Specialistas pakomentavo būsto rinkos rekordus: paaiškino, kodėl sostinėje kainos dramatiškai auga

Nors gruodžio mėnesį Lietuvoje įvestas griežtas karantinas, būsto rinka ir toliau rodo stebuklus. Kas tai lemia ir kodėl taip dramatiškai auga būsto kainos Vilniuje?

Apie tai pokalbis su statybų bendrovės „Hanner“ vadovu Arvydu Avuliu.

Susidaro įspūdis, kad kuo griežtesnis karantinas, tuo geriau nekilnojamojo turto rinkai. Per praėjusius porą mėnesių matėme rekordus būsto rinkoje Vilniuje, matėme pakilimą Kaune, rekordinį atsigavimą Klaipėdoje. Kodėl tokia situacija?

Sausio mėnesį Vilniuje buvo parduota 570 butų. Tai yra maždaug 13 proc. daugiau nei praėjusiais metais ir maždaug 20 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Tie skaičiai patvirtina, kad poreikis ir paklausa rinkoje yra. Vilnius yra augantis miestas, gyventojų skaičius didėja. Akivaizdu, kad dalis gyventojų nori investuoti savo santaupas, kurios stovėdamos bankuose gali tiesiog nuvertėti.

Ar jie nebijo prarasti darbų, savo pajamų? Ką jie tada darys? 

Pavasarį, kai buvo karantinas, daugelis gyventojų buvo nežinioje. Buvo daugiau baimės. Dabar, rudenį, tos baimės yra nelikę. Dėl darbo ir pajamų praradimo – tokia rizika yra labai maža. Išskyrus atskirus verslus. Kalbama apie ekonomikos atsigavimą ir mažai kalbama apie kažkokias krizes. Tai paskatina žmones veikti drąsiau.

Ar jūs matote ekonomikos atsigavimo požymių? Kaip tik viskas pastaruoju metu blogėja. 

Nors šiandien dar negalime pasidžiaugti ypatingais rezultatais, bet lūkesčiai žmonių yra tokie, kad po 3 mėnesių ar po pusmečio situacija rinkoje pagerės. Jie vadovaujasi tais lūkesčiais ir priima sprendimus pagal tai, ko tikisi ateityje.

Paaiškinkite, kodėl taip smarkiai brangsta būstas Vilniuje? Paklausa didelė, o pasiūla maža.

Rinkose susidaro paradoksali situacija. Investuotojų, norinčių statyti būstą, yra. Yra ir pinigų. Daugiausiai problemų kyla su žemės klausimais. Apie 70 proc. projektų Vilniuje yra statoma ant valstybinės žemės. Valstybinė žemė šiuo metu yra nuomojama. Nacionalinės žemės tarnyba yra užėmusi pakankamai agresyvią politiką ir kiekvienu atveju, kai bandoma nugriauti senus pastatus, o vietoje jų statyti naujus, tarnyba siekia nutraukti nuomos sutartis.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-02-02 23:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems blogai prognuozuoja didelę krizę , o Aviliui rojus žemėje pirkit paskui neturėsit kaip issimokes ir kartono dezutes bus atimtos
Atsakyti
0

V
Visažinis
2021-02-03 09:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Du zmogenai nesusikalba. Vienas apie ratus, kitas apie batus.
Atsakyti
0

K
Koks cia
2021-02-03 10:53:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
specialistas. Cia verslininkas, suinteresuotas asmuo, is jo tikites kazkokios objektyvios nuomones? Jis tiesos niekada nepasakys. Jo tikslas, pusti burbula ir aiskinti, kad butai brangs todel pirkite dabar kuo greiciau. Jie tikrai brangs.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų