Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) vadovės ir Aplinkos ministerijos konfliktas vis gilėja. Į nesutarimų verpetą įtraukiami net prokurorai.

Penktadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketina Generalinei prokuratūrai persiųsti iš Aplinkos ministerijos gautą skundą dėl KNNP direktorės Aurelijos Stancikienės elgesio.

Pareigūnė jaučiasi patyrusi spaudimą

Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamento Kontrolės skyriaus vedėja Ona Bubnelienė liepos 1-ąją parašė tarnybinį pranešimą dėl su valstybės tarnautojo ir pareigūno statusu nesuderinamo A. Stancikienės elgesio.

O. Bubnelienė tvirtina, kad liepos 1 d. jos tarnybiniu telefonu paskambino A. Stancikienė ir „šaukdama, rėkdama agresyviai kalbėjo apie skundo <...> tyrimo rezultatus“.

„KNNP direktorė A. Stancikienė grasino man ir gąsdino, sakydama, kad „padarys viską, kad būčiau išmesta į gatvę, o taip pat sugadinta Paulausko politinė karjera“, gąsdino, kad pažymą atiduos žurnalistams ir kreipsis į teisėsaugos institucijas“, – rašoma O. Bubnelienės tarnybiniame pranešime.

Pasak ministerijos tarnautojos, KNNP vadovės pyktį iššaukė patikrinimas, per kurį esą nustatyti sistemingi KNNP pareigūnų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, darbo drausmės pažeidimai.

REKLAMA

„Toks KNNP direktorės A. Stancikienės elgesys nesuderinamas su valstybės tarnautojo ir pareigūno statusu, prieštarauja Valstybės tarnybos įstatymo nuostatoms ir pagrindiniams Valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principams: teisingumo, padorumo, pavyzdingumo ir nešališkumo, – rašo O. Bubnelienė. – Informuoju jus (raštas skirtas ministerijos vadovybei – Alfa.lt) apie šį įvykį, kadangi vykdant tarnybines pareigas man daromas psichologinis spaudimas.“

VTEK atsisakė tirti

Šį pranešimą svarstė Aplinkos ministerijos kolegija. Jos sprendimu ištirti A. Stancikienės elgesį paprašyta VTEK.

„Ne mūsų kompetencija vertinti tokius dalykus. Čia nėra interesų konflikto, todėl persiųsime visą medžiagą kitai institucijai, kad ją įvertintų“, – ketvirtadienį Alfa.lt sakė VTEK patarėjas Gediminas Sakalauskas.

Anot jo, rašte išdėstytus faktus galėtų įvertinti pati Aplinkos ministerija arba Generalinė prokuratūra. Į pastarąją instituciją VTEK ir ketina kreiptis.

Suskaičiavo vėluojančiuosius į darbą

A. Stancikienės darbą dar turės vertinti Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovė Rūta Baškytė. Būtent jai pavesta atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl to, kad KNNP direktorė nepakankamai prižiūrėjo parko darbuotojus.

Atlikę išsamų KNNP auditą Aplinkos ministerijos Vidaus audito tarnybos darbuotojai priekaištų turėjo tik dėl tarnybinio transporto naudojimo.

Vienas pagrindinių pažeidimų – nustatyti per 340 atvejų, kai A. Stancikienės pavaldiniai vėlavo į darbą. Auditorių pažymoje teigiama, kad nors parko darbuotojai darbe privalo būti 8 val., „remiantis AB „Smiltynės perkėla“ pateiktais duomenimis, daugelis KNNP darbuotojų, gyvenančių Klaipėdoje, vykdami į darbą keliasi 7.50, 8.00 val. ir vėliau“.

Dar išaiškinta 17 atvejų, kai tarnybiniais automobiliais keltasi poilsio ir švenčių dienomis, 29 kartai – kai tarnybinės mašinos po darbo nebuvo paliktos direkcijos garaže. „Nustatyta 49 atvejai, kai kelionės lapuose nurodyti duomenys apie kelionės maršrutą ir AB „Smiltynės perkėla“ pateikti duomenys neatitinka kelionės lape nurodyto maršruto“, – teigiama pažymoje.

Priekaištai ir dėl socialliberalų talkos

REKLAMA

Šiuo metu atostogaujanti A. Stancikienė Alfa.lt teigė detaliai ministerijos auditorių pažymos nespėjusi išnagrinėti, tačiau tvirtino daugelį „pažeidimų“ galinti paaiškinti.

KNNP direktorė sakė esanti nustebinta auditorių nekompetencija. „Ten didelių vėjų prirašyta. Grįžusi iš atostogų tikrai kelsiu jos (O. Bubnelienės – Alfa.lt) kompetencijos klausimą“, – teigė A. Stancikienė.

Ji stebėjosi, kad ministerijos pareigūnės prieš darydamos išvadas nepaklausė KNNP darbuotojų paaiškinimų. „Jeigu būtų konkrečiai paklausios, kodėl tas pats darbuotojas nuolat į darbą ateina 11 val., būčiau paaiškinusi, kad toks jo darbo laikas, – pasakojo A. Stancikienė. – Arba. Ministro partija (Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga – Alfa.lt) atvyksta į parką sodinti medelių šeštadienį. Kodėl talkininkus priimti turintis miškininkas į darbą turėtų važiuoti nuosavu automobiliu?“


Rašyti komentarą...
v
va taip,
2008-07-25 08:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
zinokite savo vieta. Istatyma pritaikys, sovietmeciu ismokyti buvo.
Atsakyti
0

M
MMM
2008-07-25 09:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vis tik kokie menkystos sėdi ministerijose ir ne tik. Būtinai reikia įstatymo dėl tarnautojų moralės normų. Apsimelalai - von į gatvę. Kitaip sovietmečio bacilos apkrečia ir jaunus žmones.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų