• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo privalomai mokėti mažiau socialinių stipendijų, kad liktų pinigų skatinamosioms stipendijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį ŠMM pranešė siūlanti, kad socialinės stipendijos privalomai būtų mokamos tik asmenims iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, kurie turi teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą. Ar mokėti socialines stipendijas kitais atvejais, siūloma leisti apsispręsti pačiai aukštajai mokyklai.

REKLAMA

Dabar Vyriausybės nutarime nustatyta, kad socialinės stipendijos mokamos šiems studentams: iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, turintiems teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal minėtą įstatymą, auginantiems vaiką (vaikus), iš šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų, kurie mokosi bendrojo lavinimo, profesinėse ir aukštosiose mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės stipendijos dydis siekia 3 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžius per mėnesį. Vienas BSI šiuo metu yra 130 litų.

Tokį siūlymą ŠMM pateikė, teigiama pranešime, nes padidinus socialines stipendijas studentams, aukštosioms mokykloms pritrūko lėšų išmokėti skatinamąsias stipendijas.

Pernai spalį ankstesnė Vyriausybė socialinę stipendiją padidino nuo 130 iki 390 litų. Formuojant 2009 metų valstybės biudžeto projektą, prašyta stipendijų fondą padidinti 28 mln. litų, tačiau papildomų lėšų negauta. Dalis aukštųjų mokyklų, paskirstydamos gautus asignavimus 2009 metams, stipendijoms numatė mažesnes sumas, nei ministerija buvo suplanavusi formuojamame 2009-ųjų valstybės biudžete. Dėl to, rašoma pranešime, turėdamos išmokėti didesnes socialines stipendijas, kai kurios aukštosios mokyklos pritrūko lėšų gerai besimokančių studentų stipendijoms.

Pranešime nurodoma, kad jei kovą Seimas priims Mokslo ir studijų įstatymą, lėšos socialinėms stipendijoms mokėti turėtų būti planuojamos centralizuotai ir paskirstomos atsižvelgiant į socialiai remtinų studentų skaičių (ir valstybinėse, ir nevalstybinėse aukštosiose mokyklose). Lėšos skatinamosioms stipendijoms būtų įdėtos į „studijų krepšelį“. Jų mokėjimo tvarką nustatytų pačios aukštosios mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų