Sveikatos apsaugos viceministras: Šiaulių ligoninės vadovas nuo pareigų nėra nušalinamas

Po medikės savižudybės Šiauliuose dėl mobingo situacijos Lietuvos medikų sąjūdis pranešė reikalaujantis nuo pareigų nušalinti Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Prieš tai žiniasklaidai nieko nekomentavęs jis šiandien vykusioje spaudos konferencijoje neslėpė, kad buvo gauti 5 tarnybiniai pranešimai dėl tvyrojusios įtampos Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre. 

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministras Aurimas Pečkauskas ir ministro patarėja Simona Bieliūnė nuotolinėje spaudos konferencijoje pristatė, kokių veiksmų bus imtasi, sprendžiant susidariusią krizinę situaciją Šiauliuose.

Vadovas dirbs toliau

Pasak viceministro, konkretūs įtarimai Šiaulių ligoninės vadovui nėra pareikšti, jis ir toliau liks vykdyti savo pareigų.

„Kalbant apie nušalinimą, šiuo metu nėra pagrindo nušalinti ligoninės vadovą, nes tikrai tyrimas nėra pradėtas, nėra atliktas, natūralu, kad vienas iš mūsų dirbančios grupės uždavinių bus išsiaiškinti visas aplinkybes ir tada priimti sprendimus“, – sakė jis.

Valstybinė darbo inspekcija per pastaruosius metus sulaukė ne vieno skundo dėl darbo sąlygų Šiaulių ligoninėje.

„Savo ruožtu rinkome informaciją apie kreipimųsis – 2019 m. buvo fiksuoti pranešimai ir dauguma jų buvo susiję su darbo sąlygų užtikrinimu. 2020 m. gruodžio mėnesį taip pat buvo saulaukta vieno, kurio turinys buvo susijęs su ligoninės reorganizavimo procesu. Todėl dabar įkūrėme grupę tam nagrinėti“, – sako A. Pečkauskas.

Pasak ministro patarėjos S. Bieliūnės, sudarydami nagrinėjimo grupę SAM sudėliojo žingsnius, būtų užtikrinta objektyvi situacija, išklausant visus, pamatyti perspektyvas ir surasti  išeitis šioje situacijoje.

„Kai mes kalbame apie mobingą ir šią nelaimę, reikia atskirti, kad pats mobingas kol kas neturėtų būti siejamas, kol neturime įrodymų, kad jis susijęs su medikės pasitraukimu iš gyvenimo“, – sako ministro patarėja.

REKLAMA

Abu jie teigia, kad tolimesniam tyrimui dėl medikės savižudybės dabartinio Šiaulių ligoninės vadovo buvimas objektyvumui netrukdys.

Mirė jauna medikė

Praėjusį pirmadienį visuomenę pasiekė žinia, kad nusižudė jauna medikė. Primename, kad jau skelbėme, jog medikų bendruomenės atstovai aiškina, kad jauna respublikinės Šiaulių ligoninės medikė nusižudė neatlaikiusi psichologinio spaudimo darbe ir atsisveikinimo laiške kaltina Šiaulių ligoninės vadovus.

Šeima dėl privedimo prie savižudybės ruošiasi kreiptis į prokuratūrą, o medikų atstovai ir politikai vis garsiau kalba apie šioje srityje įsivešėjusią psichologinio smurto prieš pavaldinius problemą.

Šie metai medikei buvo sudėtingi, ji kelis kartus darbo ginčų komisijoje bylinėjosi su Respublikine Šiaulių ligonine dėl diskriminacijos ir nepakeliamų darbo sąlygų. O praėjusią savaitę buvo atleista iš darbo.

„Taip, iš tikrųjų, gydytoja iš Respublikinės Šiaulių ligoninės buvo atleista dėl grubių darbo pareigų pažeidimų“, – TV3 Žinioms sakė ligoninės atstovė Sonata Tienytė.

Ligoninė nedetalizuoja, kodėl buvo atleista anesteziologe dirbusi gydytoja. Tačiau jau kitą dieną po atleidimo iš darbo medikė nusižudė.

Gavo 5 pranešimus

Ligoninės vadovas R. Mažeika šiandien vykusioje spaudos konferencijoje sakė, kad  ligoninė dėl įstaigoje esančios įtampos gavo penkis tarnybinius pranešimus. Nusižudžiusi gydytoja buvo parašiusi vieną iš jų.

„Ligoninė pateikė išsamią informaciją SAM pagal paklausimą. Buvo gauti 5 pranešimai ir prašymai dėl įtampų anesteziologijos intensyvios terapijos centre. Kaip vadovas, siekiau objektyviai išsiaiškinti problemas, buvo sudaromos darbo grupės ar komisijos, išklausomos visos šalys ir priimamos išvados. Vienodai elgiamasi visais atvejais, kada gaunami tarntybiniai pranešimai. Visi sprendimai priimami vadovaujantis visais reglamentuojančiais teisės aktais“, – spaudos konferencijoje komentuoja įstaigos direktorius.

REKLAMA

Ligoninė šiuo metu yra gavusi prašymus pateikti informaciją policijai ir valstybinei darbo inspekcijai, informaciją ruošia. Pabrėžiama, kad ligoninėje dirba per du tūkstančius žmonių, todėl esą apie kai kuriuos atvejus vadovybė sužino, o kitų neišgirsta.

Ragino spręsti dėl vadovų rotacijos ir peržiūrėti krūvius

Portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos medikų sąjūdis ištikus nelaimei dar praėjusią savaitę išplatinęs kreipimąsi dėl įstaigoje vykdomo psichologinio smurto prieš įstaigos darbuotojus.

LMS siūlo SAM kartu su Lietuvos medikus atstovaujančiomis organizacijomis nedelsiant aptarti vadovų rotacijos, pradedant nuo smulkiausių padalinių, principus, medikų darbo krūvio reglamentavimo principus bei kitas užsienio šalyse įgyvendintas gerosios vadybos praktikos ir viešumo patirtis, užkertant kelią psichologinėms traumoms ir tragedijoms ateityje.

Nusižudžiusi gydytoja buvo nėščia

Naujos detalės nusižudžiusios Šiaulių ligoninės medikės byloje. 

Apie tai, kad praėjusią savaitę palaidota ir apie psichologinį smurtą ligoninėje kalbėjusi Šiaulių medikė buvo nėščia, informavo gydytojos brolis. „Taip, ji laukėsi. Ji pati tikriausiai to nežinojo, nes tas nėštumas nedidelis. Mirties liudijime buvo parašyta, kad ji buvo nėščia“, – pasakojo velionės brolis Artūras.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-05-17 14:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normaliose valstybese,ne tik ligonines valdzia netektu darbo,bet ir Sveikatos Apsaugos Ministras turetu atsistatydint,kad tokie dalykai vyksta jo srityje.Bet cia gi Lietuva,su korumpuota valdzia!
Atsakyti
0

T
Tikrai katorga
2021-05-17 14:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nebuvo įtarimai mazeikai pareiksti del korupcijos ? Dabar dėl dėl psichologinių spaudimų darbe ir nieko ...jis dirbs toliau ,kas čia per velniava dedasi?!!
Atsakyti
-1

Žemaitė
2021-05-17 14:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik.varnas varnui akies nekirstu. Gėda.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų