ministras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ministras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ministras“.

Nepale ketvirtą kartą valdžią perėmė komunistų premjeras

Pirmadienį ketvirtai kadencijai buvo prisaikdintas Nepalo premjeras Khadga Prasadas Sharma Oli. Jo Komunistų partija sudarė koalicinę vyriausybę su centro kairiuoju Nepalo Kongresu. Anksčiau 72 metų K. P. Sh. Oli, antros pagal dydį parlamento partijos vadovas, maždaug 30 mln. gyventojų turinčioje Himalajų respublikoje, gožiamoje milžiniškų kaimynių Indijos ir Kinijos, puikiai išlaikė pusiausvyrą tarp varžovių.
2024-07-15

Nausėda laukia naujo ministro, o Šimonytė atkerta: „Tiesiog toks ieškojimas problemų, kur problemų nėra“

Žiežirbos tarp Prezidentūros ir Vyriausybės. Nausėdos komanda kritikuoja Šimonytę, kad ši dar nesurado naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro. Esą netoleruotina, kad dviem ministerijoms šiuo metu vadovauja Monika Navickienė. Šimonytė atkerta, kad dar anksti Nausėdai teikti naujo ministro kandidatūrą, mat pirmiau reikia leisti Navickienei užbaigti pradėtus darbus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

DIENOS PJŪVIS. Interviu su Arvydu Anušausku: apie ateitį ir kodėl jis neįtiko valdantiesiems?

Likus vos pusmečiui iki rinkimų, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė atsistatydinantis. Kadenciją jis baigė atskleisdamas, kad viešieji pirkimai gynybos srityje gali būti neskaidrūs. O dabar politikas teigia, kad savęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigose nemato. Apie tai, kokie politiko ateities planai ir kodėl neįtiko valdantiesiems, naujienų portalo tv3.lt pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – interviu su Arvydu Anušausku.

Navickas su Lenkijos kolega aptars kaimyninės šalies ūkininkų protestus

Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį su Lenkijos kolega Czeslawu Siekierskiu nuotoliniame susitikime aptars situaciją valstybių pasienyje bei kaimyninės šalies ūkininkų reikalavimus.  Susitikimas vyks po to, kai ketvirtadienio vakarą su ministru pirmininku Donaldu Tusku susitarimo nepasiekę Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina dalinai blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko punktu.
2024-03-01

Pertvarkys rusiškas mokyklas: lietuviškai bus mokomasi vis daugiau

Po kelių savaičių spėlionių galiausiai paaiškėjo švietimo ministerijos planai, ką ji ketina daryti su rusakalbėmis mokyklomis. Ministerija tikina, kad kol kas naikinti rusiškų mokyklų nesiruošia, o priešingai – jose stiprins lietuvių kalbos mokymąsi jau nuo darželio ar pradinių klasių. Pasak ministro Gintauto Jakšto, tokiose mokyklose pedagogai turės skirti daugiau laiko lietuvių kalbos mokymui, o istorijos, geografijos ir pilietiškumo pamokos bus dėstomos tik valstybine kalba.

Arūnas Dulkys atskleidė, ar gydytojų pacientams bus taikomas registracijos mokestis

Besiskundžiantiems dėl didelių eilių pas gydytojus, šie siūlo pacientams visų pirma atsigręžti į save. Tiek gydytojai, tiek poliklinikų vadovai sutartinai pabrėžia, kad užsiregistravę pas specialistą, tačiau negalėdami atvykti ir to neatšaukę asmenys dirbtinai išpučia eiles taip iš kitų atimdami brangaus vizito pas gydytoją laiką. Nors atšaukti vizitą įpareigoja jau trejus metus galiojantis įstatymas, dar kone 10–15 procentų nesivargina to daryti.

Anušauskas: per trejus metus Lietuvos gynybos biudžetas išaugo beveik dvigubai

Krašto apsaugos ministerija (KAM) praneša, kad per trejus metus Lietuvos gynybos biudžetas išaugo beveik dvigubai ir šiais metais viršija 2,5 proc. nuo BVP lygį. Pasak ministerijos, tai leidžia paspartinti Lietuvos kariuomenei svarbios ginkluotės įsigijimus. „Svarbu yra ne vien asignavimai, bet ir tai, kad jie virstų realiais pajėgumais.

Švietimo ministras tikisi kitą savaitę su mokytojais sutarti dėl atlyginimų augimo

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikisi kitą savaitę su streikuoti ketinančiais mokytojais sutarti dėl atlyginimo kėlimo kitais metais. „Ieškome sutarimo, ką būtų galima padaryti nuo kitų metų, tam tikri kompromisai randami, galutinio sutarimo dar neturime, tikiuosi, kad kitą savaitę jį galėsime pasiekti, kai žinosime, kiek galėsime didinti atlyginimus nuo kitų metų sausio ir rugsėjo, kad įvykdytume įsipareigojimus“, – antradienį Seime sakė G. Jakštas.
Aktualijos 2023-09-12

Skuodis su verslo atstovais aptars strateginius projektus

 Susisiekimo ministras Marius Skuodis penktadienį susitinka su verslo asociacijomis aptarti naują politinio sezono pradžią bei strateginius projektus. „Tai bus tradicinis ministerijos darbotvarkės prieš naują sezoną bei strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimo eigos aptarimas su verslo asociacijomis“, – BNS komentavo ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.

Navickas: numatoma labiau skatinti ekologinį ūkininkavimą

Lietuvoje pernai 6 proc. sumažėjus ekologinių ūkių plotams, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad ministerija inicijuos daugiau ekologinį ūkininkavimą skatinančių priemonių. „Ekologiškai ūkininkaujantiems bus leista dalyvauti trijose ekologinės sistemos gamybinėse veiklose (augalų kaita, tarpiniai pasėliai, neariminė žemdirbystė). Iki šiol ūkininkai turėjo galimybę dalyvauti tik dviejose, rinkdamiesi iš trijų“, – pranešime teigė K. Navickas.
2023-09-06
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos sporto ministro arogancija: „Mūsų sportininkai niekada nekritikuos specialios karinės operacijos“

Iki Paryžiaus olimpinių žaidynių likus lygiai metams ir vienai savaitei, Rusijos sporto ministras Olegas Matycinas prakalbo apie „specialią karinę operaciją“ Ukrainoje ir užsiminė apie rusų galimybes dalyvauti didžiausioje pasaulio sporto šventėje. „Turime galimybių dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Kalbamės su Tarptautiniu olimpiniu komitetu ir su tarptautinėmis sporto federacijomis.
2023-07-18

Švietimo ministro Jakšto portretas: profesionalas, analitikas, sprendimus grindžiantis matematika

Švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas antradienį po priesaikos Seime pradėsiantis eiti 33-ejų metų Gintautas Jakštas savo profesinę karjerą pradėjo kaip analitikas, o analitinį mąstymą pagrindiniu jo bruožu įvardija tiek valdančiųjų, tiek opozicijos politikai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministru siūlomas Gintautas Jakštas

Naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru siūlomas už studijas, mokslą ir technologijas dabar atsakingas viceministras Gintautas Jakštas, teigia portalo tv3.lt šaltiniai. Tai vėliau penktadienį patvirtino ir Vyriausybė. „Atsižvelgiant į šioje ir ankstesnėse kadencijose pradėtus pokyčius ir reformas, kurių įgyvendinimas reikalauja, kad ministras nedelsiant galėtų pilnai eiti pareigas, siūlomas esamos ministerijos politinės komandos narys“, – rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Prezidentas su švietimo bendruomene aptars lūkesčius naujajam švietimo ministrui

Šalies vadovas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitikime su švietimo bendruomenės atstovais aptars lūkesčius naujajam švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Anot prezidento atstovo spaudai Rido Jasiulionio, per susitikimą taip pat numatoma aptarti situaciją ministerijos kuruojamose veiklos srityse, svarbiausius darbus jose. Švietimo ministerija nuolatinio vadovo neturi nuo gegužės 24-osios, kai iš pareigų atsistatydino tuometinė ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė.

Šimonytė: tikiuosi, kad kandidatą į švietimo ministrus galėsiu pateikti kitą savaitę

Premjerė Ingrida Šimonytė kandidatą į švietimo, mokslo ir sporto ministrus planuoja pateikti kitą savaitę. „Ieškau, žinoma. Manau, kad galėsiu pateikti kandidatę ar kandidatą netrukus“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė premjerė.  Ji neatskleidė, ar tarp kandidatų yra pareigas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje einantys viceministrai.  „Netraukit manęs už liežuvio, bet tikrai kandidatų yra daugiau nei vienas. Tikiuosi, kad galėsiu pateikti kitą savaitę“, – teigė I. Šimonytė.

Anušauskas apie Vyriausybės ateitį: klausimas rimtas

Krašto apsaugos ministras, konservatorius Arvydas Anušauskas atsisako vertinti Vyriausybės galimybes dirbti toliau, jo partijai rengiantis svarstyti šį klausimą. A. Anušausko teigimu, spręsti dėl Ministrų kabineto ateities ir pirmalaikių Seimo rinkimų reikia kartu su koalicijos partneriais, nes sprendimui paleisti parlamentą priimti reikės daug balsų, įskaitant paramos iš opozicijos.

Arūnas Dulkys tarsis dėl pasirengimo krizėms ir saugios prieigos prie vaistų

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Stokholme vyksiančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) Sveikatos ministrų susitikime tarsis dėl pasirengimo krizėms bei saugios prieigos prie vaistų. Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, susitikime taip pat bus dalijamasi šalių patirtimi ir keičiamasi nuomonėmis dėl inovatyvių ir pripažintų vaistų prieinamumo užtikrinimo – pusiausvyros tarp prieinamumo ir įperkamumo atkūrimo ES.

Žiniasklaida: Šimonytė Navickui iškėlė ultimatumą

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė iškėlė ultimatumą žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, skelbia naujienų agentūra Elta. Anot agentūros šaltinių, premjerė K. Navickui nurodė, kad tolimesnis jo likimas ministrų kabinete priklausys nuo to, kaip jam seksis susitvarkyti su pirmadienį prasidėjusiu žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo procesu. Kaip skelbia minėta agentūra, apie išbandymą ministrui I. Šimonytė užsiminė pirmadienį vykusio Seimo konservatorių pasitarimo metu.

Šimonytė: keisti žemės ūkio ministrą Navicką šiuo metu nebūtų racionalu

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu keisti žemės ūkio ministrą nebūtų racionalu, nes žemės ūkio sektoriuje vyksta pokyčiai, už kuriuos tiesiogiai atsakingas ministras. „Po savaitės maždaug prasideda deklaravimo sezonas. Tai turbūt vienas iš svarbiausių dalykų per metus, kas vyksta žemės ūkyje, nes nuo to priklauso išmokos, nuo to priklauso ūkių pajamos, daugybė dalykų“, – antradienį interviu „Info TV“ sakė ministrė pirmininkė.

Lenkijoje dėl ukrainietiškų grūdų importo sukeltos krizės pasitraukė žemės ūkio ministras

Lenkijoje dėl ukrainietiškų grūdų importo sukeltos krizės žemės ūkio ministras Henrykas Kowalczykas trečiadienį pranešė apie atsistatydinimą, skelbia visuomeninis radijas. „Atsistatydinu iš žemės ūkio ir kaimo plėtros ministro pareigų“, – sakė H. Kowalczykas žiniasklaidai, dėl savo sprendimo kaltindamas Europos Komisiją. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios praėjusių metų vasario pabaigoje ir netrukus po to prasidėjusios Ukrainos uostų blokados Lenkija įsileido apie 2,8 mln.
2023-04-05

Navickas sako pats trauktis iš ministro posto neketinantis

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui Kaziui Starkevičiui pareiškus, kad sprendimas dėl žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko likimo gali būti priimtas dar iki interpeliacijos, pats ministras sako pats trauktis neketinantis.  „Tegul Kazys plėtoja, aš nekomentuosiu, nes kol kas jokių prielaidų, kad būtų kitaip ir aš nelaukčiau interpeliacijos, neturiu“, – BNS antradienį sakė K. Navickas. „Dabar net neturiu interpeliacijos, tai ką galiu komentuoti.

Landsbergis apie į Rusijos „juodąjį sąrašą“ įtrauktus politikus: įvertinimas už gerus darbus

Rusijos sprendimas įtraukti Baltijos šalių politikus, visuomenininkus ir žurnalistus į nepageidaujamų asmenų sąrašą gali būti laikomas įvertinimu už gerus darbus, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Paprastai vertinam, kai tokie sąrašai būna išviešinami, tai tie žmonės vertina, kurie patenka į tuos sąrašus, kaip tam tikrą įvertinimą už gerą darbą“, – penktadienį žurnalistams sakė ministras.
Aktualijos 2023-03-10

Ministras: reikia ieškoti galimybių sujungti „Rail Baltica“ su Latvijos uostais

Latvijos susisiekimo ministras Janis Vitenbergas mano, kad Rygai reikėtų ieškoti galimybių sujungti Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelį „Rail Baltica“ su Latvijos uostais. Interviu naujienų agentūrai LETA jis pažymėjo, kad „Rail Baltica“ yra ir didelis iššūkis, ir puiki galimybė Latvijos krovinių bei keleivių vežimui, tačiau tam, kad ši geležinkelio linija „veiktų ir duotų naudos Latvijos ekonomikai“, reikia jungčių.
2023-01-10

Ministras: Estijos valstybė planuoja suformuoti maisto produktų 2 savaičių rezervą

Estijos kaimo reikalų ministras Urmas Kruuse trečiadienį parlamente pareiškė, jog valstybė gatavų maisto produktų atsargų iki šiol turėjo maždaug trims dienoms, tačiau jau suformavo septynių dienų rezervą ir dabar planuoja sukaupti atsargų, kurių užtektų 14 dienų. Rusijai vasario pabaigoje pradėjus invaziją  į Ukrainą, Estijos vyriausybė šalies atsargų kaupimo agentūrai gegužę pavedė suformuoti bent 7,5 tūkst. tonų grūdų rezervą. Ši agentūra taip pat saugo maisto produktų rezervą.
2022-12-14

Lietuvis Anglijoje ragino nužudyti ministrą – išsiuntinėjo laiškus: keliaus už grotų

Didžiojoje Britanijoje laisvės atėmimo bausmė skirta lietuviui, kuris ragino nužudyti ministrą. 46 metų Kęstutis Čėsna išsiuntė elektroninį laišką Iždo departamentui, kuriame nurodė atleisti Sajidą Javidą ir „nužudyti jį, jei priešinsis“. Vyrui teks už grotų praleisti tris mėnesius. Iš viso lietuvis vyriausybės departamentui išsiuntė 22 elektroninius laiškus, kuriuose išreiškė savo politines pažiūras, o kai kuriuose iš jų buvo rasistinių ir įžeidžiančių žodžių.
Aktualijos 2022-11-18

Gabrielius Landsbergis: vis daugiau šalių įžvelgia ekonominės priklausomybės nuo autokratinių režimų pavojus

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos Investors‘ Forum nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aktualijos 2022-10-25

Rusija nenurimsta: kaltina Estijos užsienio reikalų ministrą terorizmu

Rusijos užsienio reikalų ministerija kaltina Estijos užsienio reikalų ministrą Urmas Reinsalu raginimu surengti teroro aktą prieš Rusiją ir ketina Rusijos prokuratūros prašyti apsvarstyti galimybę iškelti jam baudžiamąją bylą, rašo estų dienraštis „Postimees“. „Dėl provokuojančių Estijos užsienio reikalų ministro Urmas Reinsalu pareiškimų raginant įvykdyti teroro aktą prieš Rusiją Rusijos užsienio reikalų ministerija rengia kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą ir prašys jos apsvarstyti baudžiamo...
2022-10-12

Kreivys ir kiti ES ministrai toliau ieškos būdų sumažinti energijos kainas

Energetikos ministras Dainius Kreivys trečiadienį Prahoje dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų tarybos posėdyje, kuriame bus toliau tariamasi, kaip pasirengti žiemai, pakeisti elektros rinkos struktūrą bei kaip suvaldyti augančias energijos kainas. Ministerijos teigimu, pirminiai Europos Komisijos (EK) pasiūlymai dėl papildomų priemonių praėjusią savaitę surašyti Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen laiške.

Anušauskas Briuselyje su NATO gynybos ministrais aptars saugumo situaciją

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas trečiadienį Briuselį dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime. Ministrai aptars NATO viršūnių susitikimo Madride gynybos ir atgrasymo sprendimų įgyvendinimą bei diskutuos kitais aktualiausiais aljanso gynybos stiprinimo klausimais, pranešė Krašto apsaugos ministerija.  A. Anušauskas Briuselyje dalyvaus ir „Ramšteino formato“ susitikime, suburiančiame karinę paramą Ukrainai teikiančių šalių gynybos ministrus ir kariuomenių atstovus.

Ginti Kreivio stojo Ingrida Šimonytė: „Tegu interpeliuoja iškart visą Vyriausybę – bus 2 už 1 kainą“

Valdantiesiems per plauką šiaip taip pavyko išsaugoti energetikos ministrą Dainių Kreivį poste. Interpeliaciją ministrui surengusi opozicija jį kaltina dėl šalį krečiančios energetinės krizės – nesugeba sumažinti Lietuvoje elektros kainų, neužkirto kelio „Perlas energija“ skandalui. Kreivys visus kaltinimus atmeta ir kaltę verčia buvusioms vyriausybėms, o mažesnes kainas žada po pusantrų metų.

Prie Japonijos premjero biuro save padegė vyras

Netoli Japonijos ministro pirmininko biuro trečiadienį save padegė vienas vyras, nepritariantis nužudyto ekspremjero Shinzo Abe valstybinėms laidotuvėms, pranešė vietos žiniasklaida. „Žinome, kad šį rytą 7 val. (1 val. Lietuvos laiku) sankryžoje, esančioje po vyriausybės biuru, policijos pareigūnas rado apdegusį vyrą“, – sakė vyriausybės atstovas spaudai Hirokazu Matsuno. „Tačiau šiuo metu policija tiria detales“, – pridūrė jis ir atsisakė atsakyti į daugiau klausimų apie incidentą.
Aktualijos 2022-09-21

Arvydas Anušauskas įvertino saugumo situaciją Lietuvoje: „Pokyčiai yra radikalūs“

Rugsėjį į Lietuvą atvyksta Vokietijos kariai, sustiprinsiantys NATO batalioną. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad jų priėmimui jau vyksta pasiruošimas. Jis taip pat atskleidžia, kaip saugumo situaciją šalyje keitė vasario 24 d. prasidėjęs Rusijos karas Ukrainoje. Anot ministro, rudenį į Lietuvą atvykstančių vokiečių karių bus iki 50-ies. „Greičiausiai jau prisijungs mums skirta brigada į mokymus Lietuvos teritorijoje.

Anušauskas mano, kad reitingai gali ir trukdyti: „Atsiranda įvairių įtampų kartais dėl to“

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko populiarumas auga – jo reitingai lenkia ir kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės reitingus. Pats ministras sako jų nesureikšminantis. „Reitingai ateina ir praeina. Visi politikai tą žino“,– žurnalistams pirmadienį kalbėjo ministras A. Anušauskas. Jis taip pat pridūrė, kad reitingai dažnai trukdo darbui. „Atsiranda įvairių įtampų kartais dėl to“, – nurodė jis.

Kinijos pramonės ir IT ministro atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl korupcijos

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministro atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl įtariamos korupcijos, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, Pekinui tęsiant nuožmią kovos su kyšininkavimu kampaniją.  Xiao Yaqingas yra vienas iš aukščiausio rango pareigūnų, atsidūrusių prezidento Xi Jinpingo paskelbtos kovos su korupcija kampanijos taikiklyje.
2022-07-28

Simonas Kairys pasirašys protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo

Kultūros ministras Simonas Kairys, penktadienį, Klaipėdoje pasirašys ketinimų protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo. Ministras ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas protokolą pasirašys 10 val. centriniame Klaipėdos pašte. Klaipėdos pašto pastatų kompleksas anksčiau buvo įtrauktas į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą, paskelbtas kultūros paveldo paminklu.
Aktualijos 2022-07-22

Dulkys tikina, kad dabartinių priemonių užtenka valdyti koronavirusą: „Aš nematau, kad reikėtų daryti kažką papildomai“

Augančiam sergamumui koronavirusu valdyti pakanka dabartinių priemonių, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. „Didėjantis sergamumas pilnai gali būti valdomas tomis priemonėmis, kurias dabar turime“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras. Jis ragino žmones ne nerimauti, o būti budrius. „Mes esame budrūs, susikaupę, analizuojam situaciją ir turime pasiruošę įrankių dėžę, kokį įrankį išsitraukti, esant reikalui.

Ministras Kęstutis Navickas Briuselyje aptars padėtį rinkose po Rusijos invazijos į Ukrainą

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį dalyvaus Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje Briuselyje, kur aptars padėtį rinkose vykstant karui Ukrainoje, Europos Komisijos parengtą reglamentą dėl augalų apsaugos, bendros žemės ūkio politikos strateginių planų.   Pasak ministro, pagrindinė problema išlieka Ukrainos grūdų išvežimas ir sklandus tolesnis jų transportavimas, todėl taryboje jis planuoja kalbėti apie galimus būdus sušvelninti situaciją.
Aktualijos 2022-07-18

Kęstutis Navickas JAV susitiks su verslo ir mokslo atstovais

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas antradienį lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Filadelfijoje, kur susitiks su verslo ir mokslo atstovais. Ministras pasisakys Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume, kuriame dalyvaus Lietuvos, JAV bei Kanados verslo atstovai. Taip pat renginyje bus pristatomas lietuviško maisto sektorius ir produkcija, pranešė ministerija. K. Navickas bei Lietuvos verslininkai susitiks su JAV prekybos tinklų ir kitais verslo atstovais.
Aktualijos 2022-06-28

Gabrielius Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį  dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Liuksemburge, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ES santykius su Egiptu bei situaciją Afrikos kyšulyje, sekmadienį pranešė ministerija.

Kęstutis Navickas: prezidento nuomonę vertinu kaip paskatinimą, o ne kritiką

Prezidento pareiškimą, kad vis dar laukiama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbo vaisių, pats ministras vadina paskatinimu, o ne kritika.  Jis sakė, kad tai, kas priklauso nuo ministerijos dėl trumpųjų grandinių ar kooperatyvų skatinimo, yra padaryta, finansavimo prioritetai taip pat pakeisti, tačiau reikia laiko, kol pasimatys rezultatai.
Aktualijos 2022-06-16

Skuodis: Lietuva ir Kazachstanas siekia didinti dvišalę prekybą

Lietuva ir Kazachstanas siekia didinti dvišalės prekybos apimtį, glaudžiau bendradarbiaujant transporto ir logistikos srityse, teigia Kazachstane viešintis susisiekimo ministras Marius Skuodis. Ministras pakvietė Kazachstano verslininkus aktyviau išnaudoti bendradarbiavimo galimybes, taip pat didinti galimybes vežti krovinius geležinkeliais, per Klaipėdos jūrų uostą.
2022-06-16

Ministras Marius Skuodis – Kazachstane: aptars prekybos, susisiekimo plėtrą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį su Lietuvos verslo delegacija pradeda savaitės trukmės vizitą Kazachstane, kur aptars glaudesnio šalių bendradarbiavimo prekybos ir susisiekimo srityse galimybes.

Čmilytė-Nielsen apie skubų posėdį: ministro pakabinto tarp dangaus ir žemės laikyti negalima

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad sprendimas sušaukti nenumatytą posėdį dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui buvo korektiškas, nes „ministro pakabinto tarp dangaus ir žemės“ laikyti negalima.
Aktualijos 2022-06-08

Trečiadienį Seime – nenumatytas posėdis: bus balsuojama dėl interpeliacijos Kęstučiui Navickui

Seimo valdyba nusprendė trečiadienį šaukti nenumatytą Seimo posėdį. Kaip antradienį informavo Seimo kanceliarijos atstovai, posėdyje numatoma priimti sprendimą, ar pritarti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakymams į interpeliacijos klausimus. Šis balsavimas buvo suplanuotas antradienį, tačiau interpeliaciją inicijavusi opozicinė Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ paprašė padaryti pertrauką iki kito posėdžio.
Aktualijos 2022-06-07

Kęstučiui Navickui – Seime pradėta interpeliaciją

Seime prasidėjo opozicijos inicijuota interpeliacija žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.  Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika teigia esąs įsitikinęs, kad dėl ministro visą atsakomybę turi prisiimti  premjerė Ingrida Šimonytė.    „(Ministras) neturi ne tik kompetencijos, bet ir vadovavimo įgūdžių“, – teigė K. Mažeika.

Dominikos Respublikoje nušautas ministras

Dominikos Respublikos aplinkos apsaugos ministrą Orlando Jorge Merą pirmadienį nušovė ginkluotas užpuolikas, įsiveržęs į savaitinį susitikimą ministerijoje ir pradėjęs šaudyti, naujienų agentūrai AFP pranešė pareigūnai. Vietos žiniasklaidos teigimu, elitinis policijos padalinys atvyko į ministeriją ieškoti viduje su įkaitais užsibarikadavusio šaulio. Policija incidento nekomentuoja.
2022-06-06

Lietuva svarsto įsigyti „Bayraktar“ kovinių dronų, sako Anušauskas

Lietuva svarsto įsigyti turkų gamybos „Bayraktar“ kovinių dronų, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.  „Kovinių dronų įsigijimas yra planuose, gali būti, kad bus ir „Bayraktaras“. Aš dabar nenoriu tų visų planų detalizuoti“, – antradienį žurnalistams teigė A. Anušauskas.

Dmitrijus Patruševas priskiriamas „naujajai bajorijai“ Rusijoje – pareigas jis užėmė dėl šeimos ryšių su Putinu

Dmitrijus Patruševas yra Rusijos žemės ūkio ministras ir Kremliaus režimo bendrininkas. Šis politikas yra kilęs iš Rusijoje gana gerai žinomos KGB agento šeimos. Dmitrijus Patruševas yra vyriausias Nikolajaus Patruševo sūnus. Nuo 2018 m. gegužės 18 d. iki dabar – Rusijos Federacijos žemės ūkio ministras. Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
2022-05-28

Ingrida Šimonytė sako pasitikinti žemės ūkio ministru

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad pasitiki Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku ir nesureikšmina jam Seime praėjusią savaitę inicijuotos interpeliacijos. „Jeigu ministru nepasitikėčiau, tai būčiau priėmusi tam tikrus sprendimus“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė. I. Šimonytė teigė, kad į interpeliaciją žiūri kaip į parlamentinio proceso dalį, kur ministras turi galimybę atsakyti į jam pateiktus klausimus.

Opozicija nepatenkinta žemės ūkio ministru: dėl jo darbo pradėti rinkti parašai interpeliacijai

Opozicija Seime pradėjo rinkti parašus po interpeliacija žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Jų rinkimą inicijuoja demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, iki šiol surinkusi 56 parašus.  „Per dvejus metus nepajudėta nuo starto linijos jokie darbai visose žemės ūkio srityse“, – BNS sakė Kaimo reikalų komitete dirbantis demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.   Pasirašyta interpeliacija bus įteikta Seimo pirmininkei.
Aktualijos 2022-05-19
Į viršų