Vilniaus pasitvirtino miesto biudžetą: išleis per 800 mln. eurų

Vilniaus miesto taryba patvirtino 2021-ųjų biudžetą. Po svarstymų komitetuose pakoregavus projektą numatyta, kad pajamos šiemet, palyginti su patikslintu 2020-ųjų biudžetu, augs minimaliai iki 842,478 mln. eurų.

Už biudžeto patvirtinimą trečiadienį balsavo 33 tarybos nariai, prieš – vienas, susilaikė – devyni tarybos nariai.

Palyginti pirminiame biudžeto projekte, kuris tarybai buvo pristatytas sausio pradžioje, numatytos pajamos buvo 792,403 mln. eurų. Patikslintos 2020-ųjų biudžeto pajamos siekė 841,497 mln. eurų.

Biudžete numatyta, kad savivaldybės pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti sieks 467,9 mln. eurų – beveik 3 proc. daugiau nei pernai, teigiama savivaldybės pranešime.

Valstybės biudžeto dotacijos sudarys 234,5 mln. eurų. Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos lėšos šiemet sostinės biudžete sudarys 38,3 mln. eurų.

Projektą pristatęs Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Gediminas Jaunius sakė, kad pagal finansines galimybes buvo atsižvelgta į daugelį komitetų ir tarybos narių siūlymų.

Ekonomikos ir finansų komiteto narys, ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pabrėžė, kad reikšminga pandemijos įtaka miesto biudžetui kol kas nepasijautė.

„Tačiau turime suprasti, kad tam tikri mokesčių nesurinkimai gali atsirasti dėl to, kad dalis verslų neveikia, dalis įmonių, kurios net iš mūsų savivaldybės nuomojasi patalpas, šiuo metu yra negalinčios veikti, uždarytos, apribotos“, – tarybos posėdyje trečiadienį sakė V. Jurgutis.

Komitetuose apsvarsčius biudžetą, į jį įtrauktas planas savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų darbuotojams rugsėjį padovanoti po metinį viešojo transporto bilietą. Tam savivaldybė 2021-2022 metais planuoja skirti apie 4,15 mln. eurų.

Anot sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, taip siekiama atsidėkoti švietimo darbuotojams už jų darbą, taip pat paskatinti keliones viešuoju transportu.

REKLAMA

Patvirtintame biudžete numatyta, kad švietimo sričiai iš viso tenka 416,7 mln. eurų – beveik pusė viso sostinės biudžeto. Aplinkai ir miesto plėtrai skirta 102,3 mln. eurų, judumo sprendimams – 75 mln. eurų.

Anot savivaldybės, labiausiai biudžetas auga sveikatos ir sveikatingumo srityje – jis šiemet yra 18 proc. didesnis ir siekia 45,1 mln. eurų.

Socialinei apsaugai šiemet skirta 78,8 mln. eurų, kultūros finansavimui paskirta 13,3 mln. eurų, miesto saugumo reikmėms – 6,6 mln. eurų.

Miesto administravimo reikmėms numatoma skirti 96,5 mln. eurų, iš šios sumos 2 mln. eurų – su COVID-19 pandemija susijusioms reikmėms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų