Teismas pasigailėjo sutuoktinių – kaimynę partrenkė, o po to paskandino

Lietuvos apeliacinis teismas šį penktadienį paskelbė nuosprendį byloje, kurioje sutuoktiniai Raskazovai Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu buvo nuteisti dėl savo kaimynės nužudymo.

Valerijui Raskazovui buvo skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė, o Laurai Raskazovienei – septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Bet išnagrinėjus apeliacinį skundą nutarta šios poros veiksmus perkvalifikuoti į neatsargų gyvybės atėmimą, todėl ilgi metai kalėjimo vyrui sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus, o jo antrai pusei apskritai nebeteks krimsti kalėjimo duonos.

Skirtingi kaltinimai

Prokuroras šioje byloje kaltinimą buvo pareiškęs dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, o nukentėjusieji (mirusios moters vyras ir duktė) pateikė savo kaltinimą, kuriuo prašė sutuoktinius pripažinti kaltais dėl tyčinio bejėgiškos būklės asmens nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą – tariamą nukentėjusiosios sužalojimą eismo įvykio metu.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad, ištyrus visus byloje esančius įrodymus, pasitvirtino prokuroro pareikštas kaltinimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, todėl apygardos teismo nuosprendį pakeitė ir nuteistųjų veiksmus perkvalifikavo. Apeliacinis teismas padarė išvadą, kad apygardos teismas neteisingai nustatė nuteistųjų kaltės formą.

Apeliacinio teismo nuomone, byloje neginčytinai nustatyta, kad sutuoktiniai Raskazovai, būdami apsvaigę nuo alkoholio, po automobiliu rado nukentėjusiąją, kuri dėl užvažiavusio automobilio buvo praradusi sąmonę.

Jie ištraukė nukentėjusiąją iš po automobilio, patikrino jai pulsą, dėl apsvaigimo, sumišimo ar asmeninio nepatyrimo objektyviai neįvertino nukentėjusiosios būklės (neįsitikino, kad ji gyva), nenumatė, kad ji gali būti gyva, nesiėmė būtinų priemonių sąmonės netekusiai nukentėjusiajai gaivinti, o įkėlė nukentėjusiąją į automobilio bagažinę, nuvežė prie Lėvens upės ir buvusią be sąmonės nukentėjusiąją įmetė į ją.

Veikė tyčia

Apeliacinis teismas konstatavo, kad byloje nesant neginčytinų įrodymų, patvirtinančių pirmosios instancijos teismo išvadą, jog nuteistieji veikė tyčia, suprasdami savo veiksmų pavojingumą, sutuoktiniai negali būti pripažinti kaltais už tyčinį nužudymą.

REKLAMA

Kaip jau minėta, sutuoktiniai nesiėmė tokiomis aplinkybėmis reikiamų ir būtinų priemonių, elgėsi neatsakingai, skubotai ir nusikalstamai nerūpestingai.


Rašyti komentarą...
V
Va
2019-05-17 15:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išeina, kad viskas buvo netyčia... Juokas pro ašaras...
Atsakyti
0

V
Va
2019-05-17 15:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tuos teisėjus ir prokurorą taip netyčia į upę?Ir neleisti išlipti.Gaučiau lygtinai,bet kiek neteisingų sprendimų nebūtų
Atsakyti
0

M
Makaulė
2019-05-17 18:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žurnatutės kai jau parašo, tai nenorom pradedi galvoti, ką jie rūko. Paskaičius pavadinimą "Teismas pasigailėjo sutuoktinių – kaimynę partrenkė, o po to paskandino" galima suprasti, kad teismas buvo gailestingas ir tą savo gailestingumą parodė partrenkdamas, o poto ir paskandindamas kaimynę. Daugiau tokių gailestingų teismų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų