Svarbi žinia poilsiautojams: nuo šiandien Palangoje dviračiais ir paspirtukais galima važiuoti ne visur

Svarbi žinia planuojantiems ilsėtis Palangoje – visą vasarą turistų ypač pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje bus draudžiamas dviračių ir paspirtukų eismas. Taip siekiama sumažinti didelį gatvės užimtumą bei dviračių keliamą grėsmę pėstiesiems.

Nuo birželio 1-osios Palangoje esančioje J. Basanavičiaus gatvėje įsigaliojo draudimas važiuoti dviračiais. Prie jų priskiriami ir paspirtukai bei turistų mėgstami keturračiai dviračiai. Dviračių eismą draudžiantis ženklas gatvėje kabojo jau pirmadienį, tačiau draudimas gatvėje važiuoti dviračiais įsigaliojo nuo vasaros pradžios – antradienį.

Dviračių eismą draus kiekvieną vasarą

Kaip tv3.lt pasakoja Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys, dar prieš dvejus metus Saugaus eismo komisija nusprendė laikinai apriboti dviračių eismą judrioje J. Basanavičiaus gatvėje. To esą prašė ir policija, ir patys turistai.

Dviračių ar paspirtukų, kaip sako mero patarėjas, gatvėje nuolat būdavo daug. Pasitaikydavo ir jų susidūrimų su pėsčiaisiais.

„Poilsiautojai visa šeima atvažiuodami atsiveža savo dviračius, savo paspirtuką ir visiems reikia pasirodyti, pabūti Basanavičiaus gatvėje, parodyti save, parodyti paspirtuką, kokį nusipirkę yra ir t.t. Tai komisija, žiūrėdama į saugų žmonių judėjimą, nes koncentracija pačiu piku būna iki 5 tūkst. žmonių ten, 2019 m. gegužės mėnesį priėmė sprendimą Basanavičiaus gatvėje pastatyti vadinamą 339 kelių ženklą, kuris vadinasi „Dviračių eismas draudžiamas“, – tv3.lt aiškina P. Žeimys.

Sprendimas, pasak savivaldybės atstovo, davė norimą efektą, situacija pagerėjo, todėl buvo nuspręsta priemonę taikyti nuolat. Toks pat draudimas turėtų galioti ir ateinančiais metais.

„Buvo priimtas sprendimas vieneriems metams, pasižiūrėta, kad efektas buvo. Skundų iš poilsiautojų, pramogautojų sumažėjo. 2020 m. gegužės mėnesį Saugaus eismo komisija priėmė tokį sprendimą, kad kasmet nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių eismas ir sustatomi atitinkami ženklai“, – komentuoja P. Žeimys.

REKLAMA

Gresia baudos

Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas įspėja poilsiautojus paisyti kelio ženklų ir dviračiais į J. Basanavičiaus gatvę nevažiuoti. Kaip sako A. Budginas, Palanga pasižymi išplėtota dviračių takų infrastruktūra, tad pasivažinėti ir be J. Basanavičiaus gatvės yra kur.

„Yra daug privažiavimų prie tilto, o jei jau privažiavai, tai būk malonus, nulipk nuo dviračio ir nueik, kur tau reikia. Yra pas mus dviračių infrastruktūra ganėtinai ilga ir prasideda nuo pačios Šventosios. Galima važiuoti iki pat Klaipėdos ir persikėlus ir į pačią Nidą nuvažiuoti. Sakyčiau, kad galima pasirinkti kitus maršrutus, nevažiuojant į Basanavičiaus gatvę“, – tv3.lt komentuoja A. Budginas.

Pasak pašnekovo, paspirtukai taip pat yra prilyginami dviračiams, tad J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti ir jais. Taisyklių nesilaikantiems poilsiautojams grės baudos.

„Reikėtų pagalvoti, kad jeigu pareigūnai sustabdys jus, tai jums automatiškai bus skiriama nuobauda. Nuobauda jau nebėra įspėjimas, 10 eurų bauda“, – sako A. Budginas.

Siūlymą riboti dviračių eismą J. Basanavičiaus gatvėje policija Palangos miesto savivaldybei teikė dar anksčiau. Tai esą paskatino daryti iš poilsiautojų gaunami skundai, taip pat dviračių ir pėsčiųjų susidūrimai.

„Jeigu esate atkreipę dėmesį, kada yra gražus laikotarpis, orai, iš tikrųjų, Basanavičiaus gatvėje eina minios, o dviračiai dažniausiai privažiuoja be garso. Būna, kad iš galo privažiavę jie partrenkia pėstįjį. Kol mes nepakeitėme tos tvarkos, toks atvejis nebuvo dažnas, bet buvo“, – pasakoja A. Budginas.

Pasak policijos atstovo, iš turistų girdimi atsiliepimai leidžia teigti, kad priemonė pasiteisino.

Dviračiais ir paspirtukais J. Basanavičiaus gatvėje bus draudžiama važiuoti iki vasaros pabaigos – rugpjūčio 31 d.


Rašyti komentarą...
D
Danguolė
2021-06-01 15:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liuks, pėsčiom toj vietoj geriausia.
Atsakyti
-2

F
FOMAS
2021-06-01 17:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isizerge tie kur klynuase stambius batonu turi, taip ir eina, kietiakais vaidina, dar užsideda tipo"auksines"grandines pirktas iš Gariūnų čigonų, vaidina verslininkais, baksiorais, visas kaimas suvaziuaja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų