Tačiau net ir būdami šeimos maitintojai vyrai neretai uždirbtus pinigus patiki ne kam kitam, o savo antrajai pusei. Tokia tradicija likusi dar nuo sovietinių laikų, kai dažnas uždirbtą algą parnešdavo tiesiai žmonai į rankas.
Mūsų žinių kalbinti vyrai netgi dabar pripažįsta – esą šeimos biudžetas moterų valioje – šios moka ir už šildymą, ir už elektrą. Lygių galimybių ekspertai tikina, kad tradiciją, kai vyras atneša pinigus ir juos atiduoda žmonai, galima vertinti dviprasmiškai. Tai esą nebūtinai rodo moters galią, o kartais priešingai, pavyzdžiui, atsakomybės permetimą kitam žmogui.
Tačiau kas šiandien uždirba daugiau, vyrai ar moterys, ir kieno balsas šeimoje yra lemiamas? Atlikti tyrimai rodo, kad moterys iš tikrųjų geriau tvarko finansus, tačiau pagrindinis šeimos maitintojas išlieka vyras.
Esą didžiausias pajamas namų ūkyje uždirba vyras – taip atsakė net 62 procentai respondentų. 27 procentai nurodė, kad abu yra lygiaverčiai maitintojai. Net 11 procentų, kas dešimtas nurodė – kad šeimą išmaitina moteris.
Maža to, apklausos metu moterų teirautasi, ar joms tenka savo sprendimų atsisakyti dėl partnerio nepritarimo. Teigiamai atsakė net 76 procentai apklaustų moterų. Nemaža dalis, 55 procentai nurodė, kad sprendimai, kurių jos atsisakė vyrui prieštaraujant, vėliau pasirodė esantys teisingi.
Tiesa, dažniausiai finansiniai sprendimai namuose priimami tiek vyrų, tiek moterų sutarimu. O net trečdalis moterų nurodė sprendimus priimančios pačios savarankiškai. Plačiau – TV3 vaizdo reportaže: