Kultūros ministerija 2010 metais bus finansiškai pajėgi išlaikyti tik biudžetines įstaigas, nors ir jos varganai gyvens ne tik kitąmet, bet ir 2011 metais. Ministerijai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų nenumatyta ir daugeliui svarbių kultūros programų.
Trečiadienį Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komitetui pristatant Kultūros ministerijai planuojamus skirti valstybės biudžeto asignavimus teigta, kad iš viso Kultūros ministerijai 2010 m. numatoma skirti 224 mln. 412 tūkst. Lt, t.y. 66 mln. mažiau negu šiems metams.
Pasak Kultūros ministerijos Finansų ir turto valdymo skyriaus viršininkės Veronikos Virganavičiūtės, kitąmet ministerijos išlaidoms numatoma per 170 mln. Lt, investicijoms - 54,2 mln. Lt. Kitąmet perkelti asignavimai ministerijai - per 40 mln. Lt - iš likviduojamo Tautinių mažumų ir išeivijos departamento (629 tūkst. Lt), naikinamų apskričių kultūros įstaigų (9,5 mln. Lt) ir savivaldybių investicijų (30 mln. Lt).
Pasak V. Virganavičiūtės, kitąmet ministerija galės išlaikyti tik biudžetines įstaigas, ir tai tik su minimaliu biudžetu, nes sunku prognozuoti, kiek kainuos komunalinės paslaugos, ypač elektros energija tokiuose dideliuose objektuose, kaip muziejuose ir teatruose. Ministerija jau prognozuoja įsiskolinimus 2011 metams, net jei tais metais būtų padidintas biudžetas, todėl kultūros įstaigų veiklai "vėl nelabai kas bus".
2010 m. Kultūros ministerijos programų asignavimų suvestinėje valstybės teatrų ir koncertinių įstaigų veiklai užtikrinti numatoma per 44 mln. Lt, nebiudžetinių įstaigų - 600 tūkst. Lt.
Valdovų rūmams užbaigti ministerijos biudžete numatoma 17 mln. Lt - beveik pusė visai programai "Paveldo istorinės ir kultūrinės atminties išsaugojimas" numatomų lėšų (35 mln. 955 tūkst. Lt).
Muziejų rinkinių saugojimui ir populiarinimui skiriama 14,5 mln. Lt, tačiau muziejinių vertybių restauravimo ir konservavimo darbams, muziejų ekspozicijų atnaujinimui - 0 Lt.
Lietuvos kultūros atašė užsienyje tinklui plėsti ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato veiklai numatoma per 2,3 mln. Lt.
Nacionalinių ir bendros gamybos filmų gamybai numatoma skirti beveik 4 mln. Lt, t.y. beveik 3 mln. Lt mažiau negu 2009 m.
Šiuolaikinio vaizduojamojo meno, dailės, fotomeno projektams numatoma skirti beveik 1,4 mln. Lt.
Valstybės stipendijoms kūrėjams planuojama beveik 2 mln. Lt, Nacionalinėms ir Vyriausybės kultūros ir meno, Kultūros ministerijos premijoms - 1 mln. 445 tūkst. Lt.
Tęstiniams tarptautiniams meno renginiams Lietuvoje numatoma 1,6 mln. Lt, meno kūrėjų organizacijų programoms - 1,3 mln. Lt.
Bibliotekų fondams atnaujinti ir leidybai literatūros lietuvių kalba užtikrinti numatoma 2,5 mln. Lt, tačiau Skaitymo skatinimo programai ministerijos biudžete numatoma skirti 0 Lt, kaip ir profesionalaus meno sklaidos regionuose, kultūros informacinių centrų, muzikos ir scenos kūrinių įrašų ir natų leidybos, valstybės kino metraščio kūrimo ir daugeliui kitų programų. Joms dar tikimasi rasti lėšų iš Kultūros rėmimo fondo.
Pristatydama Seimui 2010 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą finansų ministrė Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį į tai, kad investicijos kultūros sričiai tik mažės: investicijoms numatoma skirti 50 mln. litų mažiau nei šiais metais. Kultūros sričiai valstybės biudžeto projekte numatoma skirti 516 mln. litų, arba 71 mln. litų mažiau negu 2009 metais.