Sumuštą moterį gynusius vyrus smurtautojas puolė peiliu: vienam pataikė tiesiai į širdį

Per konfliktą vieną vyrą nudūrė, o kitą sužalojo. Dėl nužudymo Deividas Pauliukevičius iš pradžių buvo nuteistas 11 metų nelaisvės, bet netrukus ši bausmė sugriežtinta iki 13 metų už grotų.

Paskirta 11 metų bausmė kaltės neneigiantį žudiką tenkino, tai apeliacinės instancijos teismo kirtis privertė reaguoti. Todėl žudikas kreipėsi su kasaciniu skundu į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT) bei prašė sušvelninti bausmę.

Šį skundą išnagrinėjęs LAT paskelbė, kad sugriežtinta įkalinimo bausmė paskirta teisingai. D. Pauliukevičiaus prašymas jo gailestį įvertinti kaip lengvinančią aplinkybę buvo atmestas. Šiuo nuosprendžiu buvo padėtas taškas šioje kruvinoje, vieno žmogaus gyvybės pareikalavusioje, istorijoje.

Bausmės vingrybės

Dar skiriant bausmę Kauno apygardos teisme, D. Pauliukevičius už nužudymą buvo nuteistas 11 metų. Taip pat už pasikėsinimą nužudyti kitą asmenį jam paskirta bausmė – 9 metai nelaisvės. Subendrinus šias bausmes D. Pauliukevičiui buvo paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė.

Lietuvos apeliacinis teismas didžiausią dėmesį atkreipė būtent į tą kaltinimų dalį, kur D. Pauliukevičius nužudė arba kėsinosi nužudyti mažiausiai du asmenis. Teismas konstatavo, kad reikia panaikinti atsakomybę lengvinančią aplinkybę, jog D. Pauliukevičius prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi.

Taip pat nuspręsta panaikinti dar vieną lengvinančią aplinkybę, kad nusikalstamos veikos padarymui esą įtakos turėjo provokuojantis nukentėjusiojo elgesys.

Atsižvelgiant į šiuos pakeitimus, teismas nusprendė pakeisti D. Pauliukevičiui paskirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę ir ją padidinti iki 13 metų. Būtent tiek, subendrinus visas bausmes, D. Pauliukevičius turėtų praleisti pataisos namuose.

Klaikios skerdynės

Už grotų 29-erių D. Pauliukevičius atsidūrė dėl 2018 m. vasario 15-sios nakties įvykių. Panerių gatvėje gyvenęs vyras tą vakarą susipyko su drauge. Netrukus kivirčas peraugo į smurtą. D. Pauliukevičius trenkė kumščiu moteriai į veidą.

REKLAMA

Sumušta moteris nusprendė pasiguosti kitoje namo dalyje gyvenančiai, tačiau tuo metu išvykusiai seseriai. Paskambino telefonu ir pasipasakojo apie D. Pauliukevičiaus išpuolį.

Sesuo tuo metu buvo su dviem draugais – Pauliumi G. ir šio draugu iš Baltarusijos Aleksandru K. Visiems kartu sugrįžus namo iškart nueita pas seserį. Tarp D. Pauliukevičiaus ir jį paauklėti žodžiais bandžiusio 25-erių Pauliaus G. įsiplieskė konfliktas.

Jie susimušė. Nors Paulius G. ir buvo fiziškai stipresnis, tačiau įsiūčio apimto D. Pauliukevičiaus jam ilgam sutramdyti nepavyko. Konfliktas plėtojosi namo kieme. Tada D. Pauliukevičius staiga sugrįžo į vidų.

Vėl iš namų jis išėjo jau rankose laikydamas peilį. Pirmuoju jo taikiniu tapo nuošalyje visą laiką buvęs Aleksandras K. Vyrui pavyko išvengti dūrio peiliu. Jam vėliau buvo nustatyti paviršiniai sužalojimai.

Žymiai labiau nepasisekė Pauliui G. Šis bandė sprukti nuo ginkluoto D. Pauliukevičiaus, tačiau pastarasis jį pasivijo ir pargriovė ant žemės. Po akimirkos D. Pauliukevičius jau smeigė peiliu vyrui tiesiai į širdį.

Nors buvo iškviesta greitoji ir Paulius G. kurį laiką dar buvo sąmoningas, tačiau pakeliui į ligoninę jo būklė sparčiai blogėjo. Netrukus ligoninėje jam buvo atlikta operacija, bet medikams nepavyko išgelbėti jo gyvybės.

Kriminalinė praeitis

D. Pauliukevičius savo kaltę teisme pripažino. Jis tikino, kad elgėsi apimtas įsiūčio. Teismas jį nuteisė dėl nužudymo, kito asmens sužalojimo ir sugyventinės sumušimo.

Iki šio nusikaltimo D. Pauliukevičius jau buvo teistas dėl vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų bei kitų nusikaltimų. Teisme paaiškėjo, kad prieš sugyventinę jis yra smurtavęs ir anksčiau. Tiesa, tada pora susitaikė.

Nužudyto Pauliaus G. tėvams teismas iš D. Pauliukevičiaus priteisė 40 tūkst. eurų neturtinę ir 5 tūkst. eurų turtinę žalą. Sužalotam baltarusiui priteista 1 tūkst. eurų neturtinė žala.


Rašyti komentarą...
V
Valiux
2020-10-23 21:30:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki gyvos galvos tokį žmogžudį ! Kas per teismai? Už pavogtą vištą " duoda"4 metus,o čia žmogų nekaltą psichas nudūrė.IKI GYVOS GALVOS !!!
Atsakyti
-5

B
Baksas
2020-10-23 21:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie ereliai, kurie prieš moterį kumščiu į veidą, o prieš oponentą tik su peiliu didvyris, turėtų būti iki gyvenimo pabaigos etatiniu kalinių oraliniu būdu tenkinimo objektu.
Atsakyti
-8

J
Jinai
2020-10-24 07:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš. Labai jau kietas komentaras, kai tai gyvenime nėra nutikę.. Kai žvelgi mirčiai į akis, ir patirsi ką šitie patyrė, kai tokie psichiniai ligoniai yra nesutramdomi praeis ir noras... Imsiu darysiu kisiu. Realiai zek kad kelnes Šlapios nebutu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų