Karinių jūrų pajėgų laivai Baltijos jūroje ieškos vietos, kur gali būti išsilieję naftos produktai.
Trečiadienį Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą apie pakrantėje ties Šventąja pastebėtus, kaip manoma, Baltijos jūros išmestus teršalus. Spėjama, kad rastieji teršalai yra naftos produktai.
Apie tai, kad Baltijoje yra naftos teršalų, įtarta trečiadienio rytą, kai Juodkrantės gyventojai pakrantėje aptiko nusilpusį, naftos produktais išsitepusį pilkojo Baltijos ruonio jauniklį. Mazutu aplipo ir žvejų tinklai, randama mazutu išsitepusių paukščių.
Reaguodami į pranešimą apie teršalus kariškiai priėmė sprendimą jūroje buvusius laivus M51 "Kuršis" ir M52 "Sūduvis" pasiųsti žvalgyti galimos teršalų dėmės vietos jūroje ir nustatyti teršalų išsisiejimo priežastį. Nustačius teršalų vietą bus imtasi priemonių juos surinkti, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
Apie pakrantėje pastebėtus teršalus informuotos Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas ir Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras - Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kuris savo veiklą pradėjo 2009 m. sausio 1 d. Šio centro uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.