Prie Šiaulių ligoninės – minia žmonių: uždegtos žvakutės mirusiai medikei

Šiaulių ligoninės tragedija palietė visą šalį. Šią savaitę šalies vadovai, Vyriausybės nariai reiškia užuojautas ir tikina, kad turime daryti viską, jog užtikrintumėme pagalbą medikams. Ketvirtadienio rytą medikai uždegė žvakutes taip pagerbdami mirusią medikę. Savo mintimis pasidalijo Seimo pirmininkė, o trečiadienio vakarą – profesorius Vytautas Kasiulevičius.

19

Savo „Facebook“ paskyroje profesorius pasidalijo savo mintimis apie šią tragediją.

„Rytoj, gegužės 13 dieną 9 valandą Šiaulių medikai ir kiti šiauliečiai uždegs žvakutes. Aš tai padarysiu irgi, nes jaučiu atsakomybę už tai, kad 2019 metai Lietuvoje taip ir nesibaigė. Geri žmonės linkę pasitraukti, bet pasitraukdami jie duoda kelią blogiui ir kaip tai beskambėtų nekorektiškai, visgi žmogaus pareiga yra gyventi nepaisant priešų pykčio, koks didelis jis bebūtų.

Norėčiau, kad nuo šiandien, kai kažkam iš mūsų bus per sunku kovoti už savo ar mūsų visų tiesą, visada rastume kolegų palaikymą ir niekada nepasitrauktume.

Ir net jeigu kažkas rytoj tos žvakutės neleis uždegti arba galvosime, kad niekas to veiksmo nesupras, uždekime žvakutę savo širdyje“, – rašo V. Kasiulevičius.

Ketvirtadienį prie Šiaulių ligoninės susirinko minia žmonių. Čia uždegtos žvakutės, tokiu būdu pagerbiant mirusią kolegę.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiauliuose uždegtos žvakutės mirusiai medikei

Tragedija Šiaulių ligoninėje – nusižudė jauna gydytoja: artimieji teigia, kad turi mobingo įrodymų

Praėjusios savaitės pabaigoje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė. Medikės aplinka tvirtina, kad prie tokio sprendimo ją galėjo privesti mobingas, tragiškos darbo sąlygos ir psichologinis spaudimas. Ligoninės vadovas nuo platesnių komentarų susilaiko, o nusižudžiusi gydytoja, kaip teigia Seimo narė Jurgita Sejonienė, rinko mobingo įrodymus, kurie dabar jos artimųjų rankose.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, per 30 metų turinti gydytoja anesteziologė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) nusižudė penktadienį, o ketvirtadienį buvo atleista iš darbo. Medikė dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Kauno klinikose.

REKLAMA

Pasak tv3.lt šaltinių, medikė galimai patyrė mobingą, tačiau ji buvo ne vienintelė – pasakojama, kad psichologinį spaudimą patirti galėjo ir kiti įstaigos darbuotojai.

„Kenčiame visi, patyčias, smurtą, žeminimus“, – tikino vienas iš įstaigos darbuotojų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas: po mirties kolektyvui teikiama psichologinė pagalba

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika naujienų portalui tv3.lt patvirtino apie jaunos jų ligoninės gydytojos netektį. Jo teigimu, mirties priežastis nežinoma, tad nuo platesnių komentarų ligoninės vadovas susilaiko.

„Artimiesiems pareiškėme užuojautą ir ėmėmės priemonių savo kolektyvui, nes sukrėtimas yra ir kolektyve, dėl psichologinės pagalbos teikimo darbuotojams“, – teigė ligoninės vadovas R. Mažeika.

Ligoninės direktorius R. Mažeika kol kas nekomentuoja, kas nutiko ir prašo visų susilaikyti nuo komentarų.

„Žinote, tikrai labai skaudi situacija ir mes nenorime, ir prašome visų susilaikyti nuo tam tikrų neetiškų komentarų, nuo nepagrįstų teiginių, kurie „Facebook“ buvo.

Tikrai dabar ne laikas tai daryti – turime gerbti mirusiosios atminimą, artimųjų, suvokdami ir artimųjų skausmą ir gedulą bei situaciją, kuri yra mūsų skyriuje. Tikrai dabar ne laikas kalbėti apie tai.

Bet, žinoma, savo versiją tikrai turime. Tai tik tiek“, – teigė direktorius.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-05-13 09:56:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas gydymo istaigose priklauso tik nuo vadovo. Jeigu vadovas netoleruos, pats taip nesielgs, patyčių bei mobingo nebus. Deja, vadovai dar sovietinių laikų, kur vadovo didžiausia vertybė ta, jeigu jis sugeba laikyti kolektyvą baimėje. Tai geras vadovas. Taigi tokia taktika tesiasi iki šiol. Juk yra vadovų, kaip Klaipėdoje, kurie sėdi šiose kėdėse 30-40m, jie napajudinami. Jeigu į šias pareigas atsisėdo ir vėliau, bet vis viena jis sovietinio auklėjimo, jo supratimas apie vadovavimą toks pat.
Vadovo rankose visi svertai, kad nedaleisti tokių reiškinių, bet deja, kai kurie vadovai patys taip elgiasi, jie skaldo kolektyvą, susodina į postus sau lojalius, bet ne kompetentingus, taip suformuoja sau lojalią komandą, kurie mirdami gina savo šeimininką.
Taigi būtina vadovų rotacija- kadencija 5m. ir ne daugiau 2-jų kadencijų toje pačioje gydymo istaigoje.
Atsakyti
-3

A
2021-05-13 09:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai skaudus įvykis.Bet mobingą patiria ne tik medikai.Kiek patiria dirbdami ir valdiškose įstaigose regionuose nuo įstaigų vadovų...Absoliutus nesiskaitymas...O juk rajonuose bedarbystė! Ir turi kentėt, ypač kai tau per 50.Dar nori pensijinį amžių ilgint...
Atsakyti
-4

M
Mastanti
2021-05-13 09:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta seimai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų