bitininko, padeda įveikti nuovargį, depresiją ar stresą. Bičių skleidžiama energija esą stiprina imunitetą, o tvyrantis medaus aromatas teigiamai veikia kvėpavimo takus. Tačiau holistinės medicinos ir reabilitacijos srityje dirbantys mokslininkai tikina, kad tyrimų, įrodančių bičių terapijos veiksmingumą – nėra.

„Neužtenka pasakyti, kad tai padeda, kad tai gerai žmogui, kad patiko žmogui tas. Ir netgi pasaulio sveikatos organizacijos direktyvose yra įtrauktas vienas iš svarbiausių punktų, kad tradicinės medicinos įvairius metodus pagrįstume moksliniais tyrimais“, – teigia mokslininkė Prof. dr. Daiva Mockevičienė.

REKLAMA

Tačiau bitininkas sako, šią terapiją išbandęs savo kailiu, o ir sąnarių ligas geluonimi gydosi:


Rašyti komentarą...
R
Rima
2019-09-01 11:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus isivaizduojat kas butu jei tinklelis suplystu? 12 aviliu po 50 tukstanciu biciu pas jus kartu pagulet atskristu
Atsakyti
0

G
Grazina
2019-09-01 11:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nerealus dalykas
Atsakyti
0

m
myl
2019-09-01 10:32:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
vakar atsiguliau ant baisiausios musu kaime Onutes, tad dabar ant tokiu biciu atsigulti butu vieni juokai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų