Didžiuosiuose šalies miestuose – rūkalių gaudynės: daugiau nei 400 daugiabučių rūkyti bus draudžiama

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo draudimas rūkyti balkonuose tuomet, kai tam prieštarauja bent vienas kaimynas. Nors praėjo vos mėnuo, kai kurios savivaldybės jau yra sulaukusios šimtų skundų iš pasipiktinusių gyventojų. Daugiausiai jų – Vilniuje. Netrukus daugiau nei 400 daugiabučių bus oficialiai kuriamos nerūkymo zonos, o tai reiškia, kad gyventojai apie draudimą rūkyti bus įspėti oficialiais pranešimais.

Praėjusių metų spalio pradžioje Seimas priėmė įstatymą, kuriuo draudžiama rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Vos sausiui prasidėjus pasipylė pirmieji skundai. Didžiuosiuose šalies miestuose per pastarąsias savaites jų iš viso buvo gauta per 400.

Pirmieji draudimai įsigalios jau vasarį

Iš visų Lietuvos didmiesčių daugiausia skundų kol kas gauta Vilniaus mieste – 380. Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Dovilė Ibianskaitė tv3.lt sako, jog pirmieji galutiniai draudimai įsigalios jau vasario pradžioje.

„Taip pat dar esame gavę apie 50 įvairių paklausimų šia tema. Administracijos direktorius jau yra priėmęs sprendimus uždrausti rūkyti 270-yje daugiabučių. Sprendimai priimti ne vienu metu ir įsigalios skirtingu laiku skirtinguose daugiabučiuose”, – aiškina D. Ibianskaitė.

Pirmieji 28 sostinės daugiabučiai nerūkymo zonomis taps jau vasario 5 d., likę – kiek vėliau. Tiek pat daugiabučių draudimas rūkyti greitu metu įsigalios ir Klaipėdoje.

„Įsakymai jau pasirašyti, dviejuose daugiabučiuose įsigalios vasario 8 d., likusiuose – vasario 22 d.

Iki nurodytų datų daugiabučių administratoriai ar bendrijų pirmininkai turės pasirūpinti, kad daugiabučiuose būtų pakabinti informaciniai ženklai“, – komentuoja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistė Silvija Mockuvienė.

REKLAMA

Kauno mieste kol kas taip pat parengti 28 įsakymai dėl draudimo rūkyti, beveik tiek pat kol kas dar svarstoma.

Nuo trijų didžiųjų šalies miestų aktyvumu kiek atsilieka Šiauliai ir Panevėžys. Šiaulių miesto savivaldybė skelbia, jog nuo vasario 12 d. draudimai rūkyti įsigalios 4 daugiabučiuose. Panevėžyje kol kas gauti tik 9 skundai, pasak savivaldybės atstovų artimiausiu metu bus svarstomi 5 iš jų.

Kol namas nėra paskelbtas nerūkymo zona, rūkyti balkonuose nėra draudžiama.

Uždraudimo rūkyti procesas – ilgas

Uždrausti kaimynams rūkyti balkonuose nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Iki kol draudimas name galutinai įsigalioja tenka pereiti keturis skirtingus etapus, o jeigu gyventojai ir toliau piktybiškai rūko, nuobaudas jie gali gauti tik tuo atveju, jei yra pateikiami faktiniai įrodymai (nuotrauka arba vaizdo įrašas) ir rūkančiųjų adresai.

Savivaldybei gavus skundą, ji apie tai informuoja namo administratorių. Šis savo nuožiūra prie įėjimo privalo pakabinti ženklus apie galiojantį draudimą, o pats draudimas veiksnus tampa tik po 15 d.

„Kol draudimas neįsigaliojo, tai asmenys negali skųsti asmenų, kaimynų dėl draudimo pažeidimo ir rūkantieji negali būti nubausti“, – aiškina Vilniaus miesto savivaldybės atstovė D. Ibianskaitė.

Už draudimo nesilaikymą gresia įspėjimas arba 20–50 eurų baudą. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 50 iki 90 eurų. 

Patalpos, kurioje buvo rūkoma, savininkai, paprašyti policijos privalo nurodyti balkone rūkiusių asmenų asmens duomenis – vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą. To nepadarę galės būti baudžiami baudomis nuo 30 iki 60 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 60 iki 120 eurų.

Daugiau apie rūkymo draudimus Vilniuje žiūrėkite reportaže:


Rašyti komentarą...
A
Aburgenas
2021-02-02 16:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vai vai kur aš gyvenu reiks dirbti ant šlapadešres ir ant baudu
Atsakyti
-2

P
Praeivė
2021-02-02 16:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kestas. Irg rūko marihuana, naktim virtuvei
Atsakyti
0

M
Mynde
2021-02-02 16:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mane bled jau nabaudė ...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų