Tai BNS patvirtino STT atstovė Dovilė Andrijauskaitė.
„Šiuo metu nutarimas yra pateiktas Generalinei prokuratūrai, kuri turi įvertinti jo teisėtumą ir pagrįstumą. Kai prokuratūra priims sprendimą, bus suteikta daugiau detalių apie sprendimą“, – nurodė D. Andrijauskaitė.
STT aplinkybių tikslinimą pradėjo po to, kai atsistatydinimo pareiškimą kovo viduryje įteikęs A. Anušauskas pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.
Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sakė, kad susitikime su šalies vadovu A. Anušauskas įvardijo korupcines rizikas galbūt keliančių asmenų „tam tikrus vardus ir pavardes“.
A. Anušauskas vėliau bandė švelninti toną ir patikslino, kad tokiais pasisakymais kėlė nedeklaruojamų politikų susitikimų su lobistais problemą.
Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje, STT kaip liudytojus apklausė buvusį krašto apsaugos ministrą A. Anušauską ir viceministrą Vilių Semešką, dabartinį ministrą Lauryną Kasčiūną, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę, Seimo narį liberalą Raimundą Lopatą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!