REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras "darbietis" Dainius Pavalkis pasisako už vienodą lietuvių kalbos egzaminą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų abiturientams, tačiau pabrėžia ir būtinybę užtikrinti vienodas sąlygas jam pasiruošti.

Švietimo ir mokslo ministras "darbietis" Dainius Pavalkis pasisako už vienodą lietuvių kalbos egzaminą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų abiturientams, tačiau pabrėžia ir būtinybę užtikrinti vienodas sąlygas jam pasiruošti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį parlamente atsakydamas į Seimo narių klausimus jis taip pat pažymėjo nepritariantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio Valdemaro Tomaševskio siūlymams atsisakyti suvienodinto egzamino ir grįžti prie senosios tvarkos, kuomet egzaminai buvo skirtingi.

REKLAMA

"Diskutuodami apie tai, kokį egzaminą turi laikyti, aš esu linkęs likti prie nuomonės, kad turėtų būti laikomas bendras egzaminas, ir tik klausimas, ties kuria vieta, kokius žingsnius padarę, padėdami jiems mokytis lietuvių kalbą, turime aiškiai, vienareikšmiškai pareikalauti vienodo lietuvių kalbos egzamino, tiek pagal programą, tiek pagal vertinimo kriterijus", - sakė D.Pavalkis.

Ministro teigimu, dėl kitų metų lietuvių kalbos egzamino bus sprendžiama įvertinus šiemetinio egzamino rezultatus, šiuo klausimu Seime rugsėjį bus rengiami klausymai.

REKLAMA
REKLAMA

"Kaip daryti kitais metais - kaip ir kviečiau visus rugsėjo mėnesį diskutuoti, tai yra diskusijų objektas. Paskutiniai V.Tomaševskio pasisakymai nėra tai, su kuo mes turėtume sutikti, bet diskusija reikalinga ir reikalinga labai aiškiai įvardinti, kokius žingsnius mes darom, kokius sprendimus priimam, ir kada visa ši diskusija Lietuvoj turi baigtis. Mano noras yra toks, kad tą auksinį kompromisą tarp visų suinteresuotų šalių surastume", - kalbėjo ministras.

LLRA lyderis V.Tomaševskis po Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimo, kuriuo egzamino sąlygas tautinių mažumų mokyklų abiturientams palengvinęs ministro įsakymas pripažintas neteisėtu, situaciją siūlo spręsti iš viso atsisakant vienodo egzamino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LVAT pripažino, kad lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino užduotys tautinių mažumų mokomąja kalba mokyklų abiturientams palengvintos nepagrįstai ir prieštarauja Konstitucijos straipsniui, įtvirtinančiam visų asmenų lygybės principą. Teismas pažymėjo, jog mokiniai, kurie mokėsi mokyklose lietuvių dėstomąja kalba, buvo diskriminuoti, nes palengvinti egzamino rezultatai visiškai vienodai vertinami pretenduojant į valstybės finansuojamą vietą aukštojoje mokykloje.

Antradienį Seime aiškindamas, kodėl palengvino egzaminą tautinių mažumų mokyklų abiturientams, ministras pažymėjo, jog jie lietuvių kalbos mokėsi 818 valandų mažiau nei lietuviškų mokyklų abiturientai.

REKLAMA

LVAT švietimo ir mokslo ministro įsakymą dėl palengvinto lietuvių kalbos egzamino tautinių mažumų mokyklų abiturientams panaikino nuo šių metų rugsėjo.

D.Pavalkio įsakymą, kuriuo tautinių mažumų mokyklų abiturientams palengvintas lietuvių kalbos brandos egzaminas, apskundė opozicijai priklausantys parlamentarai.

Teismui apskųstas D.Pavalkio įsakymas tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomą žodžių skaičių lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje sumažino nuo 500 iki 400. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlymu taip pat buvo padidintas pasirenkamų autorių skaičius.

REKLAMA

Teismas skundą išnagrinėjo abiturientams jau pasitikrinus valstybinės kalbos žinias. Vienintelį šiuo metu privalomą lietuvių kalbos egzaminą baigusieji mokyklas laikė birželio pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų