• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) svarstoma, kad Lietuvoje reikėtų ilginti naujiems darbuotojams taikomą trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį. Jis esą galėtų būti dvigubai ilgesnis ir siekti pusę metų. Tokia idėja pateikiama prasidėjus diskusijoms, ar tinkamai dalijamos subsidijos darbdaviams, įdarbinantiems iš darbo biržos atsiųstus žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad tokiose įmonėse trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui į darbą priimtas žmogus po to atleidžiamas ir į jo vietą priimamas kitas darbuotojas.

REKLAMA

„Ieškoma būdų, kaip užkirsti kelią, kad į valstybės subsidijuojamas darbo vietas iš darbo biržos siūlomų kandidatų žmones atrinkę darbdaviai tuščiai nesinaudotų parama ir nekeistų darbuotojų kas tris mėnesius. Juk darbdavys po bandomojo laikotarpio žmogui gali pasakyti ir „viso gero“, – Lietuvos radijui sakė SADM atstovė Lina Bušinskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, tai ypač aktualu kalbant apie jaunimą, kuris tik pradeda siekti karjeros.

„Vyksta diskusijos, kad galbūt reikėtų ilginti bandomąjį laikotarpį, tarkime, iki pusės metų arba pervadinti jį į pameistrystę“, – sakė L. Bušinskaitė.

Šiuo metu Lietuvoje galioja trijų mėnesių vadinamasis bandomasis laikotarpis, per kurį darbdaviui suteikiama galimybė įvertinti, ar darbuotojas tinkamas įmonei. Paprastai per šį laiką darbuotojas gauna ir mažesnį atlyginimą.

Lietuvos darbo birža  praneša, kad per praėjusią savaitę įregistruoti 6578 nauji bedarbiai ir darbo šiuo metu ieško 237,4 tūkst. asmenų, turinčių bedarbio statusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų