naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
22
I. Molotkovas vėl teisme – šįkart dėl vagystės (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Iš policijos panosės su pareigūnų automatu pasprukęs Igoris Molotkovas tik paleistas iš įkalinimo įstaigos vėl prisidarė problemų. Beveik 4 su puse metų praleistų už grotų garsiojo bėglio neatbaidė nuo naujų nusikaltimų.

22

Iš policijos panosės su pareigūnų automatu pasprukęs Igoris Molotkovas tik paleistas iš įkalinimo įstaigos vėl prisidarė problemų. Beveik 4 su puse metų praleistų už grotų garsiojo bėglio neatbaidė nuo naujų nusikaltimų.

REKLAMA

Šįkart jis apsivogė prekybos centre „Senukai“. Tiesa, I. Molotkovas kiek „apsiskaičiavo“, nes jo pavogtų daiktų vertė – 158 eurai. Jei suma būtų 8 eurais mažesnė, tai ilgapirštis būtų atsipirkęs administracine atsakomybe.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, jei pavogto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (150 eurų – aut. past.), tai užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų. Bet dabar I. Molotkovui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Taikinys – keptuvės

I. Molotkovas kaltinamas tuo, kad pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą. Jis 2020 m. birželio 15 d. apie 18.30 val., Vilniuje iš prekybos salės paėmė dvi  keptuves, kurios vienos kaina 43 eurai (bendrai 86 eurų suma) ir dvi keptuves, kurios vienos kaina 36 eurai (bendrai 72 eurų suma).

REKLAMA

Keptuves I. Molotkovas įsidėjo į kuprinę, ir  išėjo pro kasas, nepateikęs minėtų prekių apmokėjimui. Tokiu būdu pagrobė svetimą 158 eurų vertės turtą.

REKLAMA

Po sėkmingos vagystės I. Molotkovas tarsi įgavo sparnus. Ir jau kitą dieną sugrįžto į tą patį prekybos centrą.

Molotkovo pabėgimo iš kalėjimo akimirką žiūrėkite:

Šįkart jis pabandė pagrobti dar 4 keptuves ir 1 termosą. Jam vėl pavyko praeiti pro kasas, bet tada jį sustabdė apsaugos darbuotojas. Šįkart jis pasikėsino pavogti turto už beveik 233 eurus.

Vilniaus apylinkės teisme šios dienos posėdyje buvo sudėlioti paskutiniai akcentai. Nuosprendis baudžiamojoje byloje bus skelbiamas spalio pabaigoje.

REKLAMA

Spruko su automatu

Su policijos automatu pabėgusiam I. Molotkovui 2016 m. nuosprendį paskelbė Vilniaus apygardos teismas. Nuspręsta I. Molotkovą už grotų pasiųsti ketveriems metams ir keturiems mėnesiams. Bausmę jis atliko pataisos namuose.

Teismas I. Molotkovą pripažino kaltu pagal visas inkriminuojamas veikas: dėl šaunamojo ginklo pagrobimo panaudojant psichinį smurtą bei neteisėto jo gabenimo, taip pat dėl to, jog naudodamas psichinę prievartą reikalavo, jog valstybės tarnautojai atliktų veiksmus jo naudai.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas atsižvelgė į tai, jog vyras 126 kartus baustas administracine tvarka, 15 kartų teistas, niekur nedirba. Taip pat atsižvelgta į tai, jog jo veiksmai buvo spontaniški, neplanuoti. I. Molotkovas iškart pripažino, kad neketina skųsti teismo sprendimo ir bausmę laiko teisinga. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 2015 m. lapkričio 19 dieną du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė 1991 metais gimusį kaltinamąjį I. Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį, užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą. Kaltinamajam rankos priekyje buvo surakintos antrankiais, automobilio galinės durelės iš vidaus užblokuotos.

REKLAMA

Policijos pareigūnai trumpam išlipo iš automobilio, o I. Molotkovas, pasinaudodamas esama situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve. Policijos pareigūnas, priėjęs prie galinių mašinos durelių ir jas atidaręs, pamatė į save nukreiptą ginklą. Kaltinamasis reikalavo, kad policijos pareigūnas nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį. I. Molotkovas grasino panaudoti ginklą, jeigu nebus vykdomas jo reikalavimas. Netrukus prie automobilio priėjo ir kitas policijos pareigūnas, tačiau ir jam grasindamas ginklu kaltinamasis pareikalavo sėstis į automobilį.

REKLAMA

Policijos pareigūnai, matydami realų pavojų savo gyvybėms, pasitraukė nuo automobilio, o kaltinamasis, išlipęs iš jo per priekines duris, pabėgo.

Kaltinamojo paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą bėglio ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose.

I. Molotkovas su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo jis parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius.

Nurodytoje vietoje aptiktas nepažeistas automatinis ginklas su visais dėtuvėje buvusiais šoviniais bei išoriškai nepažeisti antrankiai, kuriuos kaltinamasis pats nusiėmė atsirakindamas turimomis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų