Prieš kelias dienas gautas pranešimas ir dėl Vilniaus rajone galimai mirtinai sušalusio žmogaus. Ar tikrai jis tapo vien šalčio auka, aiškinasi pareigūnai. Darbo užtenka ir ugniagesiams. Vos ledu pasidengė vandens telkiniai, tuoj žmonės ėmė traukti pačiūžas. Tačiau, lipti ant ledo, bent jau kol kas ugniagesiai gelbėtojai nepataria.
„Tai neretai pasibaigia nelaimėmis, nes ledas paprastai greitai neužšąla toks, kad galėtų išlaikyti žmogų. Va, gruodžio dvidešimt devintą ugniagesiai Alytuje gavo pranešimą, kad įlūžo žmogus, nuvykę ugniagesiai rado apie dvidešimt metrų nuo kranto įlūžusį žmogų, kurį nugabeno į krantą ir perdavė medikams. Laimei, gylis buvo nedidelis ir žmogus nenuskendo“, - tikina Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas.
Šiemet sausį, ir per kelias besibaigiančių metų dienas ugniagesiai gelbėtojai sako iš vandens ištraukę beveik dvidešimt žmonių. Dar keturių gyvybių išgelbėti nepavyko. Todėl baltos žiemos mylėtojai įspėjami – lipti ant ledo galima tik tada, kai jo storis siekia mažiausiai septynis centimetrus. Jeigu eina ne vienas žmogus, o grupelė, reikia, kad ledo storis siektų mažiausiai dvylika centimetrų.
„Tarkim, stipriai pašokinėjant arti kranto, na kur tikrai nebus galimybės įlūžus nuskęsti, stipriai pašokinėti, pabandyti, pažiūrėti, ar nėra jau pramintų pėdsakų, vengti eiti arti krūmų, arti nendrių“, - perspėja pareigūnas.
Policijos pareigūnai sako taip pat pajutę šalčio pasekmes – keliuose padaugėjo avarijų. Ne visi vairuotojai renkasi saugų greitį, todėl užuot važiavę gatvėmis, čiuožia.