• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šio skelbimo autorius „Šiaulių naujienoms„ atskleidė, kad tai – lengvi pinigai: „Abonementą įsigijau už 1000 litų, tad uždirbti ketinu 1200 litų“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors jau pirmąją viešosios prekybos dieną, kovo 17-ąją, buvo parduoti visi bilietai į 2011 metų Europos vyrų čempionato finalą bei rungtynes dėl bronzos medalių, taip pat pusfinalio mačus, viename iš kurių, sėkmingai susiklosčius turnyro eigai, žaistų Lietuvos rinktinė, bilietų – dar yra.

REKLAMA

Taip skelbia oficialūs šalies krepšinio rinktinės rėmėjai, kurie atvirai reklamuojasi platinantys bilietus, tačiau norint juos įsigyti ar bent įgyti galimybę tą padaryti, kai kuriais atvejais žmonės turi išleisti ir dešimt tūkstančių litų.

Nors FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba) viešai skelbėsi, kad akylai stebės spekuliacinę bilietų į Europos vyrų krepšinio čempionatą prekybą, rėmėjų veiklos ji netiria ir sako, kad tai – policijos kompetencija. Bilietų perpardavinėtojų skelbimai mirga ir interneto platybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Papiktino, kad prekybos centras platina bilietus

Į „Šiaulių naujienų„ redakciją paskambinęs skaitytojas Algimantas pasipiktino, kad jau pirmąją prekybos bilietais dieną jam nepavyko įsigyti bilietų į Lietuvos rungtynes, o dabar norint tą padaryti reikia išleisti mažiausiai tūkstantį litų prekybos centre „Iki“.

„Organizatoriai sako, kad krepšinio mylėtojai turėtų įsidėmėti, jog vienintelis oficialus bilietų į 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą platintojas yra bendrovė „Tiketa„. Tačiau kaip čia yra, kad bilietų įsigyti galima ir tiesiog apsilankius prekybos centre „Iki“?" - klausia šiaulietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, neužteks tik apsilankyti prekybos centre.

Išleidi tūkstantį litų – įgyji galimybę nusipirkti bilietą

Prekybos tinklo „Iki„ komunikacijos skyriaus vadovas Valdas Lopeta neslepia, kad žmonės, norintys įgyti galimybę nusipirkti bilietą į Lietuvos rinktinės rungtynes, turi išleisti nemenką pinigų sumą: „Rungtynėms, kuriose žais Lietuvos rinktinė, taip pat ir finalinio etapo varžyboms reikia surinkti 100 taškų, nes šie bilietai turi gerokai didesnę paklausą, todėl prekyboje jų yra mažiau. (noredamas gauti vieną tašką - prekybos centre turi išleisti 10 litų, - aut. past.)“.

REKLAMA

Tiesa, į klausimus, kiek bilietų Lietuvos krepšinio federacija skyrė šiam prekybos tinklui, kiek jų – jau nupirkta ir kiek bilietų tikimasi išplatinti, V. Lopeta atsakyti nesiteikė.

Aišku tik tai, kad bilietų prekybos tinklas gavo nemažai, nes jų, kaip skelbiama „Iki" tinklalapyje, yra dar į visas Europos čempionato rungtynes išskyrus į pirmojo etapo rugsėjo 5-osios susitikimus (Gruzija – Bulgarija; Slovėnija – Rusija; Ukraina - Belgija) Klaipėdoje, o kaip žinia, bilietų paklausa tarp krepšinio mylėtojų – išties nemenka.

REKLAMA

Paklaustas, ar prekybos tinklo bilietų platinimas neprimena spekuliacijos, V. Lopeta atsakė: „Mes juos savo ruožtu skiriame bilietus savo lojaliems pirkėjams, taip suteikdami galimybę įsigyti bilietų ir tiems, kurie to nespėjo padaryti anksčiau". Įdomu, kaip krepšinio fanai galėjo juos įsigyti, jei tūkstančiai bilietų išdalinti rinktinės rėmėjams ir prekyboje jų nebeliko?

Nori dviejų bilietų? Išleisk daugiau nei 10 000 litų

Dar vienas rėmėjas, jau sukėlęs krepšinio mylėtojų pasipiktinimą – degalinių tinklas „Statoil".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„EuroBasket rėmėjas degalinių tinklas „Statoil„ savo kompanijos tinklalapyje paskelbė, kad iškart dovanoja 2 bilietus į Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes naujiems verslo klientams, kurie birželio-rugpjūčio mėnesiais į savo automobilius įsipils 3000 ir daugiau litrų bet kurios rūšies degalų. Abejonių nėra – šie dovanojami bilietai primena ne ką kitą, kaip paprasčiausią „otkatą“, skatinantį potencialų kuro pirkėją rinktis degalus būtent šioje kompanijoje ir turėti iš to asmeninės naudos", - rašoma internetinėje svetainėje sportalas.com

REKLAMA

Kad suprastume, kiek reikia išleisti tam, kad savo rankoje turėtum du bilietus į rungtynes, užtenka elementariausios matematikos – mažiausia degalams išleistų pinigėlių suma siekia daugiau nei 10 000 litų. Jei krepšinio sirgalius piltųsi 3000 litrų E 98 markės benzino, tai atsieitų 14 100 (!) litų.

Sirgaliams bilietus dovanoja ir krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys", kuriam krepšinio federacija atseikėjo 500 bilietų į Lietuvos rinktinės rungtynes. Tačiau norint bilietų reikia gerti alų, rasti laimingą užrašą po kamšteliu ir registruotis. Galbūt ir tik galbūt tuomet tapsi dar vienos istorinės mūsų vyrų rinktinės pergalės liudininku. Jeigu iki to laiko neprasigersi.

REKLAMA

FNTT jokių tyrimų neatlieka

Pastaruoju metu šalies žiniasklaidoje vis dažniau mirga pranešimai apie bilietų į laukiamiausią ir didžiausią sporto renginį per visą Lietuvos istoriją - 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą – prekybą, kuri, kaip ir prognozuota, sulaukė didelio aistruolių dėmesio.

Ne paslaptis, kad didžioji dalis pranešimų – apie bilietų klastotes ir nelegalią prekybą, tačiau Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Veiklos analizės ir planavimo skyriaus viršininkas Kęstutis Dirsė „Šiaulių naujienoms" atskleidė, kad tarnyba nesiima jokių veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal generalinio prokuroro rekomendacijas šios nusikalstamos, neteisėtos veikos, kaip bilietų perpardavinėjimas ir sukčiavimas, yra priskirtos policijos kompetencijai. Pas mus tokių tyrimų neatliekama, tačiau, neoficialiais duomenimis, policija keletą tyrimų jau atlieka", - vakar telefonu sakė K. Dirsė.

Paklaustas, ar rėmėjų bilietų platinime FNTT atstovas neįžvelgia spekuliacijos, pašnekovas atsakė, kad tėmėjų bilietų platinimas nėra susijęs su juridinių fizinių asmenų santykiu su valstybės biudžetu: „Šiuo atveju tai – neteisėta veikla ar sukčiavimas ir tai turėtų tirti policija. Policijos pareigūnai sieks užkirsti kelią bet kokiai veiklai, susijusiai su bilietų perpardavinėjimu, klastojimu ar bandymu neteisėtai pasipelnyti iš bilietų prekybos. Už vertimąsi neteisėta ūkine, komercine veikla neturint licencijos, už suklastotų bilietų gaminimą, laikymą, realizavimą yra numatyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė."

REKLAMA

Antrinė bilietų rinka yra didžiulis verslas

Nors šalyje jau ne kartą sulaikyti bilietų perpardavinėtojai, kuriems teks atsakyti administracine tvarka už neteisėtą ūkinę komercinę veiklą, Šiauliuose, anot  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, tokių atvejų – neužfiksuota ir nėra pradėta nė vieno ikiteisminio tyrimo dėl sukčiavimo ar nelegalios prekybos atvejų.

Šalies pareigūnai tikina darantys viską, jog sustabdytų nelegalią prekybą, tačiau antrinė bilietų rinka yra didžiulis verslas, kuris Lietuvoje sukasi vis didesniu greičiu. Interneto skelbimų tinklalapiai mirgėte mirga norinčiais parduoti ar nusipirkti bilietų, kurių kaina juodojoje rinkoje šokteli ne vieną ir ne penkis kartus.

REKLAMA

Klesti nelegali prekyba

Įrodymų toli ieškoti nereikia – užtenka į „Google„ paieškos laukelį įvesti žodžius „Parduodu bilietus į krepšinio“ ir prieš akis atsiveria antrinės bilietų rinkos platybės.

Tinklalapiuose mirga tokie skelbimai: „Parduodu bilietus į Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas Panevėžyje. Kaina už visas 5 rungtynes - 2500 litų. Bilietai ne elektroniniai, o pirkti „Tiketos„ kasoje. Vietos labai geros“.

Dar vienas panašus skelbimas: „Bilietai į Europos krepšinio čempionatą. Kaina: 1 500 Lt"

Už du bilietus gali tekti pakloti ir 1900 litų: „Parduodu 2 bilietus į visos dienos antro etapo rungtynes Vilniuje 07.09.2011. Vietos labai geros (brangūs bilietai) 104 sektorius pati pirma eilė!!! Vietos šalia. 950 Lt už bilietą. Atsakau sms, el. laiškus"

REKLAMA
REKLAMA

Perpardavinėtojas: „Nematau nieko blogo"

Dar vienas skelbimas, siūlantis įsigyti bilietų: „Parduodu 2 bilietus į Kaune vyksiančias „EuroBasket 2011„ pusfinalio varžybas. Vietos šalia, 313 sektorius. 650 Lt už bilietą. Čempionato metu net neabejoju jog pabrangs, tad paskubėkite. Atsakau į sms“.

Nusprendėme atlikti tyrimą ir paskambinome skelbime nurodytu telefono numeriu. Atsiliepęs vaikinas, savaime suprantama, prisistatyti nepanoro, tačiau išgirdęs, kad kalbasi su žiniasklaidos atstove, ragelio nenumetė ir sutiko išsakyti savo poziciją bilietų perpardavinėjimo klausimu: „Nematau nieko blogo tame, ką darau. Žmonės patys renkasi, ką perka ir ką parduoda. Tada reikėtų gaudyti visus automobilių, rūbų ir mobiliųjų telefonų perpardavinėtojus".

Per mažos baudos?

Paskambinome ir liepos 7-ąją portale skelbiu.lt pradėto publikuoti skelbimo: „Parduodu bilietus (visus kartu) į „Eurobasket 2011„ etapą, kuris vyks Kaune (iš viso 12 varžybų). Atsakau ir į sms“, autoriui. Šis vaikinas taip pat nepabūgo žiniasklaidos ir prisipažino, kad baiminasi policijos: „Baimės yra, tačiau, kiek domėjausi, baudos už perpardavinėjimą nėra tokios didelės, kad nesiryžčiau to daryti. Jei pagaus, tai pagaus, ką darysi... Iš pradžių, kai įsigijau abonementą, ketinau varžybas stebėti pats, tačiau draugų gretose daugiau niekas neturi bilietų, o vienam – neįdomu, tad ir nusprendžiau parduoti„. Vaikinas neslepia, kad tai – lengvi pinigai: „Abonementą įsigijau už 1000 litų, tad uždirbti ketinu 1200 litų“.

REKLAMA

Akivaizdu, kad susekti perpardavinėtojus – vieni juokai, tačiau policijos pareigūnai, matyt, neketina gaišti laiko ir ieškoti nusikaltėlių interneto platybėse. O gal reikėtų pagalvoti ir apie didesnes baudas perpardavinėtojams? Gal tai padėtų sulėtinti antrinės bilietų rinkos varikliuką? Į šiuos klausimus derėtų atsakyti šalies policijos pareigūnams, kurie skelbiasi uoliai sekantys nelegalia veikla užsiimančius asmenis.

Aušra LAURINKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų